| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : říjen 2011

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 70] Názory 7180 z 6600  [Dalších 6520 >>]
shantule,Terka 12/07+Péťa10/11 107044
16.12.2012 15:58:53
načenko, oni se většinou vždycky při nucení do jídla poblindí. nespěchejte na něj. jak bude mít hlad, tak zbaští všechno~6~

No a my se v noci opět nenudili...malý opět laryngitický záchvat. naštěstí jsme ho už nějak očekávali, ale stále jsme doufali a když se zhoršil z minuty na minutu, tak jsem neváhala a čípek jsem dala dřív, ať to nezajde příliš daleko. Pustili jsme zvlhčovač a otevřeli okno a zachvíli byl klid. Opět necelý měsíc od posledního záchvatu. mě to jednou zabije...
Jinač dneska jsem se konečně dala do počení a dneska budu ve skore 7 druhů, uf....
hrošík+Em 8.9.08+Hani 4.10.201 46590
16.12.2012 11:59:03
Náčenko, mě toto dělala Emča i před virozou i po viroze klidně i 14dní..Mimochodem ji mám dva měsíce doma, shubla mi na 13kilo ve 4 letech(Hana má 9,5kilča)...skoro nejí..ale já už to moc neřeším. Protože dokud má chuť na sladké, je to v pohodě... až přestane chtít sladké, začnu řešit...
má i méně pohybu, převážně jsme zavřené doma...
Můžou mu i popolízat zoubky... hlavní je, že pije a nezapoměň, když kojíš, on se z toho nají!!! Nemá to jen k žízni, ale i k jídlu! A pak i to kakání, že často kojíš musí být měkké a jinak zbarvené...

Emča v tomto věku jedla litr mléka denně a to bylo vše...dr říkala, že prostě ji nemám nutit, že si řekne...

A hubnutí, holky obě mi nejdřív něco shodily a pak se vytáhli do výšky a opět to naberou zpět(teda Ema už ne, ta drží přes rok 98cm). Ale v tomto věku po tom jednom ročku...

hlídej to pití, možná pomaličku zkoušej méně kojit a více nabízet různé jídlo, uvidíš, co by si sám vzal...od piškotků, pečiva, vánočky, ovoce a zeleninu...Je naprd před Vánocema, kdy není pak dr po ruce denně... v půlce týdne, pokud to furt potrvá, tak klidně znova zkonzultuj s dr! A jinak je v pořádku? Směje se, chodí, sílu má jako před tím(oslaben virozou je jasný) ale pokud není ještě více slabší, malátný, apatický...
Náčenka & Šimi 11 & Tobi 16 112492
15.12.2012 21:49:37
Lete, myslíme na Simonka, brouček malý~6~

Jdu se poradit:
Šimon mi asi od úterka skoro nejí. Oproti tomu, jak jedl předtím (snídaně kousek rohlíku s Lučinou, banán), svačina 250g ovoce, oběd cca 250g směs masa s přílohou a zeleninou, svačina 200g jogurtu, večeře 200g kaše). Od toho úterka - teplotu neměl vůbec, průjem taky ne, celkově byl ale unavenější, spal třeba i 2-3x denně, ale hrál si v pohodě, smál se. Ale jídlo nechce vůbec, dnes jsme do něj natlačili pribiňáka 80g a čtrtku rohlíku, večer si milostivě dal ještě pár lžiček polévky. Pije hodně, vodu přes den i v noci a taky kojím zase tak 6x denně (to má rád), takže myslím, že tekutin má dost. Kaká zase taková tak jako když jsem jen kojila - do žluta, nepevné, ale průjem to není. Odmítá všechno - sušenky, piškoty, bílý jogurt, sladký jogurt, ovoce, zeleninu, kaše, naše jídlo( to si občas něco dá, ale stejně moc nechce). Je to spíše náhoda, když se mi do něj podaří něco dostat.
Připadá mi, že už tohle nechutenství trvá dlouho, mám strach. Zdá se mi, že zhubl tak asi půl kila, nevím... nemáme přesnou váhu.
Co myslíte? Je to ješt v pohodě? Doktorka ho viděla ve středu, říkala jsem jí, že méně jí a obě jsme to přičítaly rekonvalescenci po viróze. Jo, ještě jsem zapomněla napsat, že v úterý a ve středu večer při večeři zvracel, když jsme ho do toho jídla tak trochu nutili.~a~
Stejně nevím co s tím, je jinak v pohodě, hlad nemá
shantule,Terka 12/07+Péťa10/11 107044
15.12.2012 17:19:28
Lete, mi jsme potřetí měli laryngitický záchvat taky odpoledne. Stále jsme doufali, že se to rozežene, ale z ničeho nic takové zhoršení.
Na alergu jsme absolvovali akorát odběry krve na alergie, ale tam bylo vše negativní, takže po delší době sledování a kontrole v deníčku(zapisuju léky, ale i dýchací obtíže) nám paní dr diagnostikovala astma. Další vyšetření se nedělala, že prý je ještě malý a že by to mělo snad samo pak odeznít....Večer se mu spustila rýma a občas ho hytne takové přerývané dýchání, takže doufám, že to bude brzy pryč a nic se z toho nevyvrbí....

Holky jak jste na tom s cukrovím? Já loni měla už 18 druhů a letos teprve zadělávám těsta~f~
Lete 87771
15.12.2012 9:08:56
Shantule dík. A co vyšetření, jaká jste absolvovali?

Simon nechodí, ale na ortopedii na něm nic neviděli, takže v pondělí krev a v pátek opět kontrola na ortopedii.
U nás teď problém byl, