| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : prosinec 2000

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 93  [Dalších 43 >>]
Gabulina,Eliska a Alenka 3543
4.12.2003 12:06:21
Ivo to Eliscino usinani nam fakt muzes zavidet. Vcera vecer, diky tomu, ze jsme se vratily pozde od doktora a manzel dorazil az o pul desate, tak jsem nejak nestihala. Elisce jsem vysvetlila, ze dnes bohuzel nemam cas na cteni pohadky a jestli by ji nevadilo, kdyby jsme si cetli az rano. Dostala jsem svoleni k opusteni pokojiku. Eliska si sedela v posteli, hrala si s knizkou, ktera hraje melodie koled, u toho si zpivala a povidala. Az se ji chce spat, tak odlozi knizku nebo hracky, zhasne si a spi. Fakt pohoda a ja doufam, ze to brzo nauci i Alenku :o) .
Gabulina,Eliska a Alenka 3543
4.12.2003 11:56:40
Ahoj Ivo, odepisovat nemusis, kdyz se ti nechce, nemas cas... Ja to beru jako normalka. Ja mam tolik restu v odepisovani kamaradum , az se stydim.
My mame notebook, takze Eliska klasickou mys nepouziva. Jenom jezdi prstickem po tom obdelnicku a klika tlacitkama. Eliska zase nenapise zadne slovo, ale samostatna pismenka jo [par pismenek], zato s barvama, to je horor. Barvoslepa neni, to vim, ale presto ze se barvy ucime kazdy den a ve skolce se je uci taky, tak vysledek zadny :-( . I kdyz nedavno me prekvapila s tim, ze prasatko na obrazku je pink. Ja si spis myslim, ze ji nejake uceni je naprosto ukradene a ona se to nauci, az bude chtit!
Vcera jsem jela s Eliskou k doktorovi na kontrolu a po vic jak dvouhodinovem cekani, jsem se nasr... a jely jsme domu. Budeme hledat noveho pediatra, protoze na toto uz nemam nervy. Jsme objednani a pokazde cekame vic jak hodinu! Stejne vubec nevim, jestli s ni na nejakou kontrolu pujdu, protoze kdyz jsem se mrkla do vedlejsich diskuzi, jak kontroly probihaji, tak vubec nevim, jestli to ma nejaky smysl. Zmerit a zvazit si ji muzu doma, vidi, slysi a podle me, se vyviji normalne. Nic vic stejne nezjistuji!
Eliska mela narozeniny v pondeli 1.prosince, ale oslavu jsem odlozila az na tento vikend. No oslavu-deti k nam nesmi, aby nekdo dalsi nechytl zanet spojivek a jeste meli prijit nasi sousedi[Eliska jim rika babo a dedo], jak se vrati z navstevy svych deti v Las Vegas. Vcera , kdyz jsem prijela domu, tak jsem mela na zaznamniku vzkaz od nejlepsi kamaradky nasi babrlinky Arlene, ze jeji manzel je v nemocnici v Las Vegas a je to s nim spatne. Pustit by ho meli pry za 5 dni. Jsem moc zvedava, jak to s nim dopadne a doufam, ze to bude dobre. Arlene se tak moc tesila na Vanoce a tak doufam, ze je bude mit aspon trosku pekne!
No tak jsem si tu vylila srdicko a jdu si jeste chvilku lehnout! Zase sem potom nakouknu. Gabina
Iva* 1018
4.12.2003 4:21:24
Ahoj Gabco, to je fajn, ze ses ozvala a napsala o Elisce. Tak ona sama brouzda po internetu a sama si tiskne obrazky?!? No to je fakt dobra!! Simca ani nahodou. Ona obcas "pise emaily" (pise par slov co se naucila no a pak vymysli...), ale neumi pohybovat mysi a klikat). No, Elka je fakt machr. Taky se mi libi, jak vraci hracky v obchode a vazi si veci a jak rada ma Alenku. :-) No a to samostatne usinani, to bych si taky jednou prala. Jeste se omlouvam, ze jsem neodepsala na email. Meli jsme tu srumec. A jeste mame.

