.... tj. pokud vás momentálně nejvíc trápí usínání, tak řešit to. Domluvit s ním, co by mu pomohlo, mít rituály, mít pravidla (v tu a tu hodinu se jde do postele a už se z ní nevylejzá) - a třeba nějak motivovat - tj. pokud třeba ten večer bude usínání bez problémů (třeba že opravdu už nevyleze z postele, byť si v ní bude číst nebo hrát), tak nějakou odměnu (samolepku, hvězdičku, něco) - a slíbit za x odměn něco (raději akci než hmotný dar - třeba půjde se do kina, akvaparku - něco takového). Zkus mrknou ještě na jídelníček - můj synek špatně snáší sladké, je po něm extrémně hyper, takže sladkosti má dovolené např. na svačinu (po které chodíme ven), na večeři v podstatě nikdy - a když už tak spíš nějaké pečivo (bábovku, věneček, sušenku), aby mu to nerozhodilo glykemickou křivku...
... určitě jste už spoustu věcí s tím spaním vyzkoušeli, ale třeba když se na to budete soustředit a najedete na všechno najednou (upravit jídelníček, domluvit pravidla, odměny, přesně definovat očekávání, zavést rituály...), tak třeba se to zlepší... a dokud řešíte spaní, tak neřeště moc kroužky nebo zapomínání věcí ve škole - aby neměl pocit, že "po něm furt něco chcete" a nikdy to není pro vás dostatečně dobrý.... a nechtějte po něm nemožnosti (pokud to spaní je problém, který vám přijde neřešitelný, tak ho odložte a zkuste vyřešit něco, co by mohl zvládnout - ono je mnohem příjemnější vědět, že něco dokážu, než když jsem furt "nemožnej" - budete mít pak lepší představu JAK ho motivovat a on bude mít už představu, že to jde...).
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.