V dnešní době už ale neplatí rovnítko mezi dosaženým vzděláním a platem. To, že děcka ve škole netouží po dráze manuálně pracujícího dělníka je tak spíš dáno určitým nastavením společnosti, kdy se na rodiče dítěte, které jde na učňák, dívají ostatní téměř s lítostí, jako co pak bude chudáček dělat. Všichni doufají, že právě vyšší vzdělání přinese těm děckám vyšší příjmy a obecně lepší postavení. Přitom realita je jinde. Syn maturovat letos na průmyslovce, dostal se na VŠ, ale ve firmě, kde teď chodí na brigádu, ho přemlouvají, ať u nich zůstane, že jim naprosto chybí kluci, co umí spustit systém u stroje, zapojit ho a nebo obsluhovat CNC. Plat, který by mu dali, je rovný tomu, co mám já po více jak dvaceti letech praxe se dvěma VŠ, takže tak I v době, kdy jsem dělala na pracáku, byli v evidenci především lidé se základním vzděláním a středoškoláci z různých paoborů. Když je tam někdo vyučený, tak spíš proto, že má buď nějaký zdravotní problém nebo se mu do práce jednoduše nechce. Přítel dělá manuálně, i když by nemusel, ale vydělá mnohem víc peněz než kdyby seděl v kanclu. Je šikovný, nebojí se práce a při své práci je precizní.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.