| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : prosinec 2000

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 50] Názory 5160 z 93  [Dalších 33 >>]
Martina:Matěj,Lucie,Kryštof 11150
24.10.2003 9:26:42
Ahoj holky!
U nas se zmenilo mnoho veci. Navstívili jsme temer 2letech ČR. Byla to pro nas pro vsechny velka zkouska nervu, predevsim s cestovaním. Cesta tam nam trvala 36h.Matej zlobil v letadle vic nez Lucka. Zato na ceste zpet to bylo opacne. 7mi hodinovy casovy posun jsem zvladli dobre v obou pripadech(cesta tam i zpet), coz mi ted pripada jako maly zazrak. Diky tomu se Matej naucil bez problemu spat, coz zni trosku komicky. Trvame prisne na dodrzovani casu kdy chodiva spinkat (tedy mimo dobu casoveho pretaceni) a funguje to dobre. Vi co od nas muze cekat a obcasne smlouvani a vylety na WC s umyslem po 3 curat trosku ignorujeme. Po Luccinem narozeni to bylo lehce o nervy, ale pak prisla pohoda a vse se uklidnilo hlavne Matysek (a Ja:))Rovnez se priklanim k tomu aby se telesne trestalo co nejmene, spis vubec a spis se volila taktika neunavneho vyjednavani a vysvetlovani, nejlepe formou zabavne hry:)Vim ze byste me nejradeji ted vyhodili. Ja se take nekdy nedokazu k tomu primet (unava, moc prace...) ale fakt to funguje na ty nase lajdaky nejlepe!
Tak zatim Cau a mejte se Martina.
Iva* 1018
6.8.2003 4:10:35
Gabco, odepsala jsem Ti na Tvuj email
I.
Gabulina,Eliska a Alenka 3543
5.8.2003 14:18:25
Ahoj Ivo, me ani nenapadlo , ze ty jsi taky ve statech?!
Jinak ja mam ve vedlejsi ulici kamaradku , ktera je taky doma s holcickou o 2,5 mesice mladsi nez je Eliska. No ale nechci ji moc zatezovat, protoze jsme prisly do jineho stavu chvilku po sobe a ona svoje druhe dite ceka tak 2 mesice po mne. A navic mi ted rikala, ze se chteji stehovat. Sice ne nekam daleko, asi jenom za mesto, hlavne kousek dal od jejich rodicu[zatim bydli tak 50m od sebe].
Jinak manzel si schovava dovolenou - 2 tydny- prave na narozeni naseho prcka. Doufam, ze bude vsechno v poradku a ja to zacnu sama zvladat co nejdriv. Ona taky Eliska je dost hodna. Chci se taky zeptat na nejaky program pro deti, uz mam tak trochu jeden vyhlidnuty, ale budu se muset jit zeptat, kdy budou otevirat dalsi, protoze predtim jsem to prosvihla. U nas to hodne zalezelo na tom, ze jsem nemela auto[dalsi jsme koupili minule pondeli] a tak jsem jeste pred 14 dny jezdila s Eliskou na kole, aby jsme se vubec nekam dostaly.
Dalsi velka pomoc je, za hned naproti pres ulici je "Day care". Ale Eliska tam sama jeste nikdy nebyla. Uz jsme se tam byly podivat a Elisce se tam libilo. S Vicky -nasi sousedkou z Day care jsme domluveni tak, ze kdyz budu potrebovat, tak tam muzu Elisku kdykoliv zavest na par hodin. Ma otevreno Po-Pa od 7 do 5.
No a jeste mi nabidla pomoc pani, se kterymi sousedime zahradami. Sama mela 5 deti, ma nekolik vnoucat a uz i pravnouce. Takze k ni s Eliskou chodime, aby si na ni Eliska zvykla.
Zatim jsem s Eliskou porad sama[nekdy uz fakt nemuzu] a obcas bych ji i nekam na par hodin dala, ALE... To ALE je u nas problem s penezma. Zijeme z manzelova platu, ale to by nebyl ani ten nejvetsi problem, protoze na normalni zivobyti to krasne staci. Jenomze diky tomu, ze jsme se sem prestehovali a zacali s jednou matrackou v apartmentu, tak ted musime kupovat vsechno to , co jsme vlastne v CR museli nechat. No ale na to, ze muj manzel tu ted byl dva roky a ja neco pres rok, tak je to dobry. Jenom nam jde vsechno hooodne pomalu. Ale mame vlastni domek, vice jak akrovy pozemek, jedno auto v dost hroznem stavu, jedno novejsi, novou, pracku, mycku a sporak a ted uz kompletne dodelany detsky pokojik. Na dalsim pokojiku pro me a pro prcka se prave pracuje[max jeste tak 14 dni a bude hotovo]. Potom prijde na radu manzelova pracovna, tam bude vic prace, protoze prebouravame dvere a jeste budeme posouvat steny[chceme si o neco zvetsit loznici a klozet v chodbe]. Potom loznice, tam uz nebude tak moc prace-musime vybourat jednu stenu. Toto by jsme chteli stihnout do noveho roku. A po novem roku obyvak. Kdy prijdou na radu koupelny a kuchyn je zatim ve hvezdach.
Spoustu penez usetrime tim, ze poctive objizdim "garage sales" a taky , ze si vsechno delame doma sami. Manzel vyrobi nebo moc pekne opravi stary nabytek,umi udelat vodu, eletriku, plyn, kompletne opravit auto..., no a ja umim sit , plest, vysivat a potahovat nabytek. Diky tomu treba nikdo nepozna, ze Eliska ma v pokojiku stare veci z garazi a garbage.
Vzdycky se moc nasmejeme tomu, kdyz se nas nekdo pta, jake mame remeslo, nebo u cechu, cim jsme vyuceni?! No manzel je strojni inzenyr, potom ma jeste zamereni na ekonomiku a ja jsem strojirensky technolog. No ale snazime se a verime, ze za par let se tomu jenom zasmejeme!
Zatim se mej moc a moc pekne a doufam, ze to spani holkam vydrzi!!!!
Gabina
Iva* 1018
5.8.2003 2:24:25
Jee, Nina dneska skoro neplakala, to je ctvrty den, co ji nechavam usnout samotnou! Prvni dny byly tezke, ale ted v pohode. Tak moc doufam, ze ji to tak vydrzi. Ta starsi uz taky min smlouva a usina sama. Dostava vzycky rano samolepku za to, ze sla spat sama a tu spolecne lepime do jejiho "kalendare". Ted se pysni, ze uz ma tri samolepky, ze je velka holka :-) Manzel si dela legraci, ze dalsi krok uz je aby ta starsi (2,5 roku) vzala tu malou a sly spat samy spolu :-)

