| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : říjen 2001

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 67  [Dalších 27 >>]
PAVOUČEK 10141
1.9.2003 14:54:55
tak jak, co je nového? Už chystáte dárečky k narozeninám a k ježíšku? Můžete napsat co máte v plánu, třeba budete mít dobrý tip:o)))
Já mám pro malou kuchyňku k narozeninám a nevím co od babiček, ještě jsme na to nepřišli...a jinak jsem ještě nakoupila v Chiccu, kde měli teď super slevy houpačku fazoly, venkovský dům a veterinářku, tak nevím, musím to nějak rozdělit. Říjen-narozeniny, listopad-svátek a prosinec-ježíšek...a co vy??? Jinak ještě chystám kočárek k vánocům....
17.6modrasek13 4288
19.8.2003 20:10:44
Taky vás zdravíme.
My sice bez plínek nejsme, ale přes den se nám to už daří. Jenomže Květuška nechce na nočník, ale rovnou na záchod.
Jezdili jsme ted po doktorech, vypadaly jí všechny vlásky. Byli jsme na krevních odběrech, výsledky budou až za měsíc.
Příčin může být několik,
- porucha funkce štítné žlázy,
- alergie na nějakou potravinu
- špatné vstřebávání látek
Tak uvidím. Je mi to moc líto, Lojzík je alergik, tak jsem z toho špatná.
Jinak mluvit se Květušce moc nechce, ale je šikovná, všechno si ukáže...
Kočárek budeme kupovat ten větší, protože ten malý by měla na chvilku a při dnešních cenách - je tam rozdíl asi 200,--Kč....
Mějte se hezky a pište
Jedeme k babičce a vracíme se v neděli
PAVOUČEK 10141
18.8.2003 0:16:04
Ahojky, tak to parno ubíjí i nás. Každý den jsme na koupališti, tam je Kačka naprosto spokojená. Jinak tedy v paneláku je opravdu na padnutí. Kačka má ve předu všechny zoubky + první stoličky. Ale už asi 5 měsíců, od té doby jí zatím jiná stolička nevyrostla, tak stále čekáme. Bez plen jsme už taky naprosto. No, už je to druhý měsíc, co jsme je nekupovali:o))))
Povídá a povídá a povídá..snaží se mluvit věty. Sice jí to jde, ale mnohdy toho zkomolí moc a ani já ji nerozumim. Už nás bodla vosa. A to do nosu..no měla jsem tedy hrůzu, to bylo prvně a pak do ruky. Oteklo ji to až na očičko, ale naštěstí do do večera ustoupilo. RučičkA ji neotekla, tak snad alergická nebude.Za chvíli budou mít holky 2 roky, chystáme se koupit kočárek, ale nevím jestli máme koupit ten větší, nebo ještě ten menší a pak znovu ten větší...no tak tu řeším zas pro změnu toto dilema. Pokud to někdo také řešíte, budu ráda, když se se mnou podělíte o názor:o)))Jinak se mějte zatím moc hezky a brzy se zas někdo ozvěte. Ahoj K+K
Eva,Verča a Terča 10/01,8/05 1599
17.8.2003 18:17:55
Ahojky všichni!
Tak jsem zase po čase zabrousila na tyto stránky.
Jak jste přežily ta vedra?My jakž,takž.Byly jsme 14dní u babičky na venkově,tady v paneláku se to nedalo.Verunka se pořád koupala,ale jen v malém bazénku.Do velkého nechce ani za nic.Nějak se bojí vody nebo co.Docela mě to mrzí,ale snad příští rok to bude lepší.
S tím nočníčkem to u nás šlo skoro ze dne na den.Jeden den jsem si na písku ztěžovala,že se to snad ani nenaučíme a vida druhý den už se nám zadařilo.Já jsem nechávala Verunku aby si s tím nočníkem hrála,potom si tam sedala s plinkou.Pořád jsem ji připomínala jestli nechce dělat aá a že nemá plinečku,takže se nesmí počúrat,jinak bude mít věci mokrý.Možná nám taky trochu pomohlo to,že viděla i jiný děti jak venku čůrají na travičku,nevím.Každopádně chce to trošku trpělivost a zkoušet vysazovat na nočník,pořád připomínat a hlavně chválit,chválit,chválit!Držím Vám všem palce ať už to máte za sebou.My už spíme bez plinky i v noci.Asi měsíc,akorát včera to Verča nezvládla,asi jsme ji moc nalily před spaním.
Jak jsem se tak dívala na ty míry tak jsou naše dětičky skoro stejné.
Ještě by mě zajímalo kolik máte zoubků?
Nám se teď klubou oba dva vrchní špičáky.Takže nám už chybí jen ty spodní.
Taky Verunka pěkně rozvázala s mluvením a už ji jde hezky rozumět a rozumí ji i jiní.
No to je asi tak vše.Budu se těšit na Vaše zprávičky.
Ahojky a mějte se hezky.
