| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : leden 2011

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 110] Názory 111120 z 11794  [Dalších 11674 >>]
minonk 109764
15.11.2013 9:25:01
Ahojte holky,

Daník už úspěšně chodí do školky. Začátky byli teda dost krušné, plakal když jsme tam jeli a pak odpoledne po spinkání plakal kdykoliv někdo zazvonil, že si jde pro dítě. Tím, že už jsem chodila do práce, museli jsme to nějak vymyslet, aby se Daník co nejméně trápil. Takže já ho ráno vozila na 8 do školky, přišla jsem do práce pozdě a byla tam o to déle. Manžel prozměnu jezdil do práce na 7, nechodil na obědy, aby mohl končit o 2 hodiny dřív a Daníka vyzvednout už před 4, aby jsme mu to odpoledne co nejvíce zkrátili. Dost náročné, ale funguje to a Daník si pomalu zvyknul a už nepláče vůbec, ani při příjezdu,ani odpoledne po spinkání. A to tam chodí tak 3 týdny. Takže si zvyknul fakt rychle, za což jsem ráda, hodně špatně jsem to snášela a chtělo se mi furt plakat když on ráno plakal.. Sice nám teda furt říká, že se mu tam nelíbí a že s emu tam nechce, ale učitelky říkají, že tam vypadá docela spokojeně, jen občas si vzpomene a zafňuká...
Hodně ve školce tvoří, takže skoro pokaždé přinese domů nějaký obrázek nebo výtvor, za což jsem moc ráda, protože já jsem hrozná matka a nemám na tyto věci trpělivost s ním dělat ~j~

No a ještě novinka do nás. Pokud vše dobře dopadne, tak v květnu se rozrosteme o jednoho člena ~:-D už jsem v 15.týdnu, břicho mám jakobych byla tak v 8.měsíci.. Ale teda bohužel si těhotenství moc neužívám. Mám hrozný strach, aby se zas něco nepokazilo jako minule ~:( když mě něco bolí, mám strach, co se děje, když mě nic nebolí, mám strach jestli není po všem.. Jsem jak hypochondr a to jsem taková nikdy nebývala.. Jak jste to holky zvládali co máte stejnou zkušenost - Hoflenko, Maffii? Já jen jestli nejsem zralá na blázinec.. Jsem strašně štastná, ale bohužel se neubráním občasným pocitům strachu ~:(

Dnes mám Daníka ve školce a učím se na zkoušku, tak už musim jít zalehnout do knih! Ahojte ~3~
Illaaa+Petřík 74800
15.11.2013 0:15:41
Hoflenko, taky čubrním, jak jste se rychle zabydleli :o)))) Tvůj popis vypadá úžasně :o)

Markét, to ti jen asi přijde, že tady píšou všichni jen pozitivně, pravda, že tady žádné velké hrůzy popsané nejsou, ale s nástrahami života se tady taky pereme :o)))))
A jinak já ti závidím, jak jste si krásně s Kačenkou našly k sobě cestu a Petříkovo „mluvení“ s Kačenčiným ani radši nebudu porovnávat :o))) Petřík se teď dostal k „távat“ když mi ráno sundá peřinu a nutí mě vstávat z postele :o))) a pak třeba k číst („čís). Sem tam už nějaké slovo přidává.
Co se týká plenek, tak doma je bez (kromě spaní) a venku, když nejedeme někam busem, tak taky. Ale teď jak má punčocháče, tak má venku větší problém. Párkrát jsem to zkoušela i někam dál bez plenky a to nějak nevychází :o( Dneska jsme jeli na cvičení a hned si říkal o plenku, jakože pojedeme autobusem (to u nás vypadá asi takhle: béééééé (na plence je ovečka) bus). Bídák moc dobře rozumí :o))))
Jinak jak jsi psala k té školce, tak já tam byla sama z maminek. Ale ač jsem byla tak kritická, tak to u mě nevylučuje to, že tam třeba přes léto Petřík chodit bude. To zázemí byl pro mě šok, to platí stále, ale hlavně to bylo pro mě nepředstavitelné v tuto dobu, když je Petřík ještě malý (hlavně tedy, že nemluví) a že je zima. Takže až bude teplo a Petřík dokáže trochu líp vyjádřit své potřeby, tak to pro mě bude přijatelná alternativa. Děti tam byly spokojené a i Petřík se dokázal zapojit a „nestěžoval si“.

