"ale třeba získat praxi a rychlost v matice bez nějaké té domácí přípravy nejde"
Proč by nešlo? Nikdy jsem doma nad školní matematikou netrávila ani chvíli, i domácí úkoly jsem dělala ve škole, většinou ještě tu hodinu, kdy byly zadané. Bělouna jsme měli jako běžnou učebnici, zpětně mi úplně jednoduchý nepřijde, ale tehdy mi to nepřišlo.
A ani na gymplu jsem se matice nevěnovala a to ani přípravou na maturitu. Z matematiky jsem měla většinou jedničku.
Jediná matika, kterou jsem řešila doma, bylo domácí kolo matematické olympiády a knížka 777 matematických her a hříček.
Ale já tomu učení nikdy moc nedala, proto se učit neumím. Stejně jako Monty si sice pamatuju básničky a texty písniček, ale naučit se text, který nemá rytmus a rýmy je pro mě nemožné. Nemám ani fotografickou, ani eidetickou paměť, mám paměť pouze emoční a logickou, což k pamětnému učení nestačí.
Na VŠ jsem se učila tak, že jsem šla na zkoušku "dutá", přišla jsem hned ráno a nechala si vyprávět, co kdo měl za otázku. Případně když ti, co čekali, občas nadhodili otázku, co je napadla, tak jsem vždy věděla, kde to v poznámkách mám, takže jsem dohledala, vysvětlila (z těch poznámek, psala jsem si je vždy sama a tak, že mi to fungovalo jako vyvolávač toho, co proběhlo na přednášce). Těmito hovory jsem se připravila na většinu zkoušek, nefungovalo mi to jen na ty vysloveně paměťové. U botaniky a dendrologie mi nepomohlo ani to, že to jsou vědy, které mě baví a umět jsem je fakt chtěla.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.