| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : červenec 2008

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 70] Názory 7180 z 28500  [Dalších 28420 >>]
Yanull & 2 15067
24.2.2012 11:32:06
A ešte - pri takýchto zázkrokoch rozhoduje aj to, či má nemocnica oddelenie jednodňovej chirurgie a či takýto zákrok vykonaný ako jedodňova chirurgia vaša poisťovňa prepláca (naša poisťovňa bola napr. posledná, čo to začala robiť, no holt, prispatá štátna, takže jej trvalo, kým pochopila, že ju jednodňová chirurgia pri krčných mandliach výjde lacnejšie ako 3-dňový pobyt...).
Yanull & 2 15067
24.2.2012 11:26:16
jo, a aj na ňu treba predoperačné vyšetrenie
Yanull & 2 15067
24.2.2012 11:22:54
Filip po lokálke zaspal a keď sa zobudil, vôbec si zákrok nepamätal. Vie, že mu zmenšovali mandle len preto, že za "statočnosť" dostal plyšového ježka :)))
Tá lokálka (kvapky do nosa) je tiež oblbovadlo, nie ako injekcia u zubára, ktorá len lokálne znecitliví miesto.
Adri, Máťa a Agátka 96386
23.2.2012 20:29:51
jo a vztekací nebo brečící scény už naštěstí neznáme ~;) Jen když je Máťa už unavenej (když zrovna ten den neusne po o), tak pak jakoby zlobí, že dost neposlouchá... ale vztek a vzdor už je snad ta tam ~;) Můžu se na další várku těšit u Aguš ~t~
Adri, Máťa a Agátka 96386
23.2.2012 20:24:19
Tak jsme zpátky z hor... to bylo zase něco... ~t~ zažili jsme tam toho, že mi přšlo, že jsme tam byli snad měsíc... - já když balila na hory, tak jsem se prala se střevní chřipkou... na horách byl mráz, takže jsme 2 dny nemohli vůbec ven - bylo -18 a v té vlhkosti se nedalo moc ani dýchat.., pak chytil Matýsek od AAgátky šestou dětskou nemoc, takže měl 2 dny teplotu, takže zase nemohl jít ven, mezi tím se nám tam vystřídali 3 rodinky kamarádů a nakonec aby toho nebylo málo pár účastníků hor nemohlo odjet v plánovaný den, protože jsme tam "na konci světa" zůstali zapadaní a fréza to protáhla až další den ~t~ Takže nakonec byl hromadný odjezd o den později než se plánovalo a na mě akorát začalo něco lézt - měla jsem zimnici, bolelo mě celé tělo.... No ale jinak jsme si to užili ~t~ ~t~ ~t~ (na lyžích tentokrát Matýsek nestál ani jednou...~:() - tak snad si to ještě vynahradíme za 14 dní, to pojedeme ještě naposled na hory ~;)

Markét - jj, my měli taky flíčky - strupy po tom odstranění molusek - protože ten česnek spálí i tu okolní kůži - chce to udělat co nejmenší dírku - jen na tu molusku nejlépe ~;) Ale my už jsme bez molusek a i bez stroupků - zahojí se celkem rychle, neboj ~;) Jinak tvé bruslařky jsou super ~R^

Fotky šmouly mám na FB, kdybyste se někdo chtěl mrknout... čas na to, abych fotky upravila, hodila na net a pak sem bohužel nemám.. jsem ráda, že se občas dostanu k tomu sem něco napsat ~t~

