Deníky Fotoalba Recepty Bazar Vzkazy
    

Všechny naše deníky

  • Udělení přátelství  (1 článek)
    podmínky pro udělení přítele a umožnění vstupu do zamčených deníčků, vkládání článků pro "anonymy"
  • Akce  (12 článků)
    Veřejné akce týkající se porodů
  • Články a komentáře  (3 články)
    Našly jste na netu nebo v časopise článek o porodech a chcete k němu napsat komentář?
  • Domácí porod  (3 články)
    Podmínky domácího porodu, rady, tipy, zkušenosti
  • Dopisy a komunikace s lékaři apod.  (14 článků)
    Co jste komu napsaly a jaké jste dostaly odpovědi.
  • Duly  (3 články)
    Články o dulách a zkušenostech s nimi
  • Literatura  (2 články)
    Vhodné knížky a komentáře k nim
  • Odborné odkazy  (13 článků)
    Odkazy na odborné studie, překlady studií, odborné články, odkazy na statistiky apod.
  • Odkazy a videa  (5 článků)
    Zajímavé odkazy na netu, např. videa apod.
  • Porodni asistentky - seznam pro pratele  (2 články)
  • Porodní komplikace  (5 článků)
    Co možná nejodbornější články o komplikacích při porodu. Zkušenosti s jednotlivými komplikacemi při porodu přidávejte do komentářů ke článkům.
  • Porodní příběhy - jen pro přátele  (33 článků)
    Porodní příběhy s detaily, které nechcete uveřejňovat pro všechny.
  • Porodní příběhy - veřejné  (3 články)
    Porodní příběhy, které si může přečíst kdokoli. Podělte se o důležité detaily porodů, které mohou ostatním přinést užitečné zkušenosti.
  • Procedury při porodu  (6 článků)
    Co možná nejodbornější a nejpodrobnější články o jednotlivých procedurách (holení, nástřih apod.). Zkušenosti s jednotlivými procedurami, prosím, přidávejte do komentářů ke článkům.
  • Přátelé  (36 článků)
    Představení přátel apod.
  • Srazy a soukromé akce  (6 článků)
    Tady se můžeme domlouvat na konkrétní akce. V diskusi leccos uteče, člověk to pak nemůže dohledat.
  • Šeptání  (79 článků)
    Diskusní fórum pouze pro přátele. Budeme používat do doby, než admin zavede slíbené diskuse do deníčků. NEPOUŽÍVEJTE jako reakce vzkazy - mohli byste nechtěně něco prozradit i ostatním.

[<<Předchozích 40] Poslední články ze všech deníků 4150 z 82 [Dalších 32 >>] 
 Kontakt Věra NovákováPorodní asistentky

Kontakt na PA Věru Novákovou, která pracuje na částečný úvazek v Neratovicích: tel. 737 737 256, e-mail: vera.novakova@seznam.cz

Více ...
Vložil: kaMyš dne 16.4.2008| Bez komentářů | Přidej komentář | Poslat mailem
 Psychologové, psychoterapeutiPorodní komplikace

Cizinko, tenhle seznam jsem dostala jako doporučení na kolegy, zabývající se problematikou porodní. Ode mně však naprosto bez záruky, nikoho z nich neznám.

Olomouc-Alexandra Pešatová
Brno- Denisa Müllerová
Praha- Olina Havránková, Zora Vančurová
Přerov- Jana Gebauerová

Více ...
Vložil: Beruška9 dne 28.3.2008| Bez komentářů | Přidej komentář | Poslat mailem
 Skríning Downova syndromu v 11.-14. týdnu těhotenstvíOdborné odkazy

http://cfm.lf1.cuni.cz/Downs%20Screening%20at%2011_4_edit.htm

akreditovaní lékaři - http://www.webs4sme.co.uk/fmf01/cert-11-14.htm

Více ...
Vložil: Raďulka dne 14.3.2008| Bez komentářů | Přidej komentář | Poslat mailem
 Břišní tance pro těhotné...Odkazy a videa

http://www.youtube.com/watch?v=njW7mPNGoBM

Více ...
Vložil: Raďulka dne 13.2.2008| Bez komentářů | Přidej komentář | Poslat mailem
 HOMEOPATIE V OBDOBÍ TĚHOTENSTVÍ A PO PORODU (1.část)Články a komentáře
článek ze serveru AZ Rodiny.cz
http://www.azrodina.cz/article/detail/3?art_type=4&cid=27&aid=1413
Zdroj: časopis MAMITA, www.mamita.cz

