| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : leden 2011

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 100] Názory 101110 z 11794  [Dalších 11684 >>]
Illaaa+Petřík 74800
1.12.2013 22:13:14
Hoflenko, tak hlavně, že je ten zákrok už za tebou. Budu držet palce, aby už to dalo pokoj, však sis s tou cystou už zkusila dost.

U nás to s tchánovcemi pořád pokračuje, dneska odvezli tchána do nemocnice kvůli dýchacím potížím, ale z doktorky se mi nepodařila vyloudit žádná informace po telefonu. Jenže dneska jsme fakt do nemocnice nemohli, tak víme kulový ~o~ Myslím, že třeba informace, že je mimo nebezpečí života nebo že je stabilizovaný, by po telefonu řečená být mohla ~q~ Jediné, čeho jsem se dopátrala, že byl přijatý na ARU a pak ho přeložili na metabolickou JIP.
Tchýně jede v úterý na kontrolu, ale je jí pořád blbě, prostě ten reverz podepisovat ještě neměla. Jsem zvědavá, co jí tam na kontrole řeknou.

U nás se školička zatím odkládá, Petřík má od soboty rýmu, tak ho tam zkusím dát až ve čtvrtek, to by snad už mohl být v pořádku. Já jsem taky trochu nakřáplá, ale to jsem byla se svým tělem už domluvená ~t~, že teď to bude možný, celý předchozí týden jsem cítila, že na mě něco leze, ale měla jsem před sebou moc úkolů, tak jsem to usmlouvala až na teď ~t~
Hoflenka*Domik2007Misa2011 52147
1.12.2013 21:48:53
ahoj holky.
tak jsem zpátky z nemocnice. už jsem byla zkušená a věděla co mě čeká, ale stejně je to děs běs. opět jsem špatně snášela narkozu a ještě víc odloučení od kluků. musím pochválit manžela, že to všechno zvládnul a ani nevyužil pomoc babiček. včera mě pustili, takže zítra jdu na vyndání stehů a pohovořit s dr. Prý mi odstranili cystu a část vaječníku, ale něco nechali, tak jsem zvědavá, jestli to bude fungovat.

SEMINKO prosimtě tys mi jednou psala něco o Jonášových kapkách ? mohla bys mi napsat něco víc ? kde je seženu a kolik stojí ? buď mi písni sem nebo na mejl- hoflenka@volny. cz Dík moc. už bych se nerada do nemocnice zase vracela.

ILLA s tchyni teda mazec,ale jsi skvělá, jak jste se zvládli postarat o tchana a ještě mu sehnat to mistečko v pečovateláku. já si nějak nedovedu představit, že bych se měla ještě starat o dalšího člověka, sama to ho mám až dost...

MAFFI, tak už nastupuješ ? hlavně že se Daníkovi líbí ve školce a Ondra jako miláček žen mě pobavil. je to hezký, viĎ sledovat ho jak roste a najednou budí zájem opačného pohlaví.

MARKET nevim co říct, je mi to s tvou sestřičkou taaak líto. fakt jsem myslela, že se uzdraví a všechno bude dobré. že už jste si zažili dost trápení. že když se uzdravila Kačenka po tom ošklivém úraze, už budete šťastní a budete se radovat... a ona další rána. ach jo. i když je dnešní medicína velemocná, musí to být neskutečně těžké. nevím, kde člověk najde sílu, aby se nezbláznil a dokola se neptatl PROČ právě já... ale pevně věřím, že vás čeká dobrý konec a že se pro Lenču najde vhodný dárce. moc držím ~R^

