| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Downův syndrom

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 200] Názory 201210 z 1747  [Dalších 1537 >>]
Yuki 00,03,07 49504
9.5.2016 11:04:18
já v tom vidím ještě jednu věc - snahu rodičů vyrovnat se s tím - když mají ještě tři další dravé děti, musí se snatrat o všechny, namejí čas přemýšlet nad tím, jací jsou chudáci

navíc nemají příležitost z toho jednoho dělat nebohou květinku, kterou je potřeba opečovávat

věřím tomu, že péče o jedno postižený dítě, jedináčka, je daleko náročnější psychicky než éče o jedno postižený a tři zdravý k tomu
123456
  • 
9.5.2016 11:04:03
V "profesionální, krátkodobé" pěstounské péči může být dítko jen jeden rok. Už teď chybí dlouhodobí pěstouni, děti od těch krátkodobých nemají kam jít :( . Jen těžko se podaří najít dlouhodobé pěstouny pro tohle miminko (neříkám, že to není možné), představa, že vymazlené roční miminko se od přechodných pěstounů stěhuje do ústavu je šílená.
Ale už se to bohužel děje, "není kam" s dětma od přechodných pěstounů.
Len 108740
9.5.2016 11:02:41
Me dite tahne dopredu i ten jeden bezny sourozenec.

Ale jinak bych se radsi narodila do teto rodiny, nez do rodiny, ktera dala specialni dite do ustavu. To bych si asi porad rikala "co by delali, kdyby se neco stalo mne". Proste do rodiny, ktera se svych slabsich clenu vzda, bych se narodit nechtela.
Yuki 00,03,07 49504
9.5.2016 11:01:30
já mám každý z dětí absolutně mimo tabulky, nic naštěstí není tak těžká věc, aby se to nedalo zvládat

ale chápu to - když se narodil druhý, s vrozenou vývojovou vadou, věděli jsme, teda doufali jsme, že to zvládneme, že se z toho dostane, ale další valstní jsme si už netroufli mít, tak jsme si vzali z kojeňáku - to byla výhra :)))) abyme to neměli tak těžký, aby nebylo postižený díky našim genům, vzít si dítě postižený deprivací a s nejistou minulostí a ještě nejistější budoucností :)))
kdybysme si pořídili vlastní, bylo by to tisíckrát snadnější :))

člověk nikyd přece neví, jakyý dítě bude, u někoho se problém projeví později, někdy třeba až v předškolnmím věku, někdo zase onemocní, podle toh se přece člověk řídit nemůže

jistě, my jsme taky čekali, až vyřešíme situaci aspoň tak, abyme věděli, že už to půjde, netroufli bysme si pořídit si dítě, dokud byla progn=oza nejistá a věděli jsme, že nemáme čas na třetí dítě

ale chápu, že až se situace ustálí, až si všichni zvyknou, nějak se to zajede a rodina zjistí, že další dítě zvládne, pak není důvod si další děti nepořídit

a taky - to mi ukažte, jak těm sourozencům přikáže někdo, že se mají starat? když to oni nebudou chtít, nidko je nedonutí, i kdyby proto měli odjet na opačný konec světa, rozejít se s rodinou - nejde to
pokud je to rodina třeba věřící a děti vychovává v nějakým smyslu života, poak děti přeberou postoj rodičů, dejme tomu, ale i tak se můžou rozhodnout jinak, můžou si jít vlatní cestou a nemít mpžnost se starat,

takže jsou to sice řeči rodičů, třeba, že se tři postarají o jednoho, ale spíš to vidím tak, že se rozhodli, že když jich bude víc, tak bude větší pravděpodobnost, že to spolu nějak zvládnou, na jendoho by to bylo moc
Eva
  • 
9.5.2016 10:59:49
Presne tak to ti rodice mysli, chteji aby postizeny syn byl co nejvice samostatny (ono v te smecce deti se asi postizeny syn rozviji lepe nez kdyby byl jedinacek nebo mel jen jednoho sourozence). A do budoucna se pocita s tim, ze zdravi sourozenci privezou, zkontoluji, zaridi, ne ze mu budou delat 24h osetrovatelku (to on ani nepotrebuje), ale kdyz jeden sourozenec odjede na dovolenou, budou k dispizici jesze dalsi, kdyz bude treba neco zaridit.
Žžena 83005
9.5.2016 10:59:39
"jestli si rodina s postiženým dítětem může dovolit 4 děti,plánovaně, pak na tom asi nebudou finančně zle, takže předpokládám, že finančně toho postiženého zajistí rodiče a ti tři budou jako kontrolní tým v záloze, ne že se po nich bude chtít péče o sourozence 24 hodin denně"

Ano, taky bych to tak viděla.
Žžena 83005
9.5.2016 10:57:05
Šuplíku,
to, že rodiče změnili "plán" a místo jednoho sourozence pořídili tři, proboha neznamená, že se k těm třem chovají jako k otrokům a že ty tři děti dětství a život protrpí. To si myslím, že už si tam trochu něco projikuješ.
Nemám důvod se domnívat, že by takoví rodiče svým VŠEM dětem nevěnovali maximum lásky a péče a všeho, co rodiče dětem obvykle dávají, a myslím, že pokud nejsou magoři, záleží jim na VŠECH dětech, co si pořídili.
Ruth 147384
9.5.2016 10:52:23
Yuki, chápu co myslíš, ale i tak...nelíbí se mi to a nechtěla bych být dítětem takto pořízeným.
Len 108740
9.5.2016 10:52:02
Yuki, nejde zaridit to, aby dalsi sourozenci taky nebyli nejak specialni. Mame specialniho starsiho a vic deti bych si netroufla prave z duvodu, ze by na tom mohli byt podobne nebo hur. Mladsi se narodila, kdyz starsi jeste nemel diagnozu, jsem rada, ze jsme necekali, protoze pak bych se bala o dost vic. Jinak ja treba vsechny testy v tehotenstvi odmitla, na potrat bych stejne nesla, proste kdyz chci dite, tak prijmu takove, jake si udelam.
Yuki 00,03,07 49504
9.5.2016 10:46:26
původně chtěli dvě děti, ne?

mám kamaráda, už je dospělý, je to jedináček a vždycky mu sourozenci chyběli - mít jedno dítě postižené a jedno zdravé, to je ještě horší, to už je fakt lepší si těch zdravých pořídit víc, aby byli parta na všechnoo

jenže je to pak na rodičích, aby z nich opravdu tu partu vychovali, aby to nebyli rivalové, ale kamarádi, nejen v dětství

já si užívám toho, že naši puberťáci spolu blbnou, tráví spolu rádi čas, hrajou si, povídají si - nesedí jen s mobilem nebo noťasem,
a když jeden z nich není doma, dalším chybí, snad jim to vydrží
nemusí spolu pak bydlet, ale zajímat se o sebe a být si oporou, když to bdue potřeba
[<<Předchozích 200] Názory 201210 z 1747  [Dalších 1537 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.