www.rodina.cz 
Udělejte si
své stránky
FotoalbaJak začítDeníkyPřátelé
    

Jak na fotoalba?

1. Udělejte si rodinná fotoalba

Základem správných rodinných stránek jsou zcela určitě fotoalba. Fotky všech generací, momentky z rodinných oslav, maturitních plesů nebo dovolené. A také fotky našich dětí nebo jejich výtvorů. Na vašich budoucích stránkách bude údržba fotoalb hračkou pro každého! Předtím než se do toho pustíte se však přesvědčte, zda máte zřízené rodinné stránky. Jak na to, se případně dozvíte v podrobném návodu.

2. Přidání fotky

Pokud máte rodinné stránky a jste do nich úspěšně přihlášeni, přepněte se do fotoalb (záložka Fotoalba na hlavní vodorovné liště).
Máte-li oprávnění přidávat fotky (tzn. jste-li na stránkách Správcem nebo Přítelem) zvolte .

Ve formuláři vyberte na svém disku fotku, kterou si přejete do fotoalba vložit (formát GIF, JPEG či PNG).
Vyplňte název fotky (je povinný), popřípadě i její popis a přiřaďte ji k některým z vašich fotoalb. Pokud si přejete vytvořit nové album nebo doposud žádné neexistuje, zadejte jeho název do pole Nové. Jednu fotku můžete přidat do několika fotoalb.
Myslíte-li si, že vy vaše fotka měla patřit i do některé z hlavních galerií (ve kterých ksou nejlepší fotky ode všech uživatelů), vyberte galerii stejným způsobem, jako jste předtím volili alba.
Přiřadíte-li fotku ke konkrétnímu věku osob na snímku, budete mít později možnost například seřadit fotky vašich dětí podle věku nebo porovnat s fotkami stejně starých dětí ostatních uživatelů.
Chcete-li, aby návštěvníci vašich stránek k fotkám přidávali své komentáře, fotky známkovali a posílali jako pohlednice, vyznačte příslušná zaškrtávací políčka.
Po stisknutí tlačítka Uložit je fotka přenesena na server do vašich fotoalb. Přenos může trvat i několik sekund.

3. Oprava fotky

Jakékoliv údaje, které jste o fotce zadali, můžete kdykoliv v budoucnu měnit - stisknutím volby . Snadno si tak můžete k fotkám doplňovat informace nebo je libovolně organizovat a přeskupovat ve svých fotoalbech.
Jedinou vyjímkou je vlastní obrázek, který nemůže být vyměněn. Přejete-li si vyměnit obrázek, je nutné fotku smazat a zadat ji znovu.

4. Smazání fotky

Chcete-li si fotku nadobro vymazat, stiskněte volbu a své rozhodnutí v dalším okně potvrďte.
Fotka je poté vymazána ze všech fotoalb.

5. Přidání a úprava fotoalba

Fotoalbum lze založit dvojím způsobem: buď přímo přímo při ukládání fotky (vyplnění políčka Nové album) nebo po stisknutí volby z úvodní stránky vašich fotoalb. Jakékoliv údaje o albu můžete kdykoliv změnit pomocí . Měnit můžete nejenom název, ale - především přístupová práva k vašim fotkám. Určete, kdo má oprávnění vkládat do alba fotky: buď pouze Správce nebo i uživatelé typu Přítel. Snadno tak můžete docílit toho, že více členů vaší rodiny přispívá k obsahu rodinných stránek.
Určit můžete také, kdo má obsah dotyčného alba vidět :pokud chcete mít obsah zcela soukromý, zvolte Správce, chcete-li jej ukázat i blízkým, vyberte Správce a přátelé. Mohou-li vidět fotky z alba všichni, označte příslušnou možnost.

Přihlášen: Nikdo
Jméno
Heslo
Nová registrace

NEJnovější alba
>> Další alba

NEJnovější deníky
>> Další deníky

NEJnovější články
>> Další články
Nápověda

|  Pokud máte nějaký problém, napište jej do knihy přání a stížností |
Technická podpora: jirka@rodina.cz. (C) 1999-2002 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.