| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v Severní Americe - Kanada

  (?)
[<<Předchozích 60] Názory 6170 z 24494  [Dalších 24424 >>]
Xeni 71650
7.9.2012 16:01:00
Minko a s politikou v CR s tebou souhlasim. Divim se, ze lidi neudelaji zase nejakou prazskou defenestraci. Asi jim furt neni tak zle. Pro me tohle leto bylo trosku zklamani. Prislo mi tam draho, i kdyz je fakt pri navratu zpatky mi prislo draho zase tady. Preci jen svestky byly za 17 kc a ne 4.50 cad, atd...tak mi to tu ted prijde tak prumerne 3x drazsi a je fakt, ze manzelova materska tu nepokryje ani zdaleka nase naklady na bydleni v nasi nepritomnosti. Vyletu jsme udelali par, zajeli jsme do Konepruskych jeskyni, pac deti jeste v jeskyni nebyly, do Plzenske ZOO a Dinoparku, tak to bylo zklamani, pac v ZOO jsme toho moc ze zvirat nevideli a Dinopark byl zmeneny. Vsechny velky dinosaury odvezli do Prahy a ten zbytek se bud nehybal, nebo mel rozbity repraky, do Prazske ZOO jsme letos ani nesli. Zajeli jsme do Drazdan prohlidnout Zwinger a okoli a v mistnim Kaufaci jsme zjistili, ze je tam vsechno daleko levnejsi, ale zase nas sokovali, ze neprijimali zadne platebni karty, tak tam jsou trosku za opicema.
Jinak Vaclavak byl plny napisu v rustine jak v KV, bodyguardi taky mluvili asi ukrajinstinou, kdyz jsem nekam zavolala, tak mi odpovidali Slovaci, jako mela jsem dost smisene pocity i kdyz ty mam vzdycky kdyz prijedu a pripadam si doma jako cizinec nez si zvyknu, ale tentokrat to bylo vsechno divnejsi.
Xeni 71650
7.9.2012 13:49:23
Ahoj holky, vsechny vas moc zdravim a diky za gratulace k mimi.
Bohunko tobe taky gratuluji k tehotenstvi a preji ti bezbolestny porod a zdrave krasne miminko. Uz vis co to bude?
Ja jsem nejak od zacatku vedela, ze to bude holka. Pak jsem si udelala podle nejakyho cinskyho predpovedniku na netu podle data poceti co to bude a taky mi vysla holka a nakonec na ultrazvuku to potvrdili taky a byla. Mam ted moc krasne miminko, ktere je 10 mesicu a zacina byt v rabovacim veku, takze mi leze do vseho co se da otevrit vcetne mycky, vyhazuje nonstop vsechno ze skrini, policek, postylky, uz taky vyleza schody, obchazi veci a cekam kdy zacne chodit, protoze by uz mohla, a kdyz se zapomene bat tak stoji i udela krok, ale pak si radeji sedne, tak je fajn, ze ma pud sebezachovy a je opatrna.
Otehotnela a porodila jsem ve 40. a musim rict, ze vsechno bylo v pohode a stara si nepripadam. Moje kamosky v CR jsou uz i babicky a zatim co ony vozi vnoucata, ja svoje. Musim se ale priznat, ze jsem rada, ze ve svem veku babicka jeste nejsem a byt maminka mi vyhovuje i kdyz je to nekdy velmi stresujici.

Minko, musim se priznat ze byt doma ti zavidim. Kdyz jsem odletala, tak jsme vsichni breceli a uz kdyz jsem vyklizela barak a balila, tak jsem mela fakt pocit, ze mi zalem pukne srdce. Nekdo je na imigraci delanej a nekdo ne. Ja ne, jenze bohuzel to beru jako udel se vdat, mit deti, mit kompletni rodinu a stastne deti a proto i ledasco skousnout. Ono mi konec koncu ani nic jineho nezbyva. Jak se tu clovek jednou vda a ma deti, tak uz pak nic stejne zmenit nemuze. Leda kdyby se manzel prestehoval do CR no a to v soucasne dobe realne neni.