Mějte se všichni fáááájn ~3~
Annitta 58510
19.2.2012 10:45:53
Verčo a to byla horní uzdička? Když to tak popisuješ, tak jsem upřímně ráda, že jsme měli jen ambulatní operaci té kýly... žádný oblbováky se nekonaly a dostala rovnou narkózu a tu narkozu dostala až v mojí přítomnosti. Když usnula-byla se mnou a stejně tak když se vzbudila...
Na tu horní uzdičku se ptám proto, že mi ji taky stříhali, ale v cca 7 letech a pod lokálkou a naopak na to vzpomínám ráda. Bolela jen injekce a i když to pak trochu bolelo(až když to přišlo k sobě), tak jsem měla od dr povoleno(a mamka nakázáno) sníst tolik zmrzliny, co hrdlo ráčí:D Měla jsem díky té uzdičce 0,5cm mezeru mezi horníma jedničkama a po tom zákroku se mi zuby během 2 let úplně srovnaly samy od sebe a nemám mezeru vůbec žádnou. Takže upřímně po mé zkušenosti mi kvůli tomu přijdou takové obstrukce s narkózou a hospitalizací naprosto příšerný~e~
Veronika-Jeník 07/08 76364
18.2.2012 16:25:45
ahoj, od včerejšího večera jsem konečně doma.
Středa ráno příjem, vyšetření, ubytování na pokoji, celé odpo hraní v rámci možností (na pokoji spinkal klučík po zákroku, tak jsme to trávili v jídelně). Ráno v 5,30 teploměr, v 6,30 oblbující prášek- už při příjmu mi říkali: jak se tak na malého dívám, tak dejte pozor, asi bude hyperaktivní a malátný, ať si neublíží- no a bylo to. Místo toho, aby ležel a třeba usnul, tak se stal hyperaktivní- to jsem nezažila. Musela jsem ho držet v posteli, nebyla jsem schopna ho udržet, jak se bránil, k tomu se motal, chtěl pořád vylézat z postele, fakt to byl boj a šílené nervy. za 2hod si pro něj přišli, prý se na sále smál, jakou dostal čepici a po hodině a kousek mi ho dovezli- řvoucího, krvavého od stříhání uzdičky a musela ho sestra držet, aby neutekl. Po hodině uklidňování (sestra hodně pomáhala) konečně usnul a spal cca 2hod, pak chvíli vzhůru a spal znovu, potom už byl OK. Nic si nepamatuje, ani cestu na sál, až potom nový vrtulník, který se mu líbí. Nic ho nebolí, trochu kašlal, ale v noci sebou šíleně mlel. Nejvíc mu vadila (a kamarádovi vedle taky), že měli v ruce zavedenou kanylu, strašně si to chtěl strhnout, tak jim to ovázali, ale štvalo je to. Sundali to až k večeru. Do večera musel být v posteli, pak už jsme chodili a normálně fungovali. Ráno v 7h kontrola dr a pak domů.
Nakonec to hodnotím dobře, ale ty nervy byly šílené a ty dvě hodiny praní se 17kg bezvládným tělem byl nadlidský výkon. Až doma mě rozbolel žaludek a nemůžu se nějak dostat z těch nervů, pořád to vidím, bylo to psychicky dost náročné. Ale nelituju toho, snad to pomůže. Na lokálku bych nešla- to by si pamatoval, takhle to má zážitek z hraní a je v pohodě.
Rozhodně všem držím pěsti a doufám, že dlouho nebudu muset koukat, jak mé dítko "trpí".
Annitta 58510
15.2.2012 17:44:32
ještě jsem si vzpoměla...

Markét, máš šikulky! Taky jsem si říkala, že s bruslema bychom mohly začít, ale nakonec jsme to ještě o rok pošouply... Holky si jsou strašně podobný:) Já jsem zvědavá, jak tohle bude u nás:) A jestli taky řešíte močák, tak soucítím...sama na to dost trpím, ale rana pro dospěláka, jestli potřebuješ...kombinovala jsem urinal a česnekový tobolky a mám už přes rok klid! předtím jsem měla akutní záněty tak 3-4 do roka..a pokaždé atb, krev v moči a tohle fakt pomáhá, tak vřele doporučuju~R^
Annitta 58510
15.2.2012 13:05:42
Karkulí, tak zkus jinou... My kvůli té kyle jeli až do Prahy...zdejší přístup strašnej...
Přecijen máme v rámci města víc na výběr, ne?! nebo zkuste třeba soukromé kliniky...

Jinak nám po té celkové anestezii vůbec už neusla... šla spát normálně až večer a anestezii měla ráno v 7 a vstávala v 5 ráno kvůli cestě. Byla sice strašně hodná na to, že byla po operaci, ale stejně je to záhul pro to tělíčko...byla jak mrtvolka... pokud je u vás možnost jít na to ambulantně a bez celkový anest., ta kbych do toho šla... my měli tu celkovou taky ambulatně a udělala bych to znovu...je to o dost menší stres...

Jannulko, máš parádní žabičky~R^

karkulka+2 /08+11/ 50320
15.2.2012 12:29:47
Januull,já jsem byla na mandlích jako 5ti letá, taky zaživa -jen nějaký kapky nám dali.
A mandle nedorostly.
Manžel na tom byl taky předškolním věku a dorostly a za 2 roky na to šel zas.

Mně se ta narkoza taky moc nelíbí, ale jinak se u to uás v nemocnici nedělá ~:(



[<<Předchozích 70] Názory 7180 z 28500  [Dalších 28420 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.