| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : červenec 2008

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 80] Názory 8190 z 28500  [Dalších 28410 >>]
Yanull & 2 15067
15.2.2012 8:38:04
Jo, a mne brali nosné mandle (bez akýchkoľvek anestetík) ako 3-ročnej a nedorástli mi.
Mmch, nosné mandle sa začínajú okolo 8.-eho roku zmenšovať a v puberte zaniknú úplne.
Yanull & 2 15067
14.2.2012 19:52:50
No a ešte som sa tak medzi rečou pár zdravotníkov (lekárky, sestry) pýtala, či by nechali svojim deťom odstraňovať nosné mandle v celkovej a všetci mi naznačili, že nie.

A tie lokálne oblbováky pri väčšine malých detí fungujú tak, že keď sa vyspia, nič si nepamätajú.
Yanull & 2 15067
14.2.2012 19:43:38
Ahojki,
Filipovi brali nosné mandle, keď mal 2 roky. Narkóza musela byť, pretože mu zároveň dávali aj stipulky do uší. Ale aj bez toho som chcela narkózu, myslela som, že je to lepšie. Nehcem strašiť, ale bolo to hrozné, keša sa prebral ~Rv Keď mu potom teraz v máji šli zmenšovať krčné mandle, rozhodla som sa pre lokálku a bolo to omnoho lepšie. Boli tam na lokálke aj deti s nosnými mandľami. Priebeh asi takýto: prišli na 9.00, o 9.15 im dali oblbovacie kvapky do nosa, o 20 minút ich vzali priblbntých na sál, o 5 minút boli von a cca medzi 11.30-12.00 šli domov s úsmevom na tvári. My sme s nosnými mandľami prišli na príjem okolo 11.00, na druhý deň ráno bol zákrok, na tretí deň nás pustili. Jedinú výhodu vidím v tom, že v celkovej sa dajú odstániť dôkladnejšie a je menšia šanca, že dorastú.
karkulka+2 /08+11/ 50320
14.2.2012 17:59:09
Zdravím!

Markét, holky jsou fešandy ~g~

Jannul, krásný žabky ~R^

Sabi mi po obědě nespí tak rok ~o~ Když náhodou někdy usne třeba v autě, tak jde pak spát v 23h... Jinak teď spí 21-8h..

A taky řešíme narkozu, v dobnu půjde na vyndání nosní mandle ~Rv
Markéta+Kiki04/04 a Niki07/08 12177
12.2.2012 19:06:03
omlouvám se za velikost!!!!
Markéta+Kiki04/04 a Niki07/08 12177
12.2.2012 19:05:19
a ještě malá fotodokumentace - zbytek je na http://kiki-niki.rajce.idnes.cz/




Markéta+Kiki04/04 a Niki07/08 12177
12.2.2012 19:01:15
Ahoj holky!
Využívám chvilku klidu – holky večeří a koukají na Animáčka – a jdu nahlásit, že žijeme ~;). Teď jsem byla od středy doma – měla jsem dovolenou, holky měli týden prázdniny, tak jsme si užívali. Byl doma i Z., tak to byla paráda!! ~z~
Kristýnka se krásně rozbrusila ~b~, Nika to taky zkouší ~b~ – je to šikula!

Kristýnka měla na vysvědčení samá jedničky!! ~s~~R^ Hvězda moje. Já na tom byla hůř – vypásla jsem i jednu trojku ~f~, ale jsem spokojená – při práci, přípravě věcí do práce, dětech, rodině… připravovat se do školy a dělat i úkoly!!! Myslím, že jsem mohla dopadnout hůř. Teď mě čeká od pátku do neděle plavecký výcvik. Tak se docela těším.

Nás karneval ve školce teprve čeká – ale kdy netuším. Musím se podívat do kalendáře (musím sehnat kostým i pro sebe) ~8~


Adri, užijte si hory!!!!
Díky za optání – likvidujeme docela zdatně. Jen mě zaráží, jaký má potom na tom místě flek. Teď je to týden od likvidace a má u všech molusek obří rudý flek. Taky to tak máte?? ~d~
Už se těším na fotky koumáka ~t~


Jituš, držím palce, aby se Martínek do školky dostal!!!!! Snad to vyjde!


