| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : září 2003

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 80] Názory 8190 z 6294  [Dalších 6204 >>]
Emma78 8067
25.1.2010 8:11:16
Ahoj holky, nakukuju a vidím,že se po nás Peťa ptá:-). Do druhé třídy? Neblázni, i tak šla do školy v pěti:-), i když 12.9. slavila 6. narozeniny, každopádně je ve třídě nejmladší, dvě třetiny dětí jsou tam s odkladem a to i letní,takže jsou vlastně starší víc jak o rok. Ale Lenďa je z holek nejvyšší a teď dostala pochvalu, patří mezi 6 nadprůměrných dětí ve třídě,takže nelituju,že šla už letos,teda vlastně loni.
Věra, Elinka a Tom 10852
21.1.2010 9:54:17
Ahojk,
my jsme také včera byly u zápisu. Eliška, vždycky docela rázná holčička, tam špitala tak, že paní učitelka strávila pár minut v hlubokém předklonu, aby jí rozuměla. Ale moc dobrý. Zápis pojali formou hry, malovali erby, vyráběli královské šperky, kluky pasovali na rytíře a holčičky na komtesy. Nakonec skládali královské sliby, bylo to pěkný, učitelky sympatický, mám z toho dobrý pocit.
Když jsem tak pročítala diagnózy některých našich vrstevníků, co jste napsaly, říkala jsem si, že něco takového jsem nikdy neslyšela. "za nás nic nebylo, že?" Máme fakt štěstí, že naše děti mohou chodit do školy až v dnešní době a nejsou ve škole za úplné hlupáky.
Peťo, jo, Tomášovi je 18. Už rok chodí s holkou a je to docela v pohodě. Jsem moc ráda.
Pa
Bajka + 2 brouci 5337
20.1.2010 21:19:56
Ahojda, Renčo jsou to perly, co z dětí občas vypadne :)) Logopedie je běh na dlouhý trať. U nás trénujeme sykavky (umí, ale JEN když se soustředí, jinak bída), R řekne po tvrdých souhláskách typu D, T, Z, S, jinak ne. Ale lepší se to. Ř bída. Opravuju ho, ale nedá se, prevít mrňavej :))

Zápis dobré - já myslím, že je lepší mít dítě ve třídě s menším počtem dítek, naopak, pokud je rozumný kantor, měl by Daníkovi dát jinou práci v oblasti, kde zvládá s přehledem a procvičovat věci, které mu jdou méně. Na což by ve třicetihlavé třídě bylo míň času.

Angličtinu mají kluci u nás už ve školce formou hry s rodilými mluvčími a tenhle program pokračuje i na vybrané základce. Teda myslím, že anglina nebude jako povinný předmět (ale to si nejsem teď stopro jistá??), ale na 3 hodiny týdně sem bude docházet opět rodilý mluvčí a tu angličtinu budou promítat do běžné výuky.

Nadiku ať zápis zvládnete, připojujem se též :)
Renca a 2 34362
20.1.2010 17:31:11
Jo a Nadí,

na pátek držím palečky k zápisu to zvládnete, neboj..
neni to tak hrozné..

A k psycholožce také :)
Mi jdeme až 3.2 jsem nato setkání s ní zvědavá...
Proč vy jdete k psycholožce až po zápisu??

Tak či tak budeme držet všechny palečky... ~x~
Renca a 2 34362
20.1.2010 17:19:25
Ahojky,

Nadi,

budete žádat odklad kvůli srdíčku a nebo kvůli něčemu jinému??
A šel by Tomík do normální školy??

A i kdyby mu dáte odklad..nic mu neuteče..
Mne se zdálo, že v 8 letech je už moc velký věk na první třídu..samozřejmě pokud v tom nejsou zdravotní problémy atd..~R^

Mi jsme dneska byli zase na logopedii ~a~
Děs běs to dítě si ze mne dělá srandu..