Tak jsem přemýšlela dál, co s tou naší školkou, když potřebuju začít chodit častěji do práce a přišlo za mnou jedno místečko ve vychvalované miniškoličce u nás na Praze 5. Asi 14 dní jsem od několika lidí slyšela, že se jim tam uvolnilo místo, tak jsem jim minulý pátek volala a místo tam na nás stále čekalo. Takže v pondělí jsem tam byla Petříka zarezervovat a od prosince to zkusíme na ty 2 dny v týdnu – tedy dopoledne. Na tuhle školičku jsem měla dobré reference už od loňského roku, byly tam právě rezervace už od dubna na následující rok, tak jsem to ani neřešila, když je Petřík lednový.
Tak jsem na nás zvědavá, hlavně potřebuju Petříka ještě trochu zbavit těch plen, že…….
Tahle školička je tedy jen na dopoledne, ale domlouvali jsme se s manželem, že on tam bude dávat ráno Petříka na osmou hodinu a bude chodit dýl z práce a já budu Petříka po dvanácté vyzvedávat a do práce budu chodit na ty 4 hodiny dopoledne. Je to u nás ve stanici přírodovědců, takže u zvířátek, jednou týdně chodí právě k těm zvířátkům, s tím, že každý měsíc probírají jedno zvířátko. Ví m, že s nimi hodně tvoří, aspoň jednou do měsíce s nimi jdou buď do divadélka nebo na nějakou výstavu, hned před budovou mají hřiště, takže te´d jen, aby to klaplo i z Petříkovy strany :o)))) Zatím byl spokojený, že tam mají dost aut :o)))

Lily, já myslím, že se většina z nás snaží najít tu nejlepší alternativu pro vlastní dítka, takže já chápu :o)

Semínko, očividně jste vybrali pěknou školku :o) Jinak slovo hajat Petřík taky používá i když nevím, kde ho pobral, přijde mi, že většinou říkám spinkat.
Semínko + Tygřík 108315
13.11.2013 23:00:55
Jé holky, to je skvělé! Všechny vás moc zdravím ~x~~x~~x~~x~~x~. Já jsem tak ráda, že vás tu vidím :-). A vůbec jsem to nečekala, takže nestihnu na vás reagovat, musím jít spát, protože vstávání do školky, to je pro mě očistec. Asi horší, než pro Rubínka (my jsme všichni sovy).

Rubínek chodí do školky rád a je to motivace, že je ráno ochoten vstát. Těší se tam na strejdu Davida (vychovatel- skvělý člověk) a na tetu Lýdii (taktéž skvělá ženská). A samozřejmě na děti, už tam má nejlepšího kamaráda, jsou prý pořád spolu (mimochodem mají stejné iniciále, jenom naopak). A říkala jsem si, že je to tím, že to je skvělá školka, málo dětí (když jich mají moc ten den, tak 8), laskavé vedení...Ale dneska jsem tam viděla takového drobečka (oni berou od 2,5 oficiálně, ale i mladší), jak tam strašlivě plakal za maminkou, tak to fakt je asi hodně o dětech. Nevím, jak by to zvládal Rubínek, kdyby musel každý den do školky, asi taky ne tak pozitivně. Naštěstí si můžem dovolit ty dva dny v týdnu. A hrozně ho tam všichni chválí, že je velice sociální, empatický, pozitivní, prý sluníčko...Mimochodem se nad ním rozplývají, že má takový poetický dětský jazyk: hamat, hajat...atd. Jak mluví vaše děti? Samozřejmě ho tím kazím já, protože mi přijde ještě maličký...

A doma je hodně soběstačný. Ráno se probudí, sám se převlíká z pyžamka, večer, když jde spát, tak se sám obléká do pyžamka (často i bez vyzvání, prostě jde do postele, převlíkne se a řekne, že jde hajat). Už si i navykl na uklízení hraček, takže když jsem ho nedávno přenášela spícího od pohádky, tak mi vyskakoval z postele, že neuklidil kostky a bez toho odmítal usnout...A mluví dost hezky, chybí mu akorát R a Ř. Teď má hru, že o sobě mluví jako o opici "opice chce hamat...opice půjde do školky...atd."

