| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úklid domácnosti

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 170] Názory 171180 z 22706  [Dalších 22526 >>]
Peppa 133447
7.6.2023 14:55:37
Problém s vyhazováním cizích věcí je ten, že když se zamyslím, kdy jsem naposledy potřebovala železnou tyč, odpověď je, že nikdy, takže logicky - pryč s ní! Ale takhle to prostě nejde a nefunguje. MM taky nikdy nepotřeboval mou podprsenku, přesto mi ji za zády nevyhodí. Ráda bych to provedla mírumilovnou cestou.
Diagnoza to asi je. Rozvádět se určitě nebudeme.
Peppa 133447
7.6.2023 14:42:23
Tunel by byl boží ~t~
Ve stodole jsou i jiný věci, traktor na sekání trávy a další sekačky (aku ruční, aku pojezdová, benzinová, bubnová, křovinořez, na dvorku seká robotická ~t~), taky pletivo na plot zabírá spoustu místa (nemá čas ho udělat, zahrada je velká a je potřeba dělat tolik jiných věcí), zahradní nářadí, složený bazén nebo dva, ponk, kola, koloběžky, sáně, boby, sudy na vodu, nádoby na kvas.. tam je věcí!! Cokoliv mě napadne, tam bude. Já tam mám dvě skříně, jednu na zahradní věci a druhou na zavařovačky a láhve na sirup. Kolo. Na víc si nevzpomenu.
Martina, 2 kluci 15942
7.6.2023 14:38:05
Mám taky nevyhazovače. Osvědčilo se mi říct, že už toho fakt je moc, že to vyhodím. Ukázat, který prostor budu vyklízet (tahle část stodoly,tyhle police v šatně,...), dát příležitost/čas k záchránění nezbytností. Čistku provést bez jeho přítomnosti, aby ho to nebolelo. Pomůžou mi kluci, nosí do auta, odvezou na recyklák.
Menší bordel, do kterého se mi nechce, fázuju na časové úseky "dneska budu vyklízet 55 min", abych u toho nestrávila odpoledne.
holkamodroočka 156337
7.6.2023 14:32:18
Už jsem to tu psala. Takhle jsem koupila byt, kde 30 let nikdo neuklízel a jen hromadil. Steží se tam dalo projít uličkami. Oslovila jsem vetešnictví, sami celý byt vyklidili, a všechno odvezli. A spoustu z toho si sami zpeněžili.
Pokud bych to měla takto realizovat, sama bych vyčlenila místnost, kam dávat věci, co chci ponechat. Zbytek bez milosti pryč.
U našich jsme takhle třídíli věci ze sklepa. Co šlo na vyhazov, se dávalo k brance. Přijela jistá etnická skupina, a sami si po dohoděs námi vzali věci, které dokázali zpěněžit.
A. Andrs 157190
7.6.2023 14:19:45
tak se jedná jenom o stodolu? To by mi za hádky nestálo. Maximálně kdybych chtěla ve stodole dělat saunu nebo letní kuchyň nebo něco takového.
Monika 123907
7.6.2023 14:16:15
Peppo, nikdo nepotřebuje plnou stodolu nářadí a materiálu kvůli "opravám v domě". Ledaže v té stodole máte komplet materiál na nový dům ~k~
Možná by šlo do té stodoly vložit nějakou velkou rouru jako průchod/tunel do zahrady a kolem by si to mohl manžel zasypat bordelem ~;)
Koníček mořský 156666
7.6.2023 14:15:22
Já bych začala tím, že bych si vybrala objekt, který chci debordelizovat. Bordel bych si rozdělila na hromady, podle toho co to je za věci a kam je budu pak vyhazovat. Zamyslela bych se, kterou věc jsem v posledních pár letech potřebovala. Pokud ne, pryč s ní. Vzala bych to z gruntu, žádný "to se jednou může hodit" , žádný city a pocity, nekompromisně.
Jo třeba ti pak bude některé vyhozené věci líto nebo jí najednou začneš potřebovat. Ale zažiješ slastný pocit z vyklizeného prostoru.
Prostě prvotní účel je vyklidit prostor a vyházet nepotřebné krámy. Toho bych se držela, nedbala na nářky a výčitky, maximálně občas vyhození zkonzultovala.
Já bych teda byla normálně tvrdá "svině", protože jinak nikdy nedobordelizuješ.

Hlavní problém ale vidím v dostatku prostor k ukládání bordelu a ke sklonu člena domácnosti ukládat bordel. Ona je to trochu diagnóza (číslo nevim). Možná se i rozvedete. Takže věčný boj a zvaž si, zda se chceš pustit do nikdy nekončícího boje. Nebo to necháš až dědicům.
Peppa 133447
7.6.2023 14:08:58
Ne, ten odjíždí max. na dva dny a pak vždycky hned maže domů, chce být furt se mnou/s námi ~2~ Já se to snažím nějak přežít, prostě to je jeho jediný velký mínus, já mám taky svoje mouchy, tak chci být chápavá, ale moc mi to nejde, je to v přímém rozporu s mým nastavením. Asi jsem měla vzít nohy na ramena v momentě, kdy jsem prvně vkročila na jeho území ~t~
Saténové povlečení na Favi.cz - top výběr
Peppa 133447
7.6.2023 14:04:57
Jj, já vím, že to je sci-fi, to se nestane.. hledám aspoň nějaký kompromis.
Stodolou se prochází na zahradu, leda bych ji přeskočila ~2~
V obytném prostoru až na tu pracovnu pořádek je, o to se starám, jinak by mi už asi hráblo.
S tím ostatním je to potíž, bydlíme v domě, pořád je co dodělávat a opravovat, já to chápu, že úplně bez nářadí a věcí být nemůžeme a ani nechci si na každou blbost někoho volat. V bytě by to asi bylo jiné, tam si člověk vystačí s pár hřebíky, kladívkem a šroubovákem.
Monika 123907
7.6.2023 14:02:49
Peppo, nechystá se manžel někam odjet, aby nemusel trpět a tys mohla něco nechat odvozit? Myslím, že to, co leží vzadu a vespod už ani nikdy nebude potrádat ~;)
[<<Předchozích 170] Názory 171180 z 22706  [Dalších 22526 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.