Zabo, ted jsem precetla o tom Vasem stehovani a staveni. Holka zlata, jste dobry, ze jste se do toho pustili. Ted uz se nedivim, ze mate bohemsky pohled na vychovu deti... Moc Vam preju, abyste brzy a spokojene bydleli!!!
Gabulina,Eliska a Alenka 3543
3.12.2003 23:09:50
Jo, pokud se na nas nekdo chcete mrknout, tak na : http://rodina.cz/krobotovi
Gabulina,Eliska a Alenka 3543
3.12.2003 23:08:31
Zabo, jeste jsi nezesilela z toho stehovani?!
Martino, prosim te , jak zvladas tu korejstinu? Vzdyt to kolem tebe musi byt jak kvakani zab?! A pismo maji normalni nebo taky ty klikyhaky?
Gabulina,Eliska a Alenka 3543
3.12.2003 22:48:36
Cau Ivo a nebavilo by Simonku malovani rukama. Pro Elisku nejvetsi hit ze skolky. Podivej se na barvicky na finger painting.
Jinak ted , co je Eliska nemocna, tak propadla kouzlu pocitace. Ja blbec jsem ji naucila pocitac zapnout, dostat se na internet, ovladat tiskarnu... Eliska si z tech svych stranek tiskne omalovanky[manzel si potreboval neco vytisknout a nebylo na co :o)] a hraje hry jak o zivot[manzel potom nadava, ze se nam nemuze z prace dovolat]. Je sranda, kdyz nam ukazuje , jakou hru objevila na pocitaci a jak se to ovlada a tak. My ze sebe delame pitomce, jako ze nevime kde co zmacknout a ona nam potom dulezite vysvetluje co a jak. No, uz aby se uzdravila a vypadly jsme nekam ven!
Dalsi, co ji bavi, tak barevne papiry. Vedet co vim ted, tak jsem je snad ani nekoupila, protoze ted jenom sedim u stolecku a vystrihuju zviratka, aby si madam mohla lepit.
Taky si hodne vyhraje s domeckem pro panenky, kostkama[drevene i Lego], puzzle, maluje... Poslednim hitem se staly varecky, nafukovaci kolo do vody, placacka na mouchy...
Manzel minuly tyden povesil doprostred pokojiku houpacku-taky vyborna vec! Mame ji zavesenou na karabinkach a jeste chci dodelat hrazdu, aby se to mohlo podle nalady obmenovat.
Kolik toho Eliska vypije? -nevim! Kazde rano tak 1/4 litru jahodoveho mlika a potom tak ruzne, dzus , most, stavu a nebo si natoci v koupelne vodu.Ji jak kdy, nektery den jenom maso, druhy den brambory, ovoce dle nalady a ted se zivi adventnim kalendarem. Jeden uz zlikvidovala a prisla za mnou s tim, ze uz budou Vanoce, kdyz vsechno spapala a druhy prezije tak 2 mozna 3 dny.
Bez plinek je asi od 26-27 mesicu. Nijak jsem ji nenutila-lennost maminy a neschopnost udrzet dite na nocniku dyl jak 3 vteriny. Potom to prislo ze dne na den. Jedno odpoledne si sama rekla, ze chce na zachod a asi 14 dni potom uz nechtela plinky ani na noc.
Vztekani taky zkousela, ale neuspela :o). Parkrat to zkusila, tak jsem ji pohrozila vareckou a jednou jsem ji nasupala na zadek a je . Vim, ze se vam to treba libit nebude, ale ja jsem ji nijak moc nenabila a rozhodne mam klid. Kdyz vidim kolem sebe maminy, jak premlouvaji vztekle dite, ktere ssebou mlati o zem, tak moc nechapu?!
Veci a hracek si umi vazit. U nas doma se spousta veci vyrabi a nebo opravujeme stare, ktere dostaneme nebo najdeme. Nedavno jsem s ni byla v obchodaku a jak je tady zvykem, deti maji vse dovoleno! Jakysi kluk tam lital, vyhazoval hracky z regalu a slapal po nich. Eliska k nemu pristoupila, jednu mu vlepila a rekla mu, ze se to nedela[samozrejme cesky] a zacla hracky uklizet. V obchode s ni nemam naprosto zadny problem, hracku si pujci , pohraje si s ni a zase ji jde sama vratit. Snazim se ji vysvetlit, ze mame problemy s penezi a proto nemuzeme mit doma vsechno, co by chtela. A taky nekupuju veci, o kterych vim, ze na garage salech jsou jich hromady a za par $.
Vecer chodi spat tak okolo devate, spinka celou noc[po narozeni Alenky se obcas budi] a vstava okolo sedme. Pred spanim precteme pohadky, popovidame si a jde spinkat. Odpoledne spava kazdy den. Okolo treti jde spinkat, vi ze odpoledne necteme, protoze ma maminka praci a na cteni neni cas, vleze si do postele, ja ji zapnu pohadku do kazetaku a ona si jeste v posteli hraje, maluje... Potom si zhasne a spinka.
Mame dvoumesicni holcicku Alenku, kterou ma moc rada. Hadky u nas byly jenom dvakrat, jednou kvuli dece [Eliska ji nechtela dat ani jednu] a podruhe kvuli zizalce Julince[nejdriv ji Alence sebrala, ale za chvilku ji sla zase vratit]. Ted uz celkem bez problemu, Alence uz darovala spoustu hracek, ze ji uz nebavi, ale zase si zabavila nektere hrkacky a jednou i dudlik :o) !
Pomalu se chystame predelavat detsky koutek na spani a Eliska uz naplanovala, ze tatinek udela jednu velkou postel a ze budou s Alenkou spavat spolu. No, ale nevim. S Eliskou spat je za trest, ona je takovy nocni nalepovac a minule , kdyz si ke mne vlezla, tak ja jsem se tak dlouho posunovala, az jsem malem skoncila na zemi!
Lidi ma rada a jeste radsi zvirata vseho druhu. My mame 2 psi, nahradni babicka s dedou kocku, dalsi stara pani ve vedlejsi ulici taky kocku a jeji nejlepsi kamaradka psa a na jare jsme odchovavali kralicka ze zahrady do dospelosti.
Do skolky chodi jenom 2x tydne na 2,5 hodiny a moc se ji tam libi. Po Novem roce bych chtela , aby zacala chodit na gymnastiku[ to je takovy zaklad pro vsechny dalsi sporty] a casem at si vybere, co by chtela delat.
Tak to je od nas tak vse a ja se sem zase mrknu! Gabina