No a jen tak pro pobavení: Jeli jsme na kole. Já na kole. Rubínek v cyklosedačce za mnou. Já funím do kopce a tak zastavím, abych popadla dech. Rubínek se nudí a velí: "jeď maminko, mě to nebaví" ~t~. No tak jedu dál, šlapu po rovince a ze zadu se ozývá: "zastav mámo! maminko musíš zastavit!!!!". Tak se ho ptám "děje se něco, potřebuješ čůrat?". A on "zastav!". Tak si říkám, třeba se něco děje, zastavím, otočím se a on na mě koukne, usměje se a ležérně prohodí: "potřebuju si odpočinout" ~8~~t~~t~~t~~t~~t~
Hoflenka*Domik2007Misa2011 52147
13.11.2013 22:05:51
dala jsem do deníčku fotku našeho domečku... no jak koukám, tak zvenku nic moc, prostě obyčejný přízemní barák. nemáme ani přední plot, ani zastřešené sezení a ani zahrani a trávu... snad něco časem....

jinak MARKET, prosimtě jen sem choď častěji, ať se to tu hejbe ! a neříkej, že nemáš nic pozitivního, jak jsi popisovala co všechno Kačka umí, tak kam se na ní Mišák hrabe :-)) A nemysli si, já to taky nemám všechno jenom růžové jak popisuju, ale momentálně jsem z domečku taaak nadšená, že to převáží všechno ostatní...

abyste teda věděly, tak jak jsem byla na tom zákroku odstati cysty spodem před měsícem,t ak to nepomohlo a cysta se za tři týdny udělala znovu 2 cm ! takže musí ven... 26.11. nastupuju do nemocnice na laparoskpyii... co nadělám. beru to pozitivně, že se vyspím a budu mít čas na učení. spíš trnu, jak to zvládnou kluci doma.
Hoflenka*Domik2007Misa2011 52147
13.11.2013 22:02:10
LILY prosimtě mohla bys mi písnout na mejl hoflenka@volny.cz ? potřebovala bych se tě zeptat něco ohledně školy, jseš fakt dobrá, žes odstátnicovala a pokračuješ na magistra !!!! já budu ráda, když dodělám bakaláře, nějak nemám sílu, energii ani čas...a přitom mě to fakt baví. díky !
destenka + 01/09 + 01/11 81704
13.11.2013 9:09:24
Ahoj holky, tady to 6ije, tak se taky ozyvam, ale p93u jednou rukou a je3t2 levou. My se máme celkem ok. Já se chystám do práce, chtějí mě už od prosince a já mám takové smíšené pocity. Ale chtěla bych částečný úvazek, tak snad to půjde. Marička po úžasném nástupu do školky v září reagovala podobně jako Vašík od Lili, takže jsem ji taky měla doma. Teď nám ale zatím dobře funguje, že ji tam dáváme jednou za týden. A funguje to. Ona se tam těší, užívá si to. Začali jsme dnem, kdy bylo divadýlko, ale už byla i v normální den. Maxík má teď nějakou krizi, ten nechce chodit nikam, tak je to s ním docela těžké. Možná na něj působí i to, že on musí, atímco Marička tam chodí, kdy se jí zachce. Ale spíš je to nějaká jeho osobní krize. Snad to do vánoc přejde, protože po vánocích se hroutí pravidelně...
Lily+3 107438
12.11.2013 18:53:27
Ähoj holky,
já vím že se ozývám po strašně dlouhé době, ale jak jsem pochopila i vy jste si užívaly nádherné léto a fajn podzim a nebyl moc čas psát...
Tak doufám, že si mě pamatujete a aktuálně reaguji jen na tuto stránku
Napřed zprávičky od nás - Vašíček byl přijatý od září do školky a já nadšená, že si konečně najdu práci a zároveň mám školku, jenomže práci se mi sehnat v našem regionu nedaří a tak momentálně odesílám životopisy a doufám, že si mě někdo všimne, je fakt, že praxi v oboru nemám a to co jsem dělala před MD není nic zvláštního, tak jsem alespoň brigádně začla docházet do kojeneckého ústavu a doufám, že časem se něco vyskytne. V květnu jsem odstátnicovala na bakaláře a teď pokračuji na magistra v soc.pedagogice.
Jenomže Vašík školku absolutně nedává, první dny byly v pohodě, chodil rád, těšil se z toho jak je velký kluk a chodí jako bráchové do školy, ale pak začal plakat nemohl jsem ho ráno dostat ani do auta, nicméně zkoušela jsem to dál, jenomže pak jsem ho zahlédla na procházce s dětma v parku a hleděla jsem, připadal mi tak strašně smutný, vůbec jsem ho nepoznávala, takže jsem to vzdala, jsem doma - práci nemám a dítě se mi trápí ve školce- na to prostě nemám. Já to asi nechápete zvlášť v Praze, kde jsou školky plné, ale odhlásila jsem ho a užívám si svoje mimčo dokud můžu...
Jinak je Vašík strašně šikovný, chytá rozumy od svých brášků a dělá mi jen radost, stejně jako Ondrášek v první třídě a Vojta v druhé.
Hoflenko, moc ti přeju pohodu, jakou si na baráčku užíváš a taky gratuluji ke studijním úspěchům, když jsem četla tvůj příspěvek, byla to nádherná pohádka a jsem ráda, že se ti splnily sny, taky bydlíme na vesnici blízko města a oceňuji všechny výhody o kterých jsi psala, hlavně ty pro děti.
Maffii, moc ti přeju úspěchy Ondry ve škole a šikovného Daníka, věřím, že taková aktivní rodinka jako vy si umíte užít život a docela závidím- v dobrém samozřejmě.:-)
Hani, ty se drž v práci a doufám, že letošní zima bude velmi chudá na nemoci dtí -drž se~;((
Jinak všechny vás holky zdravím a přeju ze ~s~ ať se vám daří~;((
Markéta + Kačenka 107811
12.11.2013 18:30:44
Ahoj holky, jdu se ukázat. Radši sem mezi vás nechodím, neboť by to byly bohužel zase samé jobovky. ~l~ A vy jste tady tak pozitivní... Příjde mi, že tu smůlu snad přitahuju.