HOMEOPATIE V OBDOBÍ TĚHOTENSTVÍ A PO PORODU

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

Vzhledem k tomu, že homeopatie je léčba naprosto netoxická a zároveň velmi účinná, je vhodná i při obtížích žen v těhotenství, při porodu i po něm.

Pokud z nějakých důvodů užíváte v těhotenství nějaké léky, je vhodné brát zároveň homeopatický lék Nux vomica v ředění 9CH, který pomáhá eliminaci škodlivin z organismu. Užívejte vždy 5 granulí po každé dávce klasického léku .

Při klasické nevolnosti v těhotenství vyzkoušejte lék Cocculine, který je určen k léčbě nevolností při cestování, ale zároveň pokrývá většinu příznaků těhotenských nevolností. Lék dávkujeme podle potřeby, například 3 x denně 1 tbl. rozpustíme v ústech jako bonbon nebo při výrazných obtížích můžeme podávat 1 tbl. i co půl hodiny.

Pokud musíte absolvovat vyšetření plodové vody (amniocentézu), znamená to vždy stres pro matku i dítě. Proto dáváme lék Aconitum 15CH 1 – 3 x denně dva až tři dny před zákrokem a podávání ukončíme až po obdržení výsledku vyšetření. Tento lék výrazně ovlivňuje pocity strachu, které má při vyšetření každá matka.

Navíc v den vyšetření podáváme lék Arnica 9CH 3 x denně. Tento lék je určen k prevenci a hojení všech traumat (i mikrotraumat). Například i při pádu těhotné ženy, při velké fyzické zátěži nebo při krvácení v těhotenství. Lék je vhodné podávat i při porodu (také velká fyzická zátěž) – tlumí únavu, rozlámanost i bolesti v kříži. Lék podáváme při každé kontrakci a po porodu ještě 10 – 14 dnů 3 x denně 1 dávku (5 granulí).

V den odběru plodové vody podáme ještě i lék Silicea 9CH 1 – 3 x denně. Tento lék se doporučuje při strachu z bodnutí, injekcí a podobně. Pomáhá tak zvládnout vyšetření nejen matce ale i dítěti.

Od 8. měsíce těhotenství se doporučuje podávat lék Actaea racemosa 9CH 1 x denně večer před spaním. Lék ovlivňuje strach z porodu a předčasné stahy. Při výraznějších obtížích je doporučováno užívat lék vícekrát denně. Jakmile začnou porodní stahy, podáváme lék při každé kontrakci – pomáhá hladkému průběhu porodu.

Po přirozeném porodu podáváme léky: Arnica montana 9CH 3 x denně 5 granulí po dobu 10 dnů, dále lék Staphysagria 9CH 2 x denně 5 granulí (podává se po nastřižení hráze a pro obnovu močení po porodu) a také lék China 9CH 1 dávku při každém kojení (podává se při větších ztrátách tekutin a únavě). Chinu je vhodné podávat dlouhodobě, třeba i po celou dobu kojení, 3 x denně 5 granulí.

Jestliže během porodu a po porodu došlo k většímu krvácení, podáváme lék Phosphorus 9CH 4 x denně 5 granulí.

Více ...
Vložil: Terreza dne 12.2.2008| Bez komentářů | Přidej komentář | Poslat mailem
 HOMEOPATIE V OBDOBÍ TĚHOTENSTVÍ A PO PORODU (2.část)Články a komentáře
pokračování

Po porodu císařským řezem podáváme lék Nux vomica 9CH 4 x denně 5 granulí po dobu 1 – 3 dní (lék je určen k metabolizaci léků a narkózy, ovlivňuje funkci jater, umožňuje rychlý návrat k normě). Společně s lékem Nux vomica můžeme podávat i léky uvedené v odstavci přirozeného porodu, vždy podle subjektivních obtíží (Arnica, China, Phosphorus).