Gabco, mas nekoho ve svem okoli? Bude si moct manzel vzit nejke volno? Ma Ti kdo hlidat Elisku kdyz budes v nemocnici? Mne strasne moc pomohli manzelovi rdice a i manzel chvilku doma zustal. Kdybych byla bliz, rada bych pomohla, ale my jsme ve Virginii a to je prilis daleko. No, doufam, ze budete v poradku, pak se da zvladnout leccos (aspon Ty a Tvuj manzel jste toho skvelym prikladem).

Mej se a opatruj se
I.
Gabulina,Eliska a Alenka 3543
4.8.2003 16:25:26
Jo diky Ivco, ja doufam, ze mimco bude v poradku[Eliska mela ze zacatku nejake problemy s mocovyma cestama, ale nastesti se to upravilo].
Uz ted mam hruzu , jak to se dvema detma zvladnu ze zacatku sama a to spani me fakt desi. No jo, stejne si nevyberu a jak to bude tak to bude!
Mej se fajn, Gabina.
Iva* 1018
4.8.2003 5:22:02
Diky za odpoved Gabco,

Ty jsi sikula. Ja bych nic podobneho nevytvorila (a kdyby ano, dcerka by se asi spis obavala, ze to na ni spadne :-(. No, ale ted uz tri vecery usinala sama (po pohadce...). My jsme se rozhodli tu malou nechat usinat samotnou i kdyz zpocatku place (kdybych i s ni mela mit takovehle trable nekolik let, odrovnalo by me to!) a ta vetsi asi nejak pochopila, ze to s tim spanim myslime vazne... Behem dne se snazim holcinam hodne venovat, aby se necitily osizene. No uprimne moc doufam, ze to s tim placem moc dlouho trvat nebude. Drzte palce.