Iva* 1018
28.11.2003 4:38:08
Pokusim se napsat neco o nasi Simonce. Zrejme tak nejak srovnani s tim, co jsem vycetla od Vas o Vasich detech.

Piti: miluje kakao, pije ho vetsinou 3x denne a krome toho tak hrnek caje nebo dzusu (vodu moc nechce :-(. Ted se snazime nahrazovat jedno kakao cajem.

Mluvit zacala brzy; v nejakych 15 mesicich mela uz celkem velkou slovni zasobu (jidla, hracky, zvirata, lidi, kamaradi...; dlouha slova komolila, ale bylo jasne co je co: maneni=kameny, pisise=cepice... Ve 20 mesicich mluvila ve vetach ve trech jazycich (na kazdeho tim jeho), umela barvy, zpivala nekolik pisnicek. Po tom jak zacala vic chapat a zajimat se o deti, zacala mluvit vic a vic anglicky. Ja si do precteni Zabina prispevku myslela, ze cesky mluvi presto velmi slusne, ale ne. S tou komplikovanou Alanovou vetou se to fakt neda srovnavat. (je dobrej!!!) No a v tatove jazyku je vubec omezena. Rozumi vsechno, ale nemluvi skoro vubec :-(

Bez plinek pres den je od 26 mesicu, pres noc asi od 30. Na nocnik jsem ji nezacala ucit od mala, spis k tomu tak nejak dozrala sama. Jeji sestra je o 21 mesicu mladsi a ja nemela dost energie a nebyla jsem dost soustavna, abych ji pravidelne davala na nocnicek.

Mivala zachvaty vzteku, kopala kolem sebe, uplne nepricetne kricela (vetsinou na me), budila se v noci, rano i po dennim spanku vzdy s placem (ci zachvatem vzteku/smutku). V te dobe jsme bydleli s tchanovci (kteri jsou strasne hodni, ale na nic diteti nereknou ne, vsechno dovoli...). Od te doby co jsme se odstehovali je to lepsi a lepsi. V noci se sice jeste porad budi, ale vetsinou jen prejde k nam do postele a i z odpoledniho spanku se ted casteji budi bez place (tak 1:1, ale i to uz je velikej pokrok!). Je ted min vztekla a je spokojenejsi (o mne nemluve! :-)

Barvy zna uz dlouho, naucila ji je jedna jeji velka kamaradka (13 let), brala to jako legraci a "cvicila ji" jako sveho milovaneho pejska :-) Samotne nas prekvapilo jak to bylo efektivni. Maluje moc rada - ma to v genech (manzel je z umelecke rodiny). Ted jsme ve fazi hlavonozcu: lidi maji hlavu (i s detajlama jako jsou rasy, usmev, zuby, nekdy slza...), ruce a nohy. Telo a krk zatim neregistruje :-) Pokud se ale tyka tvorivosti a napaditosti, tam je to o necem jinym. Onehda jsem pozorovala jak si ona a jeji dva kamaradi hraji s drevenou stavebnici: jeden stavil co nejvyssi kominy, druhy komplikovane budovy, garaze..., ona vzala dva spalicky, jeden oznacila za televizi a druhy za dalkove ovladani Tim skoncila. :-( Rada se v necem patla; plastelina ji ale vetsinou nestaci, lepsi jsou polivky, jogurty, kase... Vytaci me to, ale na druhou stranu uplne vidim, jakou pro to ma vasen. Myslim, ze by ji bodlo nejake patlani a modelovani z hliny. Skace snozmo, kotrmelec neumi.

