| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úklid domácnosti

  (?)
[<<Předchozích 70] Názory 7180 z 22706  [Dalších 22626 >>]
Okolík 129526
5.8.2023 12:27:18
77krasko, fakt si myslíš, že si ten válec někdo koupí? To by mě fakt zajímalo .~d~
babi_ 48341
4.8.2023 21:06:48
Jo však já jsem to taky našla, dobrý ~R^
77kraska 132593
4.8.2023 20:50:29
babi, ja to znam odmala, rikala to babicka, kdyz šila....a ted jsem se musela podivat, jestli takove slovo vubec existuje i oficialne a zjistila jsem, ze ano
77kraska 132593
4.8.2023 20:48:59
jo a jeste jsem v garazi nasla skleneny odmerny valec se stupnici na 1 litr.... jestli mate nekdo zajem, napiste mi na 7kraska@post.cz, ale nebude to zadarmo, predani v Praze, poslu fotku
babi_ 48341
4.8.2023 20:47:21
Právě jsem se seznámila s novým pojmem: tresa.
77kraska 132593
4.8.2023 20:40:36
MaMar, potreby na tvoreni jsou problem, zabiraji dost mista a clovek vlastne nevi, jestli je nekdy pouzije....ja mam takhle dost latek, protoze prece jen se jeste chystam neco sit, taky spoustu koralku a k tomu stuhy, tresy, krajky, knofliky, flitry...zamlada jsem sila dost, pak jsem sila dceri kostymy na divadlo a na karnevaly, nechci se tech veci vzdat, shromazduji a schovavam je roky
babi_ 48341
4.8.2023 20:20:04
TaJ, nemohu vyloučit, že jsem OP ukazovala (nemám s tím problém, je to pro mě zapomenutelný úkon), ale bydliště tam mám Praha-východ, sběrný dvůr byl pražský. Tak možná berou i okolí...?
TaJ 81121
4.8.2023 20:02:34
Kat, u nás ta půda je spíš o tom, dostat ty věci úzkých průchodem s vyklápěcími schůdky dolů. Okna jsou malinká a nejde pod ně ani nic přistavit. Takže všechno, co tam je, se musí nejdřív dostat skrz ten výlez a pak to ještě snést z prvního patra dolů ven. Sice z velké části vím, co tam je a co z toho půjde rovnou pryč a tak, ale ta představa toho snášení dolů...je tam spousta knížek, hodně ještě po synovi, které ale nechtěl vyhodit, spoustu knížek jsme už dali do školní knihovny...pak spousta hraček, plyšáků...i tyhle věci už jsme z velké části někam darovali, je tam různé nádobí a domácí potřeby, které jsme odněkud měli, něco ještě ze starého bytu a tady už jsme to nevyužili...dřív tam bylo i dětské oblečení po synovi, ale to už se mi podařilo všechno postupně prodat, něco jsme dali do kontejneru pro Klokánek a tak... V nejbližší době se chystám na plyšáky, těch tam bude asi milión, zkusím se poptat, před časem je sháněli hasiči, že je rozdávají dětem u zásahů...
Nástěnné hodiny na Favi.cz - největší výběr
TaJ 81121
4.8.2023 19:50:37
Babi, u nás ve sběrném dvoře taky musíš ukazovat občanku. Jinak jsme tam taky loni vezli různý elektro odpad, ale taky starou sedačku, koberec a spoustu dalších věcí.
MaMar 39162
4.8.2023 18:18:09
j.a.s - "Jenže řekni seniorovi kolem 60tky, že si má ty krámy uklidit, dokud na to stačí."

- Jsem šedesátiletá seniorka, a taky mám dům zakrámovaný víc, než když jsem se sem před lety po rozvodu stěhovala a umiňovala si, že teď už budu udržovat minimalistickou domácnost ~:-D
Ale kdyby mi teď moje dospělé děti přišly říct, ať si uklidím, asi by se nepotázaly s dobrou ~t~
Za prvé, nejmíň třetina krámů je jejich - sportovní věci, knížky, i nějaké oblečení, protože s výjimkou nejstarší dcery bydlí zatím v provizorních nájmech.
Za druhé, energie ubývá a dokud na plný úvazek pracuju a k tomu se starám o svou matku 90+, nezbývá mi moc sil na hloubkový úklid.
No, a vzhledem k tomu, že učím ve škole mimo jiné výtvarku a pracovní činnosti, mám plný kumbál různých výtvarných potřeb, papírů, krabiček, ruliček, textilu a korálků. Doufám, že až skončím v práci, dokážu toho většinu zlikvidovat, plánuju si nechat jen něco málo pro případ, že by některé z již existujících nebo případných budoucích vnoučat rádo tvořilo ~:-D
Takže teď jde jen o to, jestli se ve zdraví dožiju důchodu, abych si stihla uklidit a nenechala to na potomky.
[<<Předchozích 70] Názory 7180 z 22706  [Dalších 22626 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.