17.6modrasek13 4288
5.8.2003 0:47:06
S nočníkem to u nás není jednoduché. Poslední dobou to záleží na počasí. Když je hezky, tak Květuška chodí často a sama a když je škaredě, tak vše dělá do plenek. Rozhodně nic nezmůžu násilím. Brání se a pláče, nechci aby k němu chytla odpor. tak rozhodně nenutit... Za každý úspěch chválím, je to pro ni nějaký zvláštní zážitek, kouká jak to teče a musím vylévat třeba i 2 kapky... Je to docela sranda. Chtěla bych, aby už byla bez plenek. Lojzík v 18 měsících už nosil plenky jen na spaní a delší cestování, ve 20 měsících jen v noci občas a na dlouhé cesty a o měsíc později byl úplně bez. Lahvičku a cumel neměl od 1 roku, a Květuška bez těchto věcí nebude. Zítra máme jet k babičce, mám trochu strach z toho, jak bude říkat, že by už neměla mít pleny, flašu ani cumel, co dělám špatně.... No snad to přežiju, moje mamka totiž ráda děti srovnává, mě to od ní mrzí, vím že každé dítě je jiné - originální.
Lojzíka jsem odnaučila kakat do plínek tím, že jsem mu několikrát osprchovala zadeček ledovou vodou, ale u Květušky to nefunguje...
Standa,a dva koblížci(Tomulka a Staňulka
  • 
4.8.2003 7:38:11
Ahoj holky, my jsme 2.10.2001(taťka o den později). Můžete mi poradit, jak jste šli na to čůrání na hrnec? Nám to pořád nějak nejde, víme kdy čuráme ale nějak se nám zrovna nechce, když nás tam mamka sádlí.Recepta maminek, že k hrnci je potřeba dítko přivázat nám nepřipadají jako nejlepší řešení.Budu rád když se o tom trošku rozepíšete.Děkuji a ať se Vám daří.Standa
Květa, Kačenka
  • 
30.7.2003 13:55:16
To,že má malá nedostatek železa a zinku jste zjistili až po té co jí vypadaly vlásky? Myslím, že léčba bude na dýl...u nás ve vchodě mají chlapečka, který to měl také, ale věděl to sad už od 3měsíců, kdy měl jít na operaci kýly, no a malému budou v listopadu dva roky a pujde teprve nyní, když už je stabilzován....tím nechci říct, ža by Květuška měla být bez vlásků, určitě ji dorostou dřív, než se naděješ. Kačka má pořád takový krátký a lehce vlnitý..já jí říkám "Beatlesák":o))))takový vlasy měli oi:o))))Tak jsme nakonec koupili tříkolku od Cam, ta docela jde, co jsme koukali na ty levnější připadali nám takové nestabilní. Ale to je pořád teďkon kolo,kolo....chce jezdit, ale šlapat nechce a tahat taky ne. Šly jsme spolu cestu, kterou obvykle jdem 10 min, tak přez hodinu!!! Ach jo..to byl zase kup:o))))Holky tak se zatím mějte ahojky
17.6modrasek13 4288
29.7.2003 20:53:51
Ahoj Květo,
Květuška používá odrážečku auto - závodničku. Tříkolku máme, ale má prasklé přední kolo, je plastové a nemůžu sehnat nové. Ale jí stačí to auto, protože ona ráda tahá nákladák od Lojzíka, nebo kolečka, nebo kočár.... Příští rok snad bude jezdit na kole. Letos je to nejmenší na ni ještě velké.
Dělají mi pořád starosti ty její vlasy. Zase jí vypadaly a zdá se mi že ty přípravky nepomáhají... Nebo je to dlouhodobá záležitost?
U nás dva dny lije, tak ani nemůžeme ven.
Včera večer Lojzík shodil televizi, naštěstí se mu celkem nic nestalo a televize pád taky přežila...
Ahoj a těším se na dopísek
Zdraví Květa. Květulka, Lojzík a Pavel
Květa, Kačenka
  • 
25.7.2003 22:50:38
Ahojky, tak Kačku jsem zvážila, má nyní 13kg, ale změřit se mi jí zatím nepodařilo. Musíme mít na to tu správnou náladu, Kačka je hrozně živá....takže by to bylo, nebylo. Holky, mám dilema:o))) Chtěla jsem se zeptat, zda-li některá úspěšně používáte tříkolku. Nevím jestli to má smysl jí kupovat na zbytek léta......a nebo koupit malé kolo, které užije i příští rok. Fakt nevím. Třeba se ani nenaučí šlapat a hlavně nemáme ani kde si to vyzkoušet. Díky Vám za názor. Ztaím ahoj K+K
17.6modrasek13 4288
24.7.2003 21:00:10
Ahoj holky,
mám radost z Vašich dopísků, tak i já se připojuji.
Květuška v 18 měsících měla 12,5 kg a 86 cm, nyní má 13 kg a podle těch malých věcí myslím že i vyrostla. Nosí velikost 92-98. Moje mamka říká že je tlustá, ale mně se nezdá. Když srovnám Lojzíka - ten měl v roce 11 kg a 71cm a Květuška 9,5 kg a 75 cm. A měla problémy s přibíráním - např. v 6měsících vážila jen 6kg, měřila 71 cm. Moje mamka pořád děti přirovnává. Lojzík je u ní na prázdninách, před chvílí jsem tam volala, tak zrovna řval, protože dostal na zadek - vykoupaný, v pyžamu utekl ven a vyválel se v písku. Směju se tomu, je na prázdninách, ale kdyby mi to udělal doma, tak ho asi.... V sobotu se vrací, a bude tu i jeho sestřenice - 11 letá Michalka, tak budu mít veselo. Už je mi smutno. Když se Květušky zeptám, kde je Lojzík, hned letí k oknu a volá tam,tam....
Květuška si konečně začíná všímat nočníku - tak uvidíme... Ale zase vstává v noci. Možná je to tím dusnem... Mějte se hezky a pište
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 67  [Dalších 27 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.