| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úklid domácnosti

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 160] Názory 161170 z 22706  [Dalších 22536 >>]
Bouřka 7675
7.6.2023 16:29:42
To popisuješ náš barák? ~t~ U nás teda není problém manžel, ale věčné zdravotní problémy a velká vytíženost, nemáme na to sílu, chuť by byla.
A. Andrs 157190
7.6.2023 16:27:27
nemůžeš naplánovat nějaký projekt? Něco co chceš? A zrovna ve stodole, garáži nebo dílně? Aby se to tam muselo vyklidit aspoň částečně?
Peppa 133447
7.6.2023 16:06:57
Jj, já vím. Prostě se to zaskládá, není ten tlak to hned vyhodit.
Určitě tam je sušička, loni jsme kupovali novou. Ale ta stará se nevyhodila, bo je v ní tepelné čerpadlo a to si chce nechat na nějaké pokusy ~8~
Na klavír nikdo nehraje i kdyby chtěl, neboť je zaskládaný věcmi. Jinde na něj nebylo místo, tak zakotvil v pracovně. Já právě nevím, jestli se ho zbavit, když to byl dárek, relativně na začátku vztahu, váhám..
Peppa 133447
7.6.2023 16:03:16
~t~
Peppa 133447
7.6.2023 16:02:27
Ano, pracovna je zabordelená. Začnu v ní a ve svých věcech. Ale ty čas od času probírám, takže toho moc nemám. Rozdělené to víceméně je, každý máme svůj stůl, ve dvou knihovnách je 90% jeho věcí, ve skříni je to mix, ale poměr víceméně stejný. A pak je spousta věcí okolo stolů, na zemi, na klavíru, vesměs jeho. Opticky je to chaos. Odborné knihy, krabice se vším možným i nemožným, 3d tiskárna a komponenty k ní, počítače.. skříň má posuvné dveře, naštěstí, nezabírají místo ~2~ Když to jinak nepůjde, napěchuju mu ty věci do skříně a tu zavřu..
K dětským věcem se asi dostanu.
Ostatní jeho věci trochu zorganizované jsou, ale já si hlavně myslím, že je nepotřebujeme, kdežto on, že ano. Na tom se asi nikdy neshodneme. Trubky, prkna, cihly.. to všechno máme ~t~ A já uznávám, že je občas potřebujeme. Ale ne tolik.
apo-lena 159305
7.6.2023 15:42:21
Pochopila jsem to tak, že obytný prostor je až na pracovnu v pohodě. Tak bych začala pracovnou. Můžeš vám rozdělit prostor na tvoje a manželovi věci?
Typu - tvůj stůl (půlka stolu), tvá skříň (police)?
Manželova skříň by měla být zavírací, aby tě ten pohled nerozčiloval.
Pak bych se zbavila těch starých dětských věcí, jestli se k nim ovšem dostaneš.
Je nějaká část toho ostatního trochu organizovaná? Kolik různých skupin věcí manžel má? Hlavně těch velkých, které zabírají prostor? Trubky, prkna, cihly... Má je pohromadě, aby našel, co potřebuje nebo ani netuší kolik čeho má?
Ideální by bylo všechno vytahat ven, rozdělit podle skupin a vrátit jen to, co opravdu chcete nechat. Asi by i muž uznal, že něco nepotřebuje.
Federika 14090
7.6.2023 15:31:54
Můj mírumilovnej způsob je, že mu postupně ty věci narovnám na jídelní stůl. Je z toho nepříčetnej, ale jiná cesta není, chci po něm, aby to roztřídil, uvědomil si, k čemu to je a rozhodl, jestli to má smysl schovávat dál.
Většinou se po čase naštve a sám t vyhodí:-)
Jinak na otázku, jestli to či ono můžu vyhodit, jelikož to je k ničemu, by mi vždycky odpověděl, že rozhodně ne, že se to ještě bude hodit.
Peppa 133447
7.6.2023 15:10:16
Jj, určitě ho k tomu budu potřebovat, bude to sice boj, ale myslím, že to musí vidět, zažít, uvědomit si, že má zbytečně moc věcí a že ani já nechci všechno šmahem vyhodit.
Šatní skříně se zrcadlem na Favi.cz - opticky zvětšíte ložnici
Koníček mořský 156666
7.6.2023 15:00:28
No a pak je teda možnost k debordelizaci přizvat manžela, konzultovat, vnášet své pohledy a být nekompromisní, držet kormidlo debordelizování, postupovat po krocích. Je to teda zdlouhavější, ale je tu možnost, že to manžela začne bavit. Každopádně zajásá nad vzniklým místem k další bordelizaci. Nebo začne časem debordelizovat sám, o své vůli a samostatně. Ale záleží na motivaci, píli a čase.
Peppa 133447
7.6.2023 14:57:44
Stodola, garáž, kus zahrady.. a dílna, ale tam vůbec nelezu. Naneštěstí je moc malá na to, aby se tam vešlo všechno.
[<<Předchozích 160] Názory 161170 z 22706  [Dalších 22536 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.