V případě, že matka nemá dostatek mléka (a to kdykoli během kojení), podáváme lék Ricinus communis 5CH 5 granulí při každém kojení. Tento lék většinou velmi dobře kojení nastartuje. Pokud bychom lék použili v ředění 30CH, umožní to naopak zástavu laktace při odstavování kojence.

Velmi dobrým lékem pro všechny matky je lék Cocculus indicus 9CH, který pomáhá při nedostatku spánku, kterým trpí snad každá maminka malého dítěte. Lék dáváme 3  – 5 x denně 5 granulí.

Homeopatie je účinná i při léčbě zánětů mléčné žlázy. Osvědčenou kombinací jsou léky: Belladonna 9CH 5 granulí 4 x denně (při teplotě i každou hodinu) a lék Bryonia 9CH v případě bolestí prsu při pohybu – každou hodinu 5 granulí. Při zlepšování stavu postupně prodlužujeme intervaly mezi dávkami léků, až léky postupně vysadíme (během 2 – 3 dnů). Pokud možno léky nasadíme ihned při prvních projevech zánětu, pokud se stav během několika hodin výrazně nezlepší, podáváme pochopitelně i antibiotika.

Častým problémem u žen po porodu i během těhotenství bývají hemeroidy. Velmi účinná je v tomto případě homeopatická mast Avenoc, kterou aplikujeme v okolí konečníku a do konečníku několikrát denně až do vymizení obtíží.

Pokud z nějakého důvodu musíte užívat klasické léky v období kojení, je vhodné podávat lék Nux vomica 9CH 5 granulí po každé dávce klasického léku (pomáhá eliminaci léku z organismu a snižuje množství chemických metabolitů v mateřském mléce).

MUDr. Kateřina Formánková

 

Zdroj:

časopis MAMITA, www.mamita.cz

Více ...
Vložil: Terreza dne 12.2.2008| Bez komentářů | Přidej komentář | Poslat mailem
 Novorozenecká žloutenka (podle MUDr. Hofhanzlové)Přírodní medicína
Novorozenecká žloutenka a co v této situaci můžete dělat

1. Maminka denně pije šálek čaje z ostropestřece mariánského

2. Miminku podáváme 3x denně 1 globulku homeopatického léku Chelidonium CH 5 rozpuštěného v mateřském mléce, 3 - 4 dny. Pokud do této doby novorozenecká žloutenka výrazně neustoupí, vyhledáme pomoc lékaře homeopata, který přesněji určí správný homeopatický lék. Pokud po podávání léku žloutenka ustupuje, snížíme dávky na 1 - 2x denně a podáváme ještě 2-3-4 dny podle potíží.

3 Miminku přikládáme na jaterní oblast řebříčkový zábal jater:

Řebříčkový odvar: 1 polévkovou lžíci sušeného nebo hrstičku čerstvého řebříčku lékařského zalijeme asi 300 ml vody, přivedeme k varu a vaříme asi 5 minut. 10minut necháme vyluhovat.

Obklad: Na přebalovací pult nebo postýlku položíme do obdélníku složený vlněný šátek. Na něj položíme o něco širší pruh pleny (aby vlna nedráždila kůži). Do horkého zcezeného odvaru namočíme velký kapesník složený do pruhu tak, aby zakryl oblast zad vpravo od páteře a celé bříško. Vyždímáme jej a položíme na výše uvedené dvě suché vrstvy obkladu. Rychle na ně vysvlečené dítě jen v plínce položíme na zádíčka. Mokrá vrstva obkladu nesmí vychladnout, musí být teplá. Mokrá vrstva obkladu by neměla překrývat páteř. Je přiložena na pravé straně dolní části zad a boku a převine se přes dolní část hrudníčku a horní část bříška směrem doleva. Rychle všechny tři vrstvy převineme kolem bříška a dítě zabalíme do deky nebo do zavinovačky. Účinek obkladu můžeme podpořit termoforem, který podložíme děťátku pod pravý bok. Přikládáme 1x denně alespoň na jednu hodinu. Mokrá vrstva nesmí být přiložená příliš horká ani nám nesmí vychladnout.

