| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úklid domácnosti

  (?)
[<<Předchozích 80] Názory 8190 z 22706  [Dalších 22616 >>]
77kraska 132593
4.8.2023 17:59:28
jas, ja mam smisene pocity, abych rekla pravdu:

- jednak jsem rada, ze to mame za sebou...oni si ted sami naplanovali, ze jim prijde elektrikar spravit zasuvky, ktere meli roky rozbite a nedalo se k nim dostat, ze jim prijde truhlar opravit supliky s polamanymi drazkami, ze prijde malir vymalovat ten pokoj atd. - coz je super....nic z toho driv neslo zaridit a myslim, ze se jim ted otevrely nove moznosti

- jednak jsem nastvana na sebe, ze jsem s tim nezacala driv, dokud to jeste nemelo takove rozmery...tohle tam meli vic nez 20 let, byly tam noviny stare 30 let...ale ja driv hodne pracovala, pak mela dite, na MD byla 3 mesice a pak zase pracovala na HO a oni byli teprve 60+, to mi prislo, ze si jeste mohou uklidit sami

- a jsem taky trochu nastvana na ne, ze to nechali dojit tak daleko...kdyby na ten binec vubec nezalozili, tak se nemusel rozrust....a jeste jsem nastvana na seniorku, ze se tvari, ze se ji to netyka, kdyz ona ma ve svem pokoji odedavna vzorny poradek
Ina z Radešína 148892
4.8.2023 17:48:16
Stáňo, staré kuchařky lidé sbírají, ty nevyhazuj ale prodej.
77krásko, jsi fakt dobrá, klobouk dolů.
77kraska 132593
4.8.2023 17:40:41
jas, no vlastne ja jsem uz seniorka 55+ a mela bych si ted rict, ze si mam uklidit vsechny kramy :-)...ale ja uz mam kramu malo, hodne jsem jich vyhodila pri rekonstrukci bytu pred 3 lety

tu knihu jsem necetla, ale vim, ze ve Svedsku je rozsireny nazor, ze by si lidi meli pred smrti uklidit, to jsem cetla mockrat, treba tady

https://www.prozeny.cz/clanek/novy-svedsky-trend-dostadning-uklid-pred-smrti-doporuceno-lidem-nad-50-39223

ovsem mne osobne to prijde trapne, chtit po seniorech, aby se chystali na smrt...navic clovek nikdy nevi, jak dlouho tu jeste bude, treba do 97 let jako muj soused na chalupe, tak by mel mit poslednich 20 let vsechno uklizene?

ja jim spis argumentuju, ze by si meli zaridit pohodlne stari a ze se davno meli pripravit na stari, jak o tom psala Jirina Šiklová...ovsem jak to tak pozoruju, to neni jen o vecech, ale i o peci o zdravi a kondici a taky o hubnuti v pripade nasi rodiny, kde se pres nekolik generaci tahne obezita
...j.a.s... 81911
4.8.2023 17:22:21
Sedmi, super, že jsi napsala. Tak aspoň si tvůj příbuzný uvědomil, kolik tě to stálo času a nebude zase shromažďovat. Četla jsi knihu Životní úklid? Pár let zpátky to byl bestseller a tuším, že to mělo motivovat lidi k tomu, aby si uklidili ještě během svého života, aby to pak nemuseli dělat potomci. Když jsi tímhle prošla, jaký máš na to názor? Měli by si senioři své obydlí uklízet tak, aby mnohem později nemuseli příbuzní x měsíců přebírat a vyklízet jejich krámy, nebo ne? Já si říkám, že kolikrát ten senior nemá sílu na úklid, takže holt to musí zastat někdo další. Jenže řekni seniorovi kolem 60tky, že si má ty krámy uklidit, dokud na to stačí.
77kraska 132593
4.8.2023 16:34:21
a jeste dodavam, ze jsem si v pozdejsi fazi na prohrabovani naradi a spinavejsich veci vzala latkove rukavice, takove ty bile tenci...ukazalo se to jako dobry napad, protoze tam byla spousta ostrych predmetu a vsechno bylo strasne spinave

ovsem stejne jsem si pořezala prsty...paradoxne, kdyz jsem preskladavala knihy v knihovne, aby se jich tam veslo vic...v knihovne byla totiz zařazená mezi knizkami sklenena desticka velikosti knihy s ostrymi hranami....to jsem vubec necekala a rukavice jsem pritom nemela :-(
77kraska 132593
4.8.2023 15:38:53
Ropucho, Ty mi prijdes dost systematicka a disciplinovana, divim se, ze mas nekde nakramařeno
77kraska 132593
4.8.2023 15:37:48
Ropucho, to jsme si se seniory rikali pri vyklizeni stokrat, ze clovek se ma pripravit na stari (coz oni zrovna moc neudelali...tedy seniorka ano, ve svem pokoji a ve spolecnych prostorach, ale u seniora se ji to nepodarilo)...zaridit si pohodlne bydleni, kde je mu prijemne a kde je snadna udrzba, o nic nezakopava, vsechno je schopen najit, ma pohodlnou postel
77kraska 132593
4.8.2023 15:35:01
Stano, stare kucharky mohou mit svou hodnotu...podivej se na www.trhknih.cz

nove kucharky bych dala do knihobotu, ale ten asi nemate nikde blizko, ja ho mam v Praze kousek

jinak nadobi bych urcite nevyhazovala.....u mych senioru si prebytecne nadobi odvezli vedouci z azyloveho domu....jinak bych ho dala do dobrocinneho obchodu

ja to mam tak, ze vyhazuji opravdu jen nepouzitelne nebo rozbite veci....ostatni se snazim nekam umistit...i casopisy jsem dala do domova duchodcu, seniori si je tam radi ctou
Levné sedací soupravy na Favi.cz - top výběr
La Pepa 5341
4.8.2023 15:16:16
Na sběrných dvorech v Praze s občankou s bydlištěm v Praze odložíš cokoliv v podstatě v jakémkoliv běžném množství.
Jen je dobře, aby tam nejezdil onen hromadič, jinak taky občas něco přiveze ~o~
holkamodroočka 156337
4.8.2023 14:05:41
Stáni, poslala jsem ti email. Měla bych pro tebe návrh.
[<<Předchozích 80] Názory 8190 z 22706  [Dalších 22616 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.