MINONK velká gratulace ~g~. Bohužel strachu se nezbavíš už nikdy, ale nesmíš si to připouštět. miminko si k vám našlo cestu, tak musíš věřit, že bude všechno dobré. nemáš proč se bát. je super, že se vám zadařilo tak brzy, Daník bude mít prima partáka nebo parŤačku na zlobení... mmch dáte si říct, co to bude ? a pochlubíš se ? ~b~
Illaaa+Petřík 74800
27.11.2013 0:55:08
Zdárec holky,
Taky toho máme teď nad hlavu. Tchýně si zlomila komplikovaně pravou ruku, tak byla od minulé soboty v nemocnici, kde jí to operovali a nám zůstal „doma“ nemohoucí tchán a jako bonus pes-
Takže přes víkend obstarával tchána manžel a od pondělí jsem trávila celý čas s vyřizování věcí okolo obstarání tchána. Nakonec se mi naštěstí podařilo od čtvrtka zajistit pro tchána odlehčovací pečovatelský dům, který je i v docházkové vzdálenosti od nás. Naštěstí se pochlapil i švára a během dne se do toho čtvrtka s manžel v péči o tchána střídal. Tchána vzali na zkoušku, ale dnes mi potvrdili, že to můžeme prodloužit do konce prosince. Já tedy počítám s tím, že tam pobude do konce ledna a pak to budeme řešit s pomocí pečovatelek či osobních asistentů. Teď ještě musím zajistit Příspěvek na péči, jestli tedy nějaký dostaneme… Nevýhoda u tohoto odlehčeného pečovatelského domu je ta, že tam neperou prádlo, tak to musíme zajišťovat my. Ale doufám, že ho tam dají trochu dohromady, už ho tam i trochu rozhýbali a já hlavně budu vědět, co mám po odchodu odtamtud pro něj zajistit.
Tchýně se vrátila z nemocnice dneska, přesvědčila je, ale taky to nebude úplně jednoduchý, protože má neschopnou pravou ruku. Ještě se jí tím úrazem hodně zhoršila cukrovka, doteď měla prášky, ale jak se jí to rozhodilo, tak jí museli nasadit injekce.

Maffii, tak to je dobře, že se Daníkovi ve školce líbí,a zase o starost míň, že? A to samé platí i o Ondrovi :o)

Markét, tak ségře přeju hodně sil, a´t vše zvládne. Musí to být pro vás všechny náročné, o ségře ani nemluvím. Vyhrabat se z jednoho a pak přijde takováhle rána. Hlavně, že je šance na uzdravení.

Semínko, vlastně i Markéto :o) já docela ráda kupuju Petříkovi kalhoty a tepláky z www.veselanohavice.cz . Kalhoty mají regulované pasy a tepláky jsem zase kupovala se zvýšeným pasem, ty taky pěkně drží. Tak se zkuste juknout, třeba se vám taky zalíbí :o)
Markéta by si je mohla i vyzvednout na Smíchově.
Jinak máš pravdu, že jsem už trochu zpohodlnělá, co se týká prostředí. Jako dítě jsem jezdila na chalupu, kde jsme se myli v lavoru a chodili na suchý záchod, což by mi teď už fakt nevyhovovalo :o)
V té lesní školce mě ale prostě vadil ten přístup, že mají rozbité okno od léta a nic s tím nedělají. Jinak , jak jsem pak upřesnila, tak lektoři byli v pohodě.
Jak píšeš o kreativním dítku, tak takovéhle kreativní dítko by potřebovalo asi trpělivější maminku a tatínka :o)) Teď už aspoň nemám strach, že bude mít problémy s mluvením, protože hodně opakuje. Jen mu nějak nestíhám v jeho činnostech, během toho, co likviduju spoušť z jeho jedné činnosti, tak on zvládne další dvě…
Včera byl asi minutu sám a během té doby stačil otevřít skříň, ta sice má dětskou pojistku,ale tu Petřík bere, jako procvičování jemné motoriky :o))), vyndat manželův kufr s nářadím, kufr otevřít, vyndat šroubovák a zkoušet odšroubovat šroubek na autě v místech, kam patří baterky a on si je nechal před časem vyndat, že mu tam vadily. Rozhodně si ví rady v různých situacích. Buď mi poradí, že to manžel opraví nebo že to mám slepit, umýt, atd.. :o))))
Hanka+L+A+V 28463
26.11.2013 21:03:47
Ahoj holky!!

Všechno jsem četla a jste fakt šikulky, že jste se tu ukázaly a napsaly co je novýho. Nestíhám odepsat na každou zvlášť, tak všechny takhle hromadně zdravím.

Markéto naprosto chápu, že je u vás ted pochmurná nálada, máte toho opravdu na sobě dost a je mě strašlivě moc líto, že se to sestře vrátilo a musí zase bojovat, když byla už jednou tak statečná a zvládla!! Držím všechno co mám, aby to tak bylo zase a už napořád byla zdravá!!!

A Kačence to srostlo moc pěkně! Děti se naštěstí hojí rychle a skoro beze stop.

Opožděně Kačce všechno nejlepší k svátku,hlavně zdravíčko!!!

Jdu odpadnout, v práci je toho moc, děti teď mají vánoční dílničky pro maminky, besídky apod...tak jen lítám a stíhám.