Zdeni prirodu tam mate nadhernou, no jeste ji tam nikdo neznicil. Ja si uvedomila, kdyz jsem v lete jela v Elefantovi ze nebo do skoly v Praze, koukala na pole kde behali zajici a obcas srnka, na borove hajky, ze je to muj domov a ze je to hrozne moc krasny. Mne se libi klasicke domecky, vesnicky, lesy, tak jak to bylo driv.

Ted co bydlime v domku je to lepsi, mame backyard jako bychom zili na vesnici a pritom zijeme ve velkomeste a je tu vsechno, ale proste nasi mi chybi.
Navic mam ob barak tchanovce, ty jsou ok a 2 svagrove a ty jsou velice ne ok.
Neslysim od nich nic jineho nez ze jsem rude, lazy, dirty, violent, cheap and fat.

Za cele leto jsem jim rekla 2x do obrazovky na skypu hi a bylo mi nadherne, ted je mam vedle sebe. Uz i syn mi rekl, ze mam vic stand up for myself.
Duvodem bylo, ze mi sem chodi neter co ji je 11 a vodi si sem starsi kamaradky a aby to nebylo blby, ze nam behaj po zahrade, tak si zavola i syna a pak se tu strikaji hadici a zabahneni a mokry v botech mi probihaji barakem a ja rekla a dost.
Na jare jsem nechala svoje deti vyluxovat auto, sebrat papirky od jidla a uklidit vsechen svincik, co tam nadelaly, predevcirem jsme uklizeli, mala mi pomahala utirat skrinky v kuchyni, syn luxoval a ja vytirala, no a mala si odmitala uklidit pokoj, vsechny hracky hodila do pytle, ze je mam dat jako donation a obleceni taky, ze to skladat nebude. Tak jsem se vytocila (po 2 dnech neustaleho upozornovani), pac ona 6ti leta lezela v posteli a zrovna se malovala a zkousela si naramky, tak jsem ji odtamtud vytahla a dostala na zadek a nasledne se sla stezovat ke svagrovym.

Takze tu na me rvaly na celou ulici, ze na me zavolaji policii, ze mlatim deti a zotrocuju je, protoze jsem house wife, nechodim do prace a uklizet dum a delat domaci prace a starat se o deti a vychovavat je je moje 24 hodinova povinnost, protoze jsem se rozhodla byt matka. Ze pry deti maji mit jenom fun a ne aby neco delaly, ze jsem lina etc...
Upozornuji ze jedna svagrova ma 11 letou dceru, kterou ji vychovala maminka, pac svagrova byla od 10 do 10 v praci a druha zadne deti nema, takze jedine o co se staraji a po kom uklizeji je samy po sobe. Takze ja se mam v Kanade asi takhle.

No jinak pocasi tu mame zatim uzasny. Kazdy den kolem 28, na noc musime i poustet klimosku, pac venku je vlhko, tak to trochu vysusi vzduch. Prala bych si aby to tak zustalo naporad, ja tech - 20 nebo -30 moc nemusim. tak se mejte holky vsechny krasne a zatim cau
yxh 122253
7.9.2012 3:23:12
Tak jo, tak tedy ctvrtek, zatim jsem nemela moc casu zjistit jak se davaji fotky a nove prispevky. Vzdycky mne to vyhodi a chce to po mne novou registraci. Az bude trochu casu tak si sednu a budu si hrat, abych na to prisla.
Mas pravdu Canada je opravdu krasna. Jenom mit cas a pak to jde. Tesim se, ze budeme vic cestovat, kdyz uz jsou mrnousci trochu vetsi. Taky bychom radi zase do Zoo, tak uvidime jak to vyjde. Letos nebyla ani moc nalada.
No jo, vidis, s temi narozkami mas pravdu. Ani mne to netrklo. Kdyz ja se vdavala na dnesni pomery opravdu mlada bylo mi sotva 19. ted by si pomalu mysleli ze jsem jeste pod zakonem, no vlastne ve statech bych byla vid ~t~
Musim frcet, cekam navstevu. Mej se krasne a pozdravy klukum at jim to jde pekne od hokejky.
Zdenka, dva kluci 132279
7.9.2012 2:58:59
V nasi ulici bydli (docasne) jedna rodina z Houstonu. Prisli na tri roky do Calgary a docela si tu zvykli (i na ty dlouhe zimy ~;) a pry by tady klidne zustali. Zacali si uz vyrizovat permanent resident status . Ale bohuzel jim uz neprodlouzili smlouvu a na jare se vraci. Ted v lete se byli podivat v H. a shani domek. te dse snazi hodne cestovat po Alberte, aby si to tu jeste uzili a poznali zdejsi krasy:-). Po navratu z Jasperu jsem si znovu uvedomila v jake to krasne zemi ziji. Priroda je tu proste uzasna.
Zdenka, dva kluci 132279
7.9.2012 2:53:04
hike v Kananaskis uz byl, ted j etu takovy bezny ctvrtek~:-D