Je na me a manzela strasne vazana. Pred neznamyma lidma se stydi, bez nas se boji. Takze skolka u nas od tri rozhodne nebude. Chodime mezi deti, ma sve kamarady..., ale bez rodicu je jen nekolik hodin tydne a zpocatku to dost obrecela, uplne jsem se bala, aby z toho nemela nejake trauma. Svoji sestru ma rada a zacina si s ni vic a vic hrat, nekdy na ni dokaze byt ale pekne drsna (coz me vadi, asi vic nez te male, ta tu vetsi zboznuje). No a nekdy na tu malou zarli, nechce ji dat sve hracky... Ale vetsinou to jde. Jak se chova Alan k Dore? Je uplne super, jak jsi psala, jak stoji pri Darkovi! Je to vzajemne? Maji se porad tak radi??

Speji Vase ratolesti jeste behem dne? Budi se v noci? Pokud maji sourozence - jak se k nim chovaji? Napiste cokoli, pokud budete mit chut. Mejte se
I.
Iva* 1018
27.11.2003 23:16:41
Jee, Zabo, to je fajn, ze jsi napsala co Alan dela, umi... Moc me to zaujalo! Fakt jsem nikdy nemela moznost srovnat nasi Simcu s jejimi vrstevniky a tak to co dela (ci nedela) povazuju tak nejak za "normu", proste ze to tak dela vetsina deti. S Alanem se ale v mnoha vecech lisi, to je fakt zajimavy. Brzy se pokusim sednout a napsat neco. Ted cekame hosty.
I.
Žaba (Darek, Alan a Dora) 901
2.11.2003 22:18:39
No jo, nepíšeme :-). Ono to není jak u miminek, každej den něco novýho, v diskusi leden "03, kde su kvůli Doře, to žije mnohem víc, a naopak červenec "96 je totálně mrtvej, a to jsem si myslela, že nástup dětí do školy by s tím tam mohl trošku hnout. No, nemohl :-).
Takže - kolik Alan vypije, to teda nevím - dbám na to, aby mohl pít, kdykoli chce, občas mu to nabízím a jinak si s tím hlavu nelámu.
Ačkoli začal mluvit dost pozdě (vůbec nežvatlal, v roce a půl první 2 slova, ve třiadvaceti měsících první dvojslabičné slovo...), tak teď už tvoří dost komplikovaný věty (Já jsem se obával, že bych to asi vysypal, tak jsem si to tady položil a počkal jsem, až mně s tím pomůžeš) a je mu i celkem dobře rozumět (i když netvoří hlásky správně, takže nás asi čeká logopedie jako s Darkem), tak z toho mám radost.
Bez plínek se naučil spávat asi tak před dvěma měsíci díky tomu, že má matku na baterky :-). U nás je to totiž tak, že kluky ukládá manžel a já kojím a uspávám Doru, jenže pak se párkrát (asi tak 3x) stalo, že manžel byl přes noc na služebce, takže jsem to všechno ukládala já, a jak jsem nebyla zvyklá, tak jsem mu tu plínku prostě zapomněla dát. Poprvé a podruhé omylem, a když to dobře dopadlo, tak potřetí už naschvál. A bylo to :-)!
Šíleně se těší do školky, to na něho používáme jako výhrůžku - když to a to budeš dělat, nebudeš moct jít do školky! To na něho platí, a kdykoli se mu něco povede, hned hlásí: "Takovýho dobrýho kluka, kterej umí ..., by ve školce chtěli, to oni by řekli, toho my tady chceme!" Takže i když máme papír, že ho tam můžeme dát od ledna, začnu to lámat hned, jak mu budou ty tři roky - dřív to prý bohužel nejde, protože mají moc dětí a už tak museli odmítat.
Měl šílený období, kdy dělal takový věci, že jsme z něho byli fakt nepříčetní - rozbil teploměry, pokakal se v dětském pokoji a všude to rozmatlal (evidentně to nebyla nehoda!), zničil lampičku, pravidelně vylíval nočník na koberec... Kolikrát jsem na něho řvala jak tur, i jsem ho praštila, protože mně z toho fakt tekly nervy. Ale už tak týden je to lepší, snad se to zase nevrátí.
Nepozná barvy, zkouší zpívat různý písničky (nemáme moc dětskejch a on si stejně radši poslouchá naše), ale slova se mu pletou. Umí kotrmelec, skákat snožmo. Malovat vůbec nic, nanapodobí směr čáry, neudělá kolečko. Ale má celkem dobrý nápady, např. když jsem mu říkala, že je dobře, že ho máme, protože kdybysme ho neměli, tak bychom měli jenom Darka a Doru a to by nebylo ono, tak mně na to řekl: "Tak to já bych se vám narodil, abyste neplakali!" Když Darek spáchá nějakou nepřístojnost (většinou ve škole) a já mu to vytýkám, Alan se k němu posadí, obejme ho, lísá se k němu hlavou a říká: "Já jsem tady s tebou!"
A mám pocit, že neví, co to znamená, že někdo spí (nebo že přinejmenším nepozná, jestli spal nebo ne)! Občas vstane pár minut po té, co šel spát, a tvrdí, že vyspaný (a nevypadá, že by nás chtěl obelstít), a jindy jsem ho pochválila, že se v noci probudil na čurání, a on se rozplakal, že ještě není probuzený, že chce zpátky do postele - vypadá to, že "spát" chápe jako "být v posteli".
Tak, to by mohlo stačit, ne :-). Dodejte taky něco, ať si počteme.