Na otázku co kupujete v obchodě...ticho..
Na co Ti maminka maže marmeládu sýr atd?....ticho cca za 5 minut a následně z něj vypadlo no přece rohlíci ~a~
a naco ještě Ti to může namazat..dalších 5 minut tocho a pak konečně vypadl zněj chleba..
Jo a kdyby náhodou někdo nevěděl..tak citru,oranžový, který se loupe, dělí na plátky a je sladky a podobný mandarince...je dle našeho syna cibule ~z~

K tomu teda jsem tam přihlásila i holku jelikož ta skoro ve 4 letech nerozezná přes veškerou mou snahu zelenou od modrý a dokonce trávu máme prej žlutou a vůbec jí neni rozumnět...
Když už tak už... ~z~

Ale kde má Granko a mléko to ví až nadmíru dobře ~R^

Tak krásný večer a přeji pevné nervy ~x~
Nadik1 78179
20.1.2010 15:50:06
Ahoj všem, tady se to oživilo?
Nás čeká zápis v pátek, taky z toho mám depky. Tomča drží tužku dobře, ale to ostatní ..... no uvidíme. V pondělí máme ještě sezení s pedagogickou psycholožkou, jsem docela rozhodnuta mu dát odklad, tak uvidím co nám ještě řeknou.
Letí to, letí, ale stejně je to takovej můj malej bobeš.
Renca a 2 34362
19.1.2010 16:29:47
Ahojky všem

Tak pani psycholožka byla ve školce kvůli zralosti na školu.
Tak na školu jsme prej zralý až až, ale přesto si máme zavolat do pedagogicky psychologické poradny kvůli dalšímu vyšetření..No stejně bychom tam museli jít..
Daník má nedovyvinutou levou část mozku,bere léky na dozrání a diagnostikovali ADHD syndrom.

Takže do školi půjde, ale bude s menším počtem dětí do 15-ti dětí což tato škola umožňuje..Ještě teda uvidíme raději bych ho dala mezi normální počet a v nejhorším se přeřadí než aby se nudil..on je dost dopředu a nemáme daleko, že začne číst..v menším počtu dětí půjdou pomalu..no uvidíme..máme ještě čas..

Jinak u nás proběhnul dneska i zápis do školy..Bylo to bezva měla jsem z toho depku, ale dobrý..zvládl to na výbornou..

Tak ještě doladíme s logopedkou mluvení a pár písmenek a v září hurá do šoly ~x~

Peťi, tak to mne mrzí čím procházíte, snad se Vám povede to nějak minimalizovat do září a menší počet žáků bude jistě pro vás přínosem.
Také toho nemáte málo koukám...~a~

A jinak měla bych dotaz, ve školce mají od září do konce června angličtinu 4 hodiny týdně- povinně a dokonce v první třídě mají už angličtinu..máte to také tak a nebo máte jako kdysi bylo angličtinu od 3 třídy ZŠ??

Krásný den...

Bajka + 2 brouci 5337
18.1.2010 12:04:32
Ještě mě napadlo - Miri jestli sem někdy nahlédneš, Lenička už chodí do druhé třídy, dali jste již vloni, jak jste plánovali?
Bajka + 2 brouci 5337
18.1.2010 12:03:56
Renčo děkujeme za přání, no, u nás to také přímočaře jednoduché není. Honzík je nevyhraněný (levák x pravák), navíc zdá se má zkříženou lateralitu (pravá ruka levé oko), nosí brýle a dle vyšetření mu schází prostorové vidění. Co jiné děti zvládají levou zadní např. při cvičení, Honzajs jen velmi obtížně. Čeká nás vyšetření v pedagocicko-psychologické poradně, školu jsme vybírali speciálně menší, s důrazem na rozvoj individuální osobnosti. Myslím, že v "normální" velké škole, kde je třebas 30 dětí ve třídě, by měl velké problémy.

Co máte ve školce za psycholožku? Zkouší u dětí jejich předškolní zralost?

Tak moc držím palec ~x~ ať to zvládnete a pak dej vědět :)
Renca a 2 34362
18.1.2010 10:08:54
Ahojky všem..

Peťulko, tiše Ti závidím :)
A gratuluji k dobrému zápisu..~x~
Tu to moc nežije a neni si s kým o tomto popovídat :(~n~ Motoriku doženete máte mraky času ~R^


Mi máme dneska ve školce psycholožku a bojim bojim verdiktu ~a~
A zítra hnedka jdeme k zápisu..to bude asi také něco ~a~

No dám vědět jak jsme to nakonec zvládli..dobrej pocit z toho teda nemam vůbec ~a~

Krásný den
[<<Předchozích 80] Názory 8190 z 6294  [Dalších 6204 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.