Bohunko, tak to je uz za chvili! Tak at ty posledni mesice nejak prezijes. Jestli to bude na Thanksgiving, tak o to vic bude svatek krasnejsi! Bude hned o jeden duvod navic za co dekovat ~;((

Zatimco Sona je hodne mlada babicka, tak jsem zas starsi maminka~;)....jsme totiz obe narozene ve stejnem mesici a roce~z~

Dneska uz byl hokej - trenink navic pred evaluation. To probehne u kazdeho 4 krat a na zaklade vysledku budou kluci rozrazeni do tymu. Uz se tesim az zase zacnou zapasy.

Soni, tak to jste meli hezky den. Je mi jasne, ze vzdycky musi byt nekdo, kdo celou vec zorganizuje a naplanuje. Nastesti jsou pak vsichni spokojeni~g~
yxh 122253
7.9.2012 0:46:46
Ahoj Bohunko,
Jak je videt, deti proste prijdou do zivota kdy se jim zachce a pak rodice delejte si se mnou co chcete, ja jsem tady a hotovo :))))Jak stari jsou sourozenci toho malickeho co se brzo objevi? Mas kluky nebo holcicky?
Je v jake casti HOU bydlis? My jsme pred par lety byli v Conroe. Moc se mi to tam libilo. Dokonce jsme uvazovali, ze bychom se tam odstehovali, manzel tam mohl mit praci. Ackoliv se mi tam moc libi, asi by se mi styskalo po mrnatech. V te dobe jeste nebyli na svete, tak by mi to asi tak nevadilo, ale ted jsem rada, ze nas osud nechal na miste. V zime to uz bylo na kahanku se stehovanim do Calgary, ale zatim to utichlo a tak chodim po spickach abych nahodou neco nezakrikla.
Mate ted jeste docela teplo vid? Byli jsme taky v Galveston, odjizdeli jsme 10 zari a pak 13 byla v Galveston Ike. Bylo to hrozne videt, jak vypadal Crystal Beach a Bolivar. par dni pred tim jsme tam byli a cachtali se ve vode ~n~. Tenkrat byl veliky dopad i dokonce v podniku kde muj muz delal, byli bez elektriny dost dlouho.
Jsem zvedavka vid? ~:-D
Preju krasny vecer
bohunak 5775
7.9.2012 0:16:22
Soni- diky. Ja ziju v Houston TX. Predtim NY.
Babicka teda jeste nejsem a doufam, ze jeste dlouho nebudu.~t~ Ale 20cet mi uz taky neni. To nase treti se nas rozhodlo prekvapit.~;)
yxh 122253
6.9.2012 23:08:59
Tak drzim palce at je miminko vporadku a ty taky.
Ja jsem uz babicka, mame dva mrnousky 3 a 1 rok.
~p~
yxh 122253
6.9.2012 23:07:40
Ahojky Bohunko,
Puvodne z Karlovych Varu, ted Medicine Hat, Alberta Kanada.
A ty?
bohunak 5775
6.9.2012 16:00:05
Zdeni, ma se narodit nekdy v listopadu. Zrovna kolem Thanksgiving.~:-D

Soni, odkud jsi?
[<<Předchozích 60] Názory 6170 z 24494  [Dalších 24424 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.