Všem přeju krásný začátek adventu a klidné předvánoční období!
Semínko + Tygřík 108315
24.11.2013 22:37:20
Ahoj holky,

MARKÉT, to je fakt drsné. Držím sestře palce, aby se to dalo vyléčit. To je fakt smutné. Po takovém boji další rána. Hlavně, aby byla v pořádku. A o dítě se pokoušeli? Nebo to už vzdali? Je to fakt síla, co prožíváte, držte se všichni.
A Kačenka je krásná holčička. Na těch fotkách je jak ze žurnálu, krásné kombinace, sluší jí to neuvěřitelně.
No a u nás taky štíhlost dělá potíže s gatěma ~:-D. Kšandy nedávám, protože by se mu blbě svlíkalo venku, ale do všeho musím dávat gumy...A občas mu to padá i tak, protože to nesnese přes bříško, všechno nosí jako bokovky...Napadá mě, jak se to krásně srovnává - u Rubínka se pořád řešilo, že má podváhu a že je moc hubený. A teď má 13kg, je sice štíhlý, ale asi podobně, jako většina ostatních dětí. Nevím, proč se z toho Ti pediatři nepoučí...

HOFLENKO, máte krásný baráček a popis toho, jak si to tam užíváte - NESTYDÍŠ SE? ~t~. Vtipkuju, moc vám to přeju. Nic nepotěší víc, než když jsou děti šťastné. A držím palce, abys dotáhla tu školu...

MAFFII, super, že Daníček přestal ve školce plakat. To muselo být náročné. Mě pořád přijdou strašně malincí. Kdybych musela nastoupit na plný úvazek (super, že můžeš na zkrácený), tak bych to hrozně těžce nesla (Rubínek asi tolik ne, on je ve školce spokojený ~:-D ). Tak přeju, ať je nástup do práce pohodový a celá rodina to hezky zvládnete...
Jo, šatník půjdu obnovovat taky ~R^

ILLAAA, "bééé bus" ~t~~t~~t~. Už jsem to tu kdysi psala, ale musím znovu. Máte neuvěřitelně kreativní dítě. Jak se domluvit s minimem slov, je fakt boží!!! ~:-D. A ta lesní školka mi nepřišla nějak problematická, ale já jsem v některých věcech extrém. Hlavně je vtipné, že já jsem strašně zimomřivá...a když jsem šla pro Rubínka minulý týden do školky, tak jsem si říkala, co bych řekla svým rodičům, kdyby mě dali do školky, kde bych byla celé dny venku v té hrozné zimě ~l~. Spěchala jsem pro něj a pořád jsem si říkala: "co jsme mu to udělali" ~t~ Ale kupodivu nikdy není zmrzlý (oni dost lítají) a vždycky je spokojený a přemlouvá mě, abychom ještě nešli domů...

LILY, tak to mě mrzí, že Vašík je ve školce smutný. Taky bych na to nemohla koukat, kdyby mi tam dítě chřadlo...Tak držím moc palce, abys úspěšně dostudovala a našla zajímavou práci. Do té doby se snad i Vašík trochu otrká a třeba to znovu časem vyjde ~;((

DESTENKO, taky držím palce, abys mohla na zkrácený úvazeka a Marička se se školkou nějak poprala. Oni jsou každým dnem jiní...Za týden to může být úplně bez problémů. Přeju ~;((

ITY, já myslím, že s tím vysvětlováním je to jak s kterým dítětem. Třeba Rubínek si nechá věci vysvětlit a přijme i nepříjemnosti, když mu to dobře podám...Nejtěžší je akorát ten moment, kdy se třeba naštve nebo rozpláče, tak ho uklidnit natolik, aby mě vnímal, pak už je to v pohodě...

Maffii+Ondra+Daníček 95722
20.11.2013 10:57:56
Ahoj holky,

Danik je ve skolce a ja pomalu striham metr, za necelych 14 dni nastupuju do prace. Ten cas taaak rychle leti ... Pristi nedeli uz budeme slavit Danikovi treti narozeniny ..
Dort uz jsem objednala a darecky mam taky.

Jinak ve skolce se mu libi, uz neplace, doma mi o skolce vypravi. Chodi treti tyden, uz zna jmenem vetsinu deti. Jsem moc rada, ze to slo pomerne rychle. Zatim tam nespi, zacne az v prosinci. Dneska sli do solne jeskyne, se mnou uz v te same parkrat byl, tak snad se mu tam bude libit i se skolkou.

