| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Downův syndrom

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 260] Názory 261270 z 1747  [Dalších 1477 >>]
holka anonymka 93519
9.5.2016 9:19:51
já taky mlátila hlavou do zdi, dokud jsem neusnula. Žila jsem v úplné rodině a rodiče se mi věnovali...
holka anonymka 93519
9.5.2016 9:18:44
já jsem ráda, že jsem jakž takž zvládla postarat se o dvě naprosto zdravé a bezproblémové děti. Nejspíš bych zvládla i dítě s fyzickou vadou. O dítě s DS bych se asi nedokázala postarat - myslím psychicky. I své dva kluky jsem vychovávala sama, pokud se narodí dítě s DS, často takovou rodinu tatínci opouštějí - také to nedávají. Kdybych byla nucena si takové dítě nechat, asi bych pomýšlela radši na svůj předčasný konec.
Jen dodám, že ve světě zvířat je takový "poškozený" jedinec usmrcen. Ať už vlastní matkou, nebo se stane lehkou kořistí.
Yuki 00,03,07 49504
9.5.2016 9:10:53
A že dítě pláče "po mamince"? Ale jdi ty drndo,přesně tak,jde z toho udělat strašnej doják,ale každý dítě pláče-protože prostě proto že má hlad či prdy nebo tak něco,ale v žáném případě ne po mamince jako takové v případě novorozence.

Fren, máš pravdu, ono opravdu nepláče po mamince, už proto, ž netuší, že by to mohlo dělat, nemá pro koho plakat, prootže ji nezná, a halvně - ono v ústavu tak nějak vůbec nepláče
když to zkusí, stejně nepřijde žádná odpověď, nebo aspoň ne taková, kterou si zkouší tím pláčem zavolat, takže to párkrát zkusí a pak už nepláče

Místo toho mlátí hlavičkou do zdi, do země, do postele, místo aby ho někdo uspával v náručí se uslpává samo tím, že mlátí hlavičkou, třeba hodinu, až než usne, a ze spaní zas a znovu, nekonečně, pořád a neuvěřitelně intenzivně, čím víc mu chybí náruč rodiče

a nemysli si, že kdž si takový dítě, kteý svlj kojenecký věk a třeba kus batolecího strávilo tímto neplakáním, že se druhý den probudíš vedůe usměvavýho batolete, opravdu ne

a pláč? ten skutečný, to orpavdu tyto děti neumí
MíšaP 147689
9.5.2016 9:10:47
~R^ Naprosto souhlasím.
Myšutka* 94689
9.5.2016 9:08:37
Míšo, mně třeba nevadí, že píšeš, že je ti z toho úzko a že si myslíš, že bys to neudělala. Ale vadí mi, jak podsouváš těm rodičům, že se dítěte vzdali lehce a z rozmaru. Co ty víš, jak moc to řešili a třeba i řeší. Já bych asi nezvládla dát dítě do ústavu, ale znám rodinu, co to udělala a sakra moc to řešili a řeší dodnes. Za dítětem docházejí, berou si ho na víkendy či dovolené, ale na domácí péči se necítí, všechny pokusy skončily nezdarem.
Fren 117315
9.5.2016 9:05:08
a někteří jako ty k tomu ještě studenej hadr na hlavu!
Yuki 00,03,07 49504
9.5.2016 9:03:12
přesně tak, kdo jsme v té situaci nebyli, nevíme, jak bysme zareagovali

každopádně je potřeba pracovat s rodinou, dát jí čas, a pokud to nebude stačit, pak hledat rodinu jinou
MíšaP 147689
9.5.2016 8:59:57
Filozofických přesahů myslím netřeba. Přečtení článku mne určitým způsobem zasáhlo, reakce okolí, když na to náhodou přišla řeč, mne překvapila. Tak jsem tady založila téma. Nepotřebuju názory ostatních k tomu abych si utvořila vlastní, jen mne zajímaly. Není potřeba v tom hledat cokoliv navíc. Jde o vyjádření osobního postoje- proč bych nemohla nějaký mít? Podle mne není bezpodmínečně nutné všechno na vlastní kůži zažít, aby si člověk o dané věci mohl dovolit něco myslet. A jestli je někdo názoru, že to naprosto nutné je, tak je mi z toho spíš úzko. Nevidím nic špatného na tom si v určitých věcech prostě věřit a mít to v sobě srovnané, mít nějaké zásady, u kterých bezpečně vím, že přes ně nejede vlak. Tohle je citlivé téma, ale kdybych se obecně měla řídit zásadou ,,nezažila jsi na vlastní kůži, nesuď", nebylo by možné mít postoj skoro k ničemu a moc si nedovedu představit, jak by se člověk pak měl ve svém vlastním životě rozhodovat. Profrčela jsem diskuzi a někdo tu psal, že z teoretizování pak vycházejí skutky- to je myslím přesné.
Yuki 00,03,07 49504
9.5.2016 8:54:11
podmínky v kojeňákách nejsou mírně deprivační, ale deproivační - ano, na dospělýho člověka, který tam přijde na návštěsvu to působí mírně depresivně, pak si ale řekne, že děti mají všechno ,viditelně nestrádají, hezky se o ně starají... a zase odejde a nevidí, co se děje s těma dětma...
úplně cháou, že tety, tkerí se o děti v kú starají, to musí brát jako práci, neangažovat se moc citově, protože doma mají svou rodinu, stejně jako sestřičky v nemocnici, po těch se taky nechce, aby si braly práci i domů

pro děti je to ale místo deprivační maximálně, kdo nezažil, asi nepochopí, mám dítě v PP, těch škod na jeho psychice je tolik, že se s nima nikdy nevyrovná úplně, naučí se s tím žít, doufám, pomáháme mu, jak se dá, ale mám zatím dojem, že se jich nikdy nezbaví úplně

takže s hodnocením ústavní péče bych byla opatrnější než "mírně deprivační prostředí"
*Owls* 35567
9.5.2016 8:53:58
To máš pravdu, že je to chyba systému. Ale teta sama přiznává, že o nějaké budoucím umisťování kdysi ani neuvažovala. Doufala, že se sestřenice zlepší a bude schopná se o sebe postarat (nejde o mentální postižení). Přes její velké nasazení se to prostě nepodařilo. Já dneska můžu říct, že jsem odhodlaná se o sestřenici postarat, ale nestrčím za sebe ruku do ohně, že to zvládnu. Navíc sestřenice je o 9 let mladší, může tu být déle než já, pak starost přejde na mé dítě či na sestřiny děti...


Já jsem tím jenom chtěla říct, že si tu ženu soudit netroufnu. A jak bych se zachovala, to taky nevím. Myslet si můžu cokoli, ale kdo nebyl ve stejné situaci, vědět prostě nemůže...
[<<Předchozích 260] Názory 261270 z 1747  [Dalších 1477 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.