www.rodina.cz 
Udělejte si
své stránky
DeníčkyJak začítFotoalbaPřátelé
    

Pište si deník!

Máte vy, vaše rodina nebo vaše miminko svůj deník? Určitě si jej pořiďte, protože webové deníky (tzv. weblogy) jsou jedním z největších fenoménů současného internetu, protože umožňují velmi snadné a rychlé publikování na internetu.

1. Co může být ve vašich denících?

Cokoliv, co vás napadne:
 • vaše myšlenky a nápady, které stojí za to, aby jste se o ně podělili s ostatními
 • kronika vaší rodiny
 • historie vaší lásky, vašeho vztahu
 • vaše miminko den po dni
 • zaznamenejte své pocity z probíhajícího těhotenství
 • internetový román na pokračování
 • založte si pomocí deníku svůj internetový časopis - pište o čemkoliv. Chcete psát o chovu koček, založte si časopis denicek.rodina.cz/kocky, pokud rádi čtete, založte třeba denicek.rodina.cz/knihy

2. Co vám deníky přinesou?

 • komfortní publikační nástroj pro vkládání vašich článků. Články lze libovolně formátovat, můžete do nich vkládat fotky z vašich fotoalb nebo předpřipravené z našich archívů
 • odezvu čtenářů, kteří mohou k vašim článkům psát své názory a zkušenosti, možnost známkování článků
 • velmi dobrou adresu: kromě toho, že váš deník bude zařazen do vašich rodinných stránek na adrese rodina.cz/vase_rodina, bude mít i svoji vlastní adresu denicek.rodina.cz/nazev_denicku.
 • Pomocí deníku můžete pravidelně rozesílat elektronické dopisy (newsletters) o novinkách na vašich stránkách všem přátelům a kontaktům - stačí, abyste vložili do deníku novou informaci a vaši vybraní přátelé se o tom mohou dozvědět automaticky e-mailem.

3. Kdo může psát do deníků?

Kdokoliv komu to dovolíte - buď pouze vy, nebo i váš manžel, vaši přátelé, nebo kdokoli. Záleží na tom, jak deník nastavíte...

4. Soukromé a veřejné deníky

Do deníků si můžete psát články, které jsou určené pro nejširší veřejnost, nebo pouze pro přátele nebo - váš deník může být supertajný - budete k němu mít přístup pouze vy.

5. Miminkovské a těhotenské deníky

Zvláštní kategorií jsou deníky určené pro psaní informací o vašich miminkách, dětech a rostoucích bříškách. Stačí, když při založení deníku zadáte datum narození dítěte či datum početí a deník vám bude nabízet otázky, které jsou vztaženy k odpovídajícímu období. Např. S čím si rád hraje? Co jí? Jak dlouho spí? Jak je vaše bříško velké? Jak se právě cítíte?
Všechny informace pak budete schopni (časem - až bude více informací) porovnávat s ostatními maminkami.

6. Jak začít?

Před tím, než se pustíte do psaní svého prvního deníku, musíte mít vytvořené své rodinné stránky na adrese http://rodina.cz/nase_rodina nebo http://family.cz/nase_rodina. Jak na to, se dozvíte v podrobném návodu. Pokud již nyní máte vytvořená vaše fotoalba, nemusíte se znovu registrovat - pouze se přihlašte do vašich stránek, které budou rozšířeny o možnost přidávat deníky...

7. Přidání a úprava deníku

Pokud jste přihlášeni, přepněte se do deníků (záložka Deníky na hlavní vodorovné liště).
Stiskněte v horní liště vpravo tlačítko . Měnit můžete nejenom název, ale - především přístupová práva k vašim článkům. Určete, kdo má oprávnění vkládat do deníku články: buď pouze Správce nebo i uživatelé typu Přítel. Snadno tak můžete docílit toho, že více členů vaší rodiny přispívá k obsahu rodinných stránek.
Určit můžete také, kdo má obsah dotyčného deníku vidět :pokud chcete mít obsah zcela soukromý, zvolte Správce, chcete-li jej ukázat i blízkým, vyberte Správce a přátelé. Mohou-li vidět články z deníku všichni, označte příslušnou možnost. Pokud chcete vést deník svému miminku nebo deník svého těhotenství, zadejte do příslušného pole datum narození (resp. datum početí) odpovídající datum. Nezapomeňte si také vybrat jeden ze stylů, kterým budou zobrazeny články v deníku.

8. Přidání článku

Pokud jste přihlášeni, přepněte se do deníků (záložka Deníky na hlavní vodorovné liště).
Máte-li oprávnění přidávat fotky (tzn. jste-li na stránkách Správcem nebo Přítelem) zvolte z horní vodorovné lišty .
Vyplňte název článku (je povinný). Vhodné (ale ne povinné) je vyplnění popisu, který by měl obsahovat úvodní informace ke článku a popřípadě i úvodní fotku. Fotku k popisu přiřadíte (nebo změníte) poklepáním na ni.
Důležité je datum článku - u miminkovských (resp. těhotenských) deníků totiž udává odpovídající fázi věku dítěte (resp. stádia těhotenství).
Chcete-li, aby návštěvníci vašich stránek k článkům přidávali své komentáře, články známkovali a posílali je emailem, vyznačte příslušná zaškrtávací políčka.
Po stisknutí tlačítka je článek přenesen na server do vašeho deníku.

9. Oprava článku

Jakékoliv údaje, které jste v článku zadali, můžete kdykoliv v budoucnu měnit - stisknutím volby . Snadno si tak můžete ke článkům doplňovat informace nebo je libovolně organizovat a přeskupovat ve svých denících.

10. Smazání článku

Chcete-li článek vymazat, stiskněte volbu a své rozhodnutí v dalším okně potvrďte.
Článek je poté vymazán z deníku.

Přihlášen: Nikdo
Jméno
Heslo
Nová registrace

NEJnovější články
>> Další články

NEJnovější deníky
>> Další deníky

NEJnovější alba
>> Další alba

|  Pokud máte nějaký problém, napište jej do knihy přání a stížností |
Technická podpora: jirka@rodina.cz. (C) 1999-2002 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.