Žaba
Martina:Matěj,Lucie,Kryštof 11150
2.11.2003 6:15:05
Ahoj Gabi!
Pribeh ktery pises je hodne spolecny s tim nasim. Jestli tomu dobre rozumim, tak hodlate ve statech zustat natrvalo. My se chystame tak za 3-4 roky z Koreje domu. Zpocatku jsme meli problemy s tim, ze jsme take doma museli vsechno nechat a novy apartman jsme si museli kompletne zaridit. Take jsme hodne vyuzivali "garage sales". V Kor.se temer nemluvi anglicky, coz je fakt problem. Tolikrat jsem si rikala, kdyby to aspon byla anglicky mluvici zeme! Ucim se stale korejsky. Je to moc tezka rec a pri dvou detech se to nekdy neda. Nas starsi Matej slysi prevazne korejstinu a anglictinu, my mluvime doma cesky. Uci se vlastne vsechny tri reci najednou. Mam pocit, ze v tom musi mit jednoznacne gulas (kdyz jsem sem prijeli mel 16m). My totiz mame taky a hodne. To ze moc nerozumim me docela izoluje a to mi strasne vadi. Take nemuzeme vyuzivat zadna zarizeni pro deti, protoze v Kor. neexistuji zadne paragrafy na deti a ty jsou do skolek posilany svymi rodici casto nemocne. Nikdo Vam to tu nezaruci, ze to tak nebude a davat ho do drahe international school nam pripada zatim jeste zbytecne. Jsem s detmi sama doma a vim, ze je to nekdy hrozne namahave. Obzvlast kdyz jsem byla tehotna s Luckou. Vyhodu mas Gabi v tom, ze mas aspon nekoho kdo by ti mohl v pripade potreby pomoct. To ja tady nemam. Pratele ktere mame, bydli velmi daleko a mistnich maminek o pomoc bych ani neprosila(snad jen v nejvetsi nouzi).Kdyz se Lucka narodila prijela moje maminka z CR na 5tydnu. Priljela s predstihem, protoze kdyby nahodnou prisla L.drive na svet nemel by se o Mat.kdo postarat, protoze manzel byl zrovna na Tajwanu.L.se narodila pak 14dni pred mamcinym odletem do CR. Musela jsem se (z cisare) velmi rychle vzchopit a nebylo to fakt jdnoduche.Takze moc Vam drzim palce a verim, ze to vsechno zvladnete. Vypada to ze jste s manzelem oba moc sikovni, tak hodne stesti.
Ahoj Martina.

P.S.Holky Vy vubec nepisete!
Kolik vase robatko za den vypije? U nas se to pohybuje od 300-600ml za den a nekdy ani to ne. Na snidani ma vetsinou jen asi 300ml kakaa a pak uz nic nechce.Co myslite, nevadi to? Na svacku ma pak vetsinou jen nejake ovoce, aby pak obedval...Diky ahoj :)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 93  [Dalších 43 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.