Aspoň tedy o Kačence, která mi dělá strašnou radost! ~s~ Je to moje sluníčko a nemít jí, už asi ležím.
Takže, je strašně šikovná, skládá už i malé papírové puzzle, třeba 60 dílků, má ráda autíčka, ale i panenky, taky se ráda kouká na pohádky, celé dopoledne o ní nevím, hraje si sama v pokojíku, já vařím. Nosík se jí uzdravil krásně, akorát jak jí to šili vstřebávací nití, tak tam má zbytečně jizvičku. Pod nosíkem taky. Ale co, hlavně že je v pořádku! Mažu jí to sádlem a snad jí to na kráse neubere. Je to už vážně slečna, dám vám nějaký fotky do alba.
Jinak je přes den bez plen, i venku, už se naučila i kakat do nočníku, takže paráda. Na noc jí ještě plenu dávám, jsem pohodlná k ní vstávat a ještě pořád usíná s mlíkem a na to ještě vodou, takže by se v noci uvstávala. To ještě neřeším.
O mluvení povídat nebudu, mluví jak dospělá. Skloňuje, časuje, mluví ve větách, jde jí rozumět krásně. Je opravdu moc šikovná a bystrá. Takže z ní mám fakt radost obrovskou. Je taky dost sociální, pořád nějakýho plyšáka muchluje a opečovává. Když jsem na tom byla nejhůř, vycítila že se něco děje a chodila kolem mě po špičkách. Hrála si potichu v pokojíku, každou chvilku přišla, beze slova mě objala, dala pusu a zase odešla. ~s~ Nechápu, jak takhle malé dítě může být tak vnímavé.
Zlobit umí taky, vztek se ještě občas projeví. Je ale dost překvapená z mojí reakce, buď se toho nevšímám, nebo jí obejmu a ono jí to přejde.


Hani, to je dobře že jste si užili návštěvu Semínka. Kačka si taky dost brání to svoje. A bohužel i to cizí pokládá za své, občas je boj.


Ity, to je Deniska vážně šikulka že je už úplně bez plín!


Maffii, ta školka vypadá moc dobře. A je fajn, že se tam Daníkovi líbí! Však on si zvykne a nebude plakat! Kačka taky už po obědě nespí. Přestala když byla nemocná. Ale mám pocit, že by spala, včera si ve 3 řekla že chce spát, tak šla a usnula a musela jsem jí za hodinu a půl budit. Chodí mi spát pak večer moc pozdě, takže jsme to odpolední spaní prostě odbourali a je to lepší.


Illaao, z toho zázemí jsem tedy dost vyšokovaná! Ta hygiena... To by se mi taky nelíbilo. Jak reagovaly ostatní maminky? A to se může mít v takových podmínkách děti?