Ondra je ve skole spokojeny a stejne jako Hoflenky Domik, ma same jednicky i plno holek. Vcera jsme sli pro nej do druziny (z obeda chodi pruhlednym tunelem, takze je na ne zvenku videt), cela trida sla pohromade, pak byla mezera a pak se objevil Ondra, kolem nej 4 blondate holcicky, porad ho lechtaly, chytaly za ruce a jemu se to moc libilo ... A to ma jeste 3 holcicky v becku ... mame se na co tesit, az je zacne vodit domu ...~:-D
V patek byli s druzinou v kine na Ptacim uletu, pristi tyden jedou do svickarny v Sestajovicich.

HOFLENKO, domecek mate moc pekny, verim, ze jste v nem spokojeni. Domik chodi do skoly tam nebo ho vozis nekam dal? Ja jsem rada, ze mame vsechno v miste bydliste, skolu a skolku 5 min pesky, nakupy a MHD jeste bliz. V panelaku jsem docela spokojena, v okoli mame plno znamych s detmi, tak se schazime. O vikendech byvame na chalupe, tak si zahradu uziji tam. Je teda fakt, ze v Praze ven zatim kluci sami nechodi, ale moznosti, jak travit cas je opravdu hodne a hlavne u nosu.
S cystou je mi to lito, drzim palce, aby uz tahle operace byla posledni a uz jsi mela pokoj ~6~.

MARKET, to mas ted opravdu tezke obdobi, moc preji, aby uz to bylo za vami. Hlavne, ze se Kacce nosik tak rychle zahojil, jizvicka je malinka, kdyby jsi me na to neupozornila, ani si nevsimnu. A Lenicce moc drzim palce, at se z toho dostane, uz si, chudak, vytrpela dost, snad ji lecba ted zabere ~6~

ILLO, ta skolka v Hlubocepich ma teda drsnejsi podminky. V lete to nemusi byt spatne, ale pres zimu bych tam dite nedavala. Ta druha skolka, do ktere bude Petrik chodit, je nekde na Smichove?
S mluvenim se nestresuj, pokroky dela, coz je hlavni. A plen se taky urcite brzy zbavite. Danik je uz bez plen dlouho a do nedavna jsem nosila ven nahradni obleceni, kdyby to nahodou nestihl.

MINONK, moc gratuluji a preji, aby vse bylo v poradku a kvetnu se narodilo zdrave miminko ~;((~x~. Taky jsem mela u druheho tehotenstvi obavy, nastesti me zamestanaval Ondra a prace, tak jsem nad tim zase tak nepremyslela, vzdycky me uklidnil utz.
Bezva, ze si Danik zvykl ve skolce, taky jsem spatne nesla ty zacatky, kdyz kluci rano plakali. Ale u Ondry i u Danika byla adaptace docela rychla.

LILI, jsem rada, ze jsi se ukazala. To jsi dobre udelala, ze jsi vzala Vasika ze skoly, kdyz tam byl nestastny. Pokud jsi doma, tak to jde. Na druhou stranu Ti preji, at najdes praci, ale u vas v regionu to asi lehke nebude, vid? A kdyby jsi do prace nastoupila, vezmou ti Vasika znovu do skolky?
Ja jsem fakt rada, ze se vracim do byvale prace, asi bych taky mela problem neco sehnat se dvemi detmi i tady v Praze. Jeste mi umoznili zkraceny uvazek, coz je uplne super.

ITY, vstavat ve 4.30 by me odrovnalo. Aspon, ze nemusis kazdy den. Tak Deniska uz taky zacala chodit do skolky, pomalu uz budou vsichni a to se nedavno narodili ...

Vanoce uz mam docela poreseny, zbyva nakoupit par malickosti. Chci to stihnout, jeste nez nastoupim do prace. Musim jeste vyrazit obnovit satnik vcetne zimnich bot a lodicek do prace.

Mejte se krasne, zadne nemoci a piste, at se tu neco deje ....

Pa pa ~3~

Markéta + Kačenka 107811
17.11.2013 17:52:07
Ahoj holky.