Jinak jsem Gabco v jine diskuzi cetla Vas pribeh a moc Vam preju, at uz je to vsechno opravdu jen lepsi. Jste obdivuhodny. Hlavne ted hodne stesti s miminkem!

Iva
Gabulina,Eliska a Alenka 3543
2.8.2003 13:24:50
Eliska spavala dlouho se mnou na matraci na zemi[stehovali jsme se a dodneska nemame postele]. Ja jsem si jednou rekla uz dost, tak se to neda, protoze se porad budila a nebyly jsme vyspane ani jedna. Zkousela jsem ji dat spat samu, ale neslo to. Nakonec jsem ji udelala pekny spaci koutek a slo to samo. Na postel jsem ji koupila povleceni s Krteckem, Makovou panenkou a Ferdou Mravencem, okolo postele ma rozvesene kapsare ve tvaru hradu, stromu, vlacku, visi tam slunicko, oblacek, ovecka, nad hlavou ji na gume visi ptacek... Do kapsare se nastehovali ruzni plysaci a panenky. Vsechno jsem to tak predelala v jednom dni. Eliska z toho byla nadsena a porad si lezla do postele a okukovala vyzdobu zdi. Vysvetlila jsem ji, ze ted uz s ni maminka spavat nemuze, protoze ta postylka je jenom pro deti a spat s ni ted budou jenom ty hracky. Prvni tyden se sice jeste parkrat v noci vzbudila a chtela at jsem treba s ni, ale vzdycky si dala rict, ze tam maminka spat nemuze, protoze by se to mohlo vsechno odstehovat. Zkratka je to jenom a jenom pro Elisku a maminka tam byt nesmi! Ted uz krasne spi celou noc[usne tak okolo devate a budi se okolo osme].
Gabina
Iva* 1018
2.8.2003 2:22:58
Holky zlaty,

moje 2,5 leta dcera jeste nespi celou noc. Za celou tu dobu se to povedlo jen tak... no vic nez 10x to nebylo. Usina zasadne jen s nama (my s ni v jeji posteli dokud neusne (a ona se tomu "brani", tak je to obvykle hodina ci vic). Ted k tomu prestala spat i behem dne. Doufala jsem, ze s tim alespon zacne chodit spat driv vecer, ale nikoli. Mame k tomu jeste devitimesicni dcerku, ktere rostou zuby. Strasne nerada bych i s ni s tim spanim dopadla takhle, tak ji asi budu muset nechat vybrecet. Je mi to strasne proti mysli, ale opravdu nevim co jineho by mohlo fungovat. Napiste mi, co fungovalo ci funguje u vasich deti. Budu rada. Uz jsem z toho silena
Iva
Gabulina,Eliska a Alenka 3543
1.8.2003 14:36:19
Eliska je tedy v pohode. V noci cestuje tak jednou za ctvrt roku, spi krasne celou noc a bez plinek je par mesicu jak ve dne tak i v noci. Taky nejsem zastancem zadneho nuceni na nocnik! U nas nocnik stal tak nejak od tech dvou let v koupelne, ale uspech to nemelo zadny[tedy jo, bezva schovavacka na hracky], potom zacali na zachod chodit pravidelne panenky a medvidci a Eliska porad nic. Jednu nedeli jsme byli na veletrhu a kdyz jsme se odpoledne vratili, tak si Elka sama rekla, ze chce curat na hrnecek. Od te doby je to v pohode a do mesice nechtela ani plinku na noc, ze uz je velka holka!
O to mam vetsi hruzu z toho, jak se nam v zari narodi druhe prte! Konec klidku a nadherneho spani!!!
Gabina
Mony+Monika+Martinko*18.6.03 7703
31.7.2003 21:34:52
Este co sa tyka nocneho cestovania, tak obcas si aj Monika prehodi paplon cez plece a vyberie sa k nam do spalne. Lenze ona ide s takym rachotom, ze sa vzdy zobudime a stopneme ju na pol ceste. Chvilku si pofnuka, manzel pri nej 5 minut posedi a ona potom zaspi.
[<<Předchozích 50] Názory 5160 z 93  [Dalších 33 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.