Hoflenko, já ti normálně to bydlení závidím! Bezostyšně! Jé, co já bych za to dala! Jenže mi na hypotéku nedosáhnem, tak si nechám zajít chuť.
Musí tam být nádherně a teda valím oči, jak rychle jste se zabydleli! To budou nádherný Vánoce! Moc vám to přeju!


Semínko, tebe jsem chtěla pochválit za tu krásnou podporu při porodu! Jsi fakt borec! A musel to být neuvěřitelně krásnej zážitek!


Tak vám ještě hodím ty slíbený fotky a zase se ukážu, abych vás dočetla. I když to tady bohužel trochu skomírá, ale jasně, skoro všechny už pracujeme, co čekám.
Mějte se moc krásně a hlavně zdravě! ~x~
Hoflenka*Domik2007Misa2011 52147
11.11.2013 23:34:58
ahoj holky.
máme se fajn, ale víte jak... není čas. snažím se opět něco naučit,ale s každou další zkouškou si říkám, že další už nedám.. a to už si máme vybírat téma na bakalářkou práci a vedoucího práce. naštěstí už něco mám nachystané, tak snad to nějak dopadne.
DOminik je ve škole maximálně spokojený. sbírá jedničky, pochvaly a holky. má jednu, co ho miluje a pusinkuje a pak ještě asi 4 další, co se mu líbí. tak se musím smát, jak se to moje miminko změnilo a vyspělo.. dneska jsme měli rodičák, tak jsem byla pyšná matka. pí učitelka se rozplývala, jak je synek šikovný a snaživý.
Míšu nakonec vzali do školky, takže už se nám to krátí a 6. ledna nastupuje ! vyšel nám nakonec mimořádný zápis, co byl vypsát v září na nově přistavenou budovu školky, což jsem ani nečekala. bohužel mi nevyšla ta práce v tom mateřksým centru,ale co se dá dělat. práci zatím nemám, čtu inzeráty a chystám se začít posílat životopisy do velkých firem.
taky jsme úspěšně zkolaudovali a teď čekáme na tabulku spopisným číslem a nějakým lejstrem,a bychom si mohli jít změnit trvalé bydliště. v novém domečku je krásně ! už si ani nevzpomenu, ž ejsme bydleli jinde. minulý týden byl Mišák nemocný (angina), takžen emohl ven. a kdybychom bydleli na sídlištěi, jako dřív, tak by chudák Domík musel být doma s námi nebo čekat, až přijde tatka z práce. takže jsem ho vypustila ven a on jezdil venku s klukama na kole. je to super. někdy se ani nestačíme vylézt z auta a už jsou tam kluci, jestli půjde Domík ven. tak mu stihnu jen převlíknout boty a bundu a je pryč. cestou do místní sámošky vidíme za plotem slepičky, na poli kombajn a traktor...takže Miša je nadšený. v neděli jsme byli na procházce a zjistili jsme , že kousek je krásný les plný hub, dokonce rybník a viděli jsme i srnku. a kousek od lesa jsou ustájený koně a z terasy vidíme na naše město (jsme na kopci). no prostě paráda. byl tu lampionový průvod, kdy strašidla rozdávala čokoládky a lízátka a na konci, když jsme šli lesní cestou osvětlenou svíčkami v lahvi, jsme došli na hřiště, kdee každé dítě dostalo špekáček a kousek chleba a mohlo si ho opéct. co vám budu povídat, jsme tu neskutečně spokojeni.

teĎ vymýšlím dárky na vánoce a jsem z toho unavená. ale jako tip je zítra akce v některých internetových obchodech, kde mají dopravu zdarma, tak můžete juknout. já budu objednávat na www.maxikovy-hračky.cz

www.dendopravyzdarma.cz

zatím jsem vymyslela klukům nějaké lego, dohromady stolní pružinový fotbal, Domík kouzelnickou sadu, Míša chytání rybiček a a el. hra s perem, roboryba pro každého, povlečení z Jysku, nějaké knížky a hra Tik tak bum Junior.

opatrujte se, jdu dočíst...
Illaaa+Petřík 74800
8.11.2013 23:51:07
Maffii, tak koukám, že než jsem odeslala příspěvek, tak jsi napsala ~t~
[<<Předchozích 110] Názory 111120 z 11794  [Dalších 11674 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.