Tak tedy: nejdřív Kačka ten nos, ten naštěstí dopadl více než dobře!
Pak jsem já šla na excizi, nebudu zacházet do podrobností, každopádně ani po 14-ti dnech jsem to neměla v pořádku a tak mi hrozila reoperace. Naštěstí zabraly ATB takže se to snad obejde bez ní.
V den mého nástupu do nemocnice a po tom zákroku mi volal manžel, že je Léňa taky v nemocnici. Psala jsem jí co se děje, měla jsem zlé tušení. Strašně jsem se bála že se jí to vrátilo a i když se mozek bránil, nějak jsem se s tím chtěla vyrovnat. Myšlenky na další léčbu, když už ví co to bude obnášet atd, protože to už podstoupila, byly ubíjející. Bylo to ovšem ještě horší, než jsem čekala. Léňa mi jen napsala, že má špatnou krev a ať se nebojím, že to bude dobrý. Leničce sice vyléčili Hodgkinův lymfom, ale dostala jinej druh rakoviny. Akutní leukemii.
Nemohla jsem v tý nemocnici vydržet ani minutu, sbalila jsem si věci, podepsala nějakej papír a busem odjela domů.
Léňa leží v UHKT v Praze na Karláku a bojuje. Má za sebou 7-mi denní nonstop chemošku, teď budou po 3 týdny vždy v pátek odběry kostní dřeně, pak další chemoška a když to půjde dobře, zakončením bude transplantace dřeně. Bohužel musejí najít dárce, ani jeden z nás není pravděpodobně vhodným...

Kačenka je skvělá a strašně nás drží.

Illaao, já vím že každý má potíže a řeší každodenní nástrahy. To je mi úplně jasný a nechci tady hrát na city. Proto jsem to ani nechtěla psát. Ale já sem neumím chodit a dělat jako že nic. ~l~
S Petříkovým mluvením se zatím nestresuj, někdo prostě začne později. A Kačka byla ukecánek od malička. Když nás někdo potká a slyší Kačku mluvit, tak jí hádá 4 roky. To mi přijde úplně na hlavu ve srovnání s tím, jak je maličká a drobná. Všechny gatě z ní padaj, pořád musí mít kšandy, jak je útlá. Váží 12,5 kg. Takže vypadá spíš na míň, ale jak promluví, je konec! ~:-D
A plíny taky vychytáte i na delší trasy. Kačka si doma chodí sama, ani mi o tom neříká. Jen když se vykaká, tak mě pak pyšně vede do pokojíku.
S tou školkou uvidíš, jak říkáš, až bude teplo bude to taky o něčem jiném.
A tu druhou školku vám přeju. Ať si Petřík brzy zvykne!


Hoflenko, zabydleli jste se ultra rychle a koukala jsem na fotku, ten domeček je parádní! Chápu tvé nadšení a moc vám přeju, aby jste si tam ve zdraví a pohodě žili! :-)


Semínko, ten Rubínek je ale koumák! :-) A copak to nechápeš, že si taky potřebuje odpočinout? :-)


Lily, gratuluju ke státnicím! A je prima, že ses ukázala!


Minonk, paráda ke zvládnutí školky! A ještě větší paráda k úspěšnému těhotenství! Mám radost! ~x~ Tak ať je miminko zdravé i když vůbec nepochybuju o tom, že zdravé je a vše dopadne skvěle! :-)
Strach je úplně normální a je to přirozený a myslím, že se budeš bát až do konce těhu, ale bude to v pořádku, uvidíš!
Semínko + Tygřík 108315
17.11.2013 15:32:46
~x~~x~~x~~x~ držím palce, aby bylo všechno v pořádku a aby ses z toho mohla aspoň trochu těšit, i když Tě bude provázet strach.

Semínko + Tygřík 108315
17.11.2013 15:31:40
MINONK, MOC MOC GRATULUJU
Illaaa+Petřík 74800
17.11.2013 13:17:02
Minonk, tak to je moc pěkná zpráva :o)) Čekám, že Semínko se k tobě v nejbližších týdnech určitě přidá :o)
Jinak k té tvojí druhé otázce – myslím, že z hlavy ten strach nevyženeš, trochu ti to bude stále v té hlavě naskakovat. Můj manžel to komentoval tak, že kontroly u dr. jsou spíš jak, když jdeš na popravu. První předěl je období, kdy jsi o miminko přišla a další předěly jsou klasicky genetické testy, genetický ultrazvuk, 25.tt – životaschopnost miminka, 30. tt a pak 35.tt. Aspoň tak to bylo u mě. I když jsem se snažila tomu nepodléhat, protože bych se z toho zbláznila, tak jsem v sobě tu obavu prostě měla.
[<<Předchozích 100] Názory 101110 z 11794  [Dalších 11684 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.