Jannullko, super žabičky!!! Moc jim to sluší! ~s~ A co Filípek? Je to stále takový ďáblík??


Věrko, doufám, že ti „vyjdou vstříc“ v práci a budou mít pochopení – máš děti, s tím musí počítat. A co děláš? ~;((


Anitko, téda, ty už to máš fakt za pár ~p~
Díky za tip na čaj – my ho určitě využijeme!!


Ad plíny – Nika nemá plínky na noc už asi rok a občas (tak jednou za měsíc) si utrne – ne že by pročůrala postel, ale má trochu mokré gatě od pyžama, postel je suchá.

Ad spaní po O – když je doma, tak nespí ani náhodou. Když je ve školce, tak tam to zalomí a spí.

Ad brek: zlobím se s tím každý den – brek, vtek, agrese…. Už bylo líp, ale se nám tohle blbé období vrací ~a~~7~

Jitka+Martínek7/08+Tomášek7/10 86745
12.2.2012 10:47:32
TAKOVÁ DISKUZE SE MI LÍBÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!~:-D~R^

Verčo: já s M. do nemocnice nastupovala ráno v 7 a další den (asi v 10) nás pouštěli.
Udržíš ho tam neboj.. Ono to jiné prostředí je pro ně zajímavé...i herny bývají na oddělení (my ji tam měli)....
Jinak před uspáním se dává taková premedikace a tak by ho měla totálně zklidnit...Bude prostě sedět a koukat a nebude tak živý... A po narkoze (také měl M. tu 20min) bude ospalý a po probuzení ti zase za chvíli usne...Pak se vzbudí a bude jura :-D
Začíná se po troškách pít a když je to bez problémů, tak pak se dávají piškoty...Když je i to o.k. (bývá to tak), tak pak se začne úplně se vším normálně.
Opravdu se neboj-bude vše o.k. Jen, aby ho pak nebolelo v krku! Držím moooc palce!!!!!
Jo a noc tam byla také o.k.!!! Na pokojích byly televize s DVD (žádný nadstandart) a pouštěl každý dětem pohádky...A on tam prostě normálně nějak usnul (byli jsme 2 mámy a 2 děti na pokoji)...Fakt pohoda.
Bylo to lepší, protože tak měl Martínek kámoše jako hrom.... Dodnes o něm mluví.
Já jsem jen nechápala a ta mamka také ne, že je M. bez plen a ten kluk ji na noc měl....(byli stejně staří).....
Mně se fakt od odplenkování nepočůral. Jí v noci prý občas ano.....
Ale jak to tady čtu, tak je to normální :-)
Aspoň pak nebudu u Tomáška šokovaná a budu to brát jako normal~;).
Jo a té krve se neboj-dítě je myšlenkama jinde....Fakt to zmákneta-jako my!!!!
My dávali ještě moč-jako předoperační vyšetření...a poslechla si ho. To bylo vše.

Jinak Martínek spí také stále po obědě a nemíním to přerušovat~:-D.
Jediná chvilka klidu, když kluci po obídku spinkají :-)
Někdy tam v postýlce jen leží a povídá si... (ale většinou spí-tak v 98%).

Jannullka: super fotky!!!~s~~s~
A to období...nejdřív to byl tatínek...teď jsem to já, ale je to 100násobné....~e~
Uvidíme-je to fakt hukot. A chvílema vrním-to jo....~6~Ale chvílema se to nehodí ~a~~d~~:-D
Yanull & 2 15067
11.2.2012 22:11:11
FA majú stále na noc plienky. Stalo sa len 2x a len u F., že sa v noci zobudil a šiel sa vycikať. Spia tak tvrdo, že sa nezobudia ani keď sú komplet mokrí (odskúšané). A ja ako pracujúci človek nie som ochotná si v noci dávať budík a chodiť s nimi čurať. To fakt nie. Aj bez toho nespím vkuse celú noc už pomaly 4 roky. Takže ostáva len čakať...
Yanull & 2 15067
11.2.2012 22:03:14
Hehe, Jitko, Martínek je úplne v poho - tomu sa v detskej vývojovej psychoanalýze vraví oidipovské obdobie. Onedlho to prejde a presedlá na tatínka, tak si to uži ~;)
[<<Předchozích 80] Názory 8190 z 28500  [Dalších 28410 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.