4. Velmi jemně 2-3x denně hladíme na pravém chodidle reflexní plošku jater

Výše uvedeným způsobem můžeme léčit i tkz. žloutenku kojených děti, která přetrvává i několik týdnů nebo měsíců. Rady, jako přestat kojit nebo převařovat odstříkané mléko, jsou sice účinné, ale převařováním se mléko znehodnocuje a přestat kojit, když lze tuto potíž jednoduše vyřešit i jinak, mi přijde nesmyslné.

 

Více ...
Vložil: Nasuada dne 26.1.2008| Bez komentářů | Přidej komentář | Poslat mailem
 Výživa v těhotenství, anémieZdravotnická péče nejen v těhotenství

http://www.med.muni.cz/prelek/tehkoj.rtf, http://www.clsjep.cz/ukazclanek2.asp?clanek=6452&cislo=354, http://www.porodnici.cz/fyziologicke-zmeny-u-zeny-v-tehotenstvi

Ještě jsem našla éterické oleje vhodné v těhu při anémii - chudokrevnost
- na konci těhotenství žena zpracovává navíc asi 5 litrů krve, ale přitom se nezvýší počet červených krvinek - může tak vzniknout těhotenská anémie, která po porodu odezní.
Vhodné EO: CITRON, POMERANČ, MEDUŇKA, YLANG-YLANG, KOPR

 

Více ...
Vložil: Raďulka dne 10.1.2008| Bez komentářů | Přidej komentář | Poslat mailem
 Hemoglobin v těhotenstvíZdravotnická péče nejen v těhotenství

M. Enkin, M.J.N.C. Keirse, M. Renfrew, J. Neilson: Efektivní péče v perinatologii, Praha 1998

 

kapitola Podpora krvetvorby (s. 51-52):

Normální hematologické adaptace na těhotenství jsou často chybně interpretovány jako nedostatek železa, který potřebuje korekci. Železo bývá doplňováno ze dvou důvodů: snaha o návrat hematologických hodnot k normálnímu stavu jako u netěhotných (zvláštní cíl, když vývoj určil po miliony let jinak) a snaha zlepšit klinické výsledky těhotenství a zdraví budoucí matky. Prvý cíl může být určitě splněn; klíčovou otázkou je, zda dosažení normalizovaného krevního obrazu prospívá ženě a jejímu plodu.Rutinní doplňování železa zvýší a udrží sérový feritin nad 10 μg/l a vede k podstatně nižšímu podílu žen s hladinou hemoglobinu pod 10 nebo 10,5 g/dl (6-6,5 mmol/l) v pozdním těhotenství. Rutinní doplňování kyseliny listové jako krvetvorného činitele po prvých týdnech těhotenství snižuje podstatně prevalenci nízkých hladin folátu v séru i krvinkách a též výskyt megaloblastické hematopoezy. Dosud se neprokázalo, že by doplňování železa či kyseliny listové po prvém trimestru mělo znatelný efekt u matky či u plodu na podstatné výsledky, jako jsou: proteinurie při hypertenzi, předporodní krvácení, infekce matky, poporodní krvácení, nízká porodní hmotnost, mrtvorozenost nebo neonatální morbidita. Ženy subjektivně nepociťují žádný přínos, zvedne-li se jim koncentrace hemoglobinu.

Zdůrazňovanou možnou výhodou vysoké hladiny hemoglobinu v těhotenství  je, že žena snese lépe krvácení. Není ale k dispozici důkaz, který by toto tvrzení podporoval. Vzhledem k nízké hladině hemoglobinu u zdravé těhotné ženy je nutný velký objem cirkulující krve; je tedy naopak přinejmenším možné, že se daná ztráta krve lépe překoná s nízkým hemoglobinem.

