| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Downův syndrom

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 190] Názory 191200 z 1747  [Dalších 1547 >>]
Yuki 00,03,07 49504
9.5.2016 11:31:17
ale samozřejmě vím, že se postoení shazovali z útesu hend po narození, že postižení byli obětovaní bohům...
každá společnsot si musí poradit pdle svých zvyklostí a možností
Yuki 00,03,07 49504
9.5.2016 11:29:33
já tu vnímám nebezpečí toho, že napřed budeme chtít děti mentálně v pořádku, pak i fyzicky, pak odmítneme nemocný...
nemocnáí, postižení, všichni vždycky patřili do společnsoti, je potřeba, aby se o ně společnost dokázala postarat, any to společnost umožnila hlavně rodině, aby ji takový nestandardní dítě neuvrhlo do nezvladatelných potíží, ale pokud to rodina z jakýhikoliv důvodu nezvládne, má být fungující společnsot, která rodinu zastoupí, dočasně, finančně, úplně, podle potřeby
Adelinkaa 1 dítě. 75195
9.5.2016 11:28:25
Tak kolemjdoucí, ono je postižení a postižení, taky vím, co je mít dítě, která se kvůli chorobě těžce mimo, ano těžcí autisté nebo dawni nezřídka demolují celý byt nebo napadají vlastní rodiče, kteří to prostě nezvládají a končí a děti končí v ústavní léčbě. A klidně přiznám, že po té co jsem viděla na vlastní oči chování takových dětí vlastně skoro dospělých, tak se ani strachu rodičům a že udělají co udělají a klidně mě kamenuj. Ani mateřská láska není samospásná a všeodpouštějící, když tě likviduje a mlátí vlastní dítě.
Yuki 00,03,07 49504
9.5.2016 11:26:19
když jsme byla těhotná poprvé, musela jsme na plodovku a děsila jsem se toho, kdyby to dopadlo špatně, kdyby se podezření potvrdilo, prootže celá rodina mi už dopředu nutila, že MUSÍM na potrat, že postižený dítě poškodí všechny další sourozence, že je to náročný...
když jsme šla na pldob´vku u druýho, už toto nikdo neříkal, možná čekali, že to doapdne donře jako poprvé a ono naštěstí jo, ale tenkrát jsem byla rozhodnutá si nechat i postižený dítě, jen s tím, že ten šok si zažiju v polovině těhotenství a ne až při porodu

a pak jsem řekla, že potřetí na plodovku nepůjdu, že mi to za to nestojí, stejně bych si nechaal i postižený dítě

je to vývoj, který u mě prošel tíémto směrem
ale věřím tomu, že u někoho jde opačně

ale jsem si vědomá toho, že postižený dítě stojí nejen čas, ale i spoustu peněz a ty nemít, není rodina schopná se postarat, nebo aspoň ne tak, aby tím netrpěli ostatní členové rodiny - dosělí se ak mohli rozhodnout, osatní děti ne, a bere jim to jejich možnosti - ale zase čí je to chyba? rodičů? státu?
zerat 18305
9.5.2016 11:16:33
Míšo, mám dva případy s downovým syndromem v blízkém okolí. V 1. případě si tohle dítě pořídili vědomě. Věděli, že je takhle postižené; oba VŠ, jejich babička VŠ... celá rodina se obětuje pro tohle dítě se vším všudy. Tohle dítě by nejspíše nebýt postižení bylo geniální - bylo kojené 4 roky, chodí, běhá, jezdí na kole, plave, ve škole prospívá, učí se v pohodě cizí jazyky, člověk se s ním krásně domluví, rodiče věřím nelitují, že si ho pořídili. Časem si pořídili ještě další 2 děti, takže teď mají 3 děti. Ovšem nutno podotknouti, že jelikož všechny peníze navíc jdou do pomůcek, cvičení, péči o sourozence s downovým syndromem, tak rodina žije velmi spoře. Kdyby tohle dítě neměli, tak by se jim žilo všem snáze.

Druhý případ je dnes už patnáctiletý kluk, kterého v jeho deseti letech vyvdala kamarádka. Tam už to ovšem tak jednoduché není. Kluk je výrazně více postižený, špatná domluva je s ním, vypadá spíše jako op než dítě a i se tak projevuje. Dnes je to chlap se všemi potřebami a rodina se bojí, aby nezneužil nevlastní sourozence. Ovšem tahle rodina problém s financemi nemá, takže je tohle dítě omezuje pouze řekněme provozně.

Já sama vůbec netuší, jak bych se rozhodla, ale vím, že bych rozhodně nikoho neodsuzovala, protože vidím, že mít takovéhle dítě je opravdu hodně hodně o penězích, času, nervech... a rozhodně to není volba na pár měsíců ale na celý život a zatíží to i další sourozence... Na to opravdu ne každý má ~7~
splechtulka & M+J+R 35354
9.5.2016 11:14:27
Tak třeba u toho Eva nesvitila, třeba chtěli velkou rodinu,nebo se jim to jenom povedlo a navenek říkají toto.
Yuki 00,03,07 49504
9.5.2016 11:12:26
přesně tak, soudit nemůžeme nidko nikoho
splechtulka & M+J+R 35354
9.5.2016 11:11:13
A tak tuhle rodinu se soudit smí? Když je mi jedno řešení bližší tak je to nepřijatelné, když ne tak to lze?
Yuki 00,03,07 49504
9.5.2016 11:08:08
náš stát zase něco nedomyslel, ale to je normální

předpokldáám, že pořád ještě jsou kraje, kde je nadbytek volných zájemců o adopci i PP, takže se to zse zvládne, jen se musí napravit chyby systému
Yuki 00,03,07 49504
9.5.2016 11:04:39
~R^
[<<Předchozích 190] Názory 191200 z 1747  [Dalších 1547 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.