| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úklid domácnosti

  (?)
[<<Předchozích 50] Názory 5160 z 22706  [Dalších 22646 >>]
Monika 123907
7.8.2023 14:34:27
Hany, když máš takových funkčních věcí k "udání" třeba 350 (ne-li víc) najednou, tak by ti ta agenda s nabízením každé kraviny někomu, komu by se mohla hodit, taky mohla vydržet do konce života ~;) Zrovna blbosti typu náhradní náplň/sáček/baterka kamkoliv, jsou něco, co se ti pak válí doma ještě další 2 roky a nakonec to stejně vyhodíš (pokud tedy nejsi chorobný hromadič takových věcí, které se potom vrší a vrší - viz. zakladatelky téma ~;)
*Hany 30864
7.8.2023 14:13:51
"Já když už něco vyklízím, tak vyhazuji, kolikrát i funkční věci"

To si neumím představit, že bych funkční věc nejdřív nenabídla někomu, komu by se hodila. Třeba i náhradní náplň do porouchané tiskárny. Každá věc se nakonec udá.

Knihy se dají zanést do knihovny, v některých mají speciální místo na dary od čtenářů. Kupovat zbytečnosti a pak je bez použití vyhazovat není moc ekologické.
77kraska 132593
7.8.2023 14:05:05
Neznáma, tak to mas v nepotřebných knihách tisíce korun

Já když vidim ze kniha je k ničemu, stara učebnice nebo kniha, co už nebudeme číst, hned jde na trhknih nebo do knihobotu…ať udělá místo dalším knihám a dvě stovky jsou dobrý, nekdy i pet stovek nebo osm stovek, a postu mam kousek

Fotit je není třeba, všechny knihy tam jsou už zadaný i s údaji o nich, jen parkrat se mi stalo ze tam kniha nebyla a já ji musela popsat
Okolík 129526
7.8.2023 13:59:09
Taky nejsem schopná nic prodat, knihy a časopisy dávám do knihobudky, slušné oblečení, boty, domácí potřeby vozím do Šatníku, zničené hadry, ručníky apod buď známým řemeslníkům a nebo do kontejneru na textil. Jeté boty nebo tašky obvykle postavím k/na popelnice. Občas si něco vezmou známí, kteří si třeba zařizují byt, nedávno jsem se takhle zbavila pár obrázků na zeď, nožů a skleniček. ~d~
vlad. 38059
7.8.2023 13:21:55
Neznámá, taky nezvládám nic prodávat, vše rozdám, dětské oblečení a boty známým, knížky a moje oblečení vozím do Šatníku.
neznámá 91073
7.8.2023 13:01:04
Já vás obdivuje, že se vám vubec chce něco prodávat, balit a posílat.
Já když už něco vyklízím, tak vyhazuji, kolikrát i funkční věci, ale vyhazuji, nemám kapacitu na to za pár korun se s tím peklovat a prodávat.

Knihovnu také potřebuji protřídit, možná narvu do nějakých budek, jestli tady jsou, vím pouze o jedné.
Mám v ní doslova mertry knížek, které mi kupuje manžel k různým příležitostem, on nečte a neví, jde do knihkupectví a koupí bestsellery. Takže severské detektivky, které nemám ráda, různé románky a tak.
Ty mi přijde líto jen tak vyhodit.

Ale jinak vyhazuji fest, manžel je skladovač a shromažďovač, je schopný vytáhnout vyházené věci z popelnice, takže vyhazuji tajně a ještě nikdy si nevšiml, že jsem něco vyhodila.

77kraska 132593
7.8.2023 12:40:59
porcelan jsem nikdy neprodavala, na pude na chalupe mam plne krabice cibulaku a zatim je tam nechavam
holkamodroočka 156337
7.8.2023 12:36:15
Stáni, já mám zase dobrou zkušenost s https://vykupujeme-online.cz/
Zadáš tam IBAN knih, a oni ti rovnou ukážou, za kolik tu knihu vykoupí. Takhle jsem se zbavila asi 10 banánovek plných knih. Sami si pro to přijedou a odvezou to. Peníze ti pošlou na účet.
Porcelán a věci z/do domácnosti na sbazar, bazos a Aukro.
Rozkládací sedací soupravy na Favi.cz - největší výběr
77kraska 132593
7.8.2023 11:08:11
Stano,

KNIHY - napred se podivam na www.trhknih.cz, jestli o ne nema nekdo zajem...pokud ne nebo je to za smesnou cenu, tak je davam do www.knihobot.cz....a kdyz jsou roztrhane, tak do recyklace
na trh knih davam knihy bez foceni....neni to treba, kdyz tam ta kniha uz je zalozena

DEKY - podle stavu...kdyz je deka jeste zachovala a pritom vim, ze ji nebudu potrebovat (i kdyz na chalupe se deky vzdycky hodi), tak ji hazim do kontejneru https://www.kloktex.cz/

PEROVE POLSTARE - bych schovala, vim, ze rodice s tim pred lety meli dost prace je nechat vycistit a presypat peri do novych sypku

POVLECENI jsme poslali do zachranne stanice pro zvirata, tam je davaji pod zvirata, tedy to starsi a roztrhane a nepouzitelne....lepsi ale nepotrebne povleceni jsem dala zase do kontejneru https://www.kloktex.cz/

PSACI STROJ - u senioru je kufrikovy psaci stroj, jeste jsem ho nikam nedala, ale pry se to prodava na aukru
Okolík 129526
7.8.2023 10:56:28
Ne, děkuji 77krasko. Jsi hodná ~;((
[<<Předchozích 50] Názory 5160 z 22706  [Dalších 22646 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.