Existuje málo údajů z komunit, v nichž převažuje nutriční anémie, ať již z nedostatku železa nebo kyseliny listové. V těchto populacích je třeba stanovit nejvhodnější strategie pro odstranění zmíněných nedostatků.

Zda rutinní doplňování železa způsobuje nějaké škody u správně živené populace, není dosud jasné, ale je nadbytečné. Existují i důkazy, že kromě vrozené anémie jsou nejlepší reprodukční výsledky u takové hladiny hemoglobinu, která je tradičně považována za patologicky nízkou. Příčinou znepokojení jsou výsledky dvou dobře vedených studií, které zjistily, že doplňování železa vedlo ke zvýšení výskytu předčasných porodů a nízké porodní hmotnosti. Snad je to nepříznivým účinkem na růst plodu v důsledku zvýšené viskozity mateřské krve. Vzniklá makrocytóza způsobená železem a zvýšenou koncentrací hemoglobinu, může ohrozit uteroplacentární krevní oběh.

Koncentrace hemoglobinu u jednotlivce závisí více na komplexním vztahu masy červených krvinek a plazmatického objemu než na nedostatku železa nebo listové kyseliny. Objev elektronických počítačů krvinek přinesl příležitost uplatnění vhodnějších kritérií pro diagnostiku anémie. Velmi užitečný je střední objem krvinek; ten není vázán úzce na koncentraci hemoglobinu a při nedostatku železa dosti rychle klesá. Nízký hemoglobin bez dalšího nálezu nedostatku železa nevyžaduje léčení. Existuje-li důkaz pro vrozený deficit železa, je zapotřebí léčba. Obvyklým postupem je perorální podání solí železa. Není k dispozici přesvědčivý důkaz, že přidání mědi, manganu, molybdenu nebo vitaminu C zlepšuje využití železa.

Příčinou megaloblastické anémie v těhotenství je téměř vždy nedostatek listové kyseliny a léčení jejím přísunem má rychlý účinek.
Více ...
Vložil: ela-ela dne 5.1.2008| Bez komentářů | Přidej komentář | Poslat mailem
 informace z Neratovic 2.11.07Normální porod

Dnes jsem měla infoschůzku s Věrkou Novákovou a o neratovické porodnici jsem se dozvěděla následující:
Přirozeně porodit tam je možné relativně bez problémů, pokud se člověku chce investovat peníze, a to celkem dost. Zárukou porodu, do kterého se nikdo nebude montovat, je přítomnost Věrky a jednoho s ní spolupracujícího dr. Věrka si za porod účtuje 6000,- Kč, ten dr. 8000,-. Podotýkám, že Neratky jsou soukromá nemocnice, takže to jsou oficiální platby, ne úplatky. Ambuporod je relativně bez problémů, odchází-li se ne dřív než 24 hodin po porodu. Pokud by chtěl člověk odejít dřív, bude kolem toho asi velký hukot, ale že by měli příkaz volat hned na rodiče policii, to mi tedy Věra nepotvrdila. Prý hodně záleží na pediatrech - speciálně jedna dr. kolem 50 let má s jakýmikoliv netradičními praktikami (balení dítěte do vlastního ručníku, podání mimču Kanavit ústně a ne injekcí apod.) hodně velké problémy. Jo, a odnášejí dítě na půl hodiny do inkubátoru - pokud ho člověk nedá z ruky, prát se s ním nebudou, ale opět asi bude následovat scéna... Shrnuto a podtrženo - zvažovali bychom tam vyrazit jedině v případě, kdyby mi praskla voda a nepřicházely kontrakce, veškeré jiné komplikace směřujeme do Podolí.

Více ...
Vložil: Pavlína&potomci dne 2.11.2007| Bez komentářů | Přidej komentář | Poslat mailem
[<<Předchozích 40] Poslední články ze všech deníků 4150 z 82 [Dalších 32 >>] 

Upozornění:
Dalších 168 článků v tomto výběru je soukromých (nemáte k jejich prohlížení oprávnění).
Technická podpora: na této adrese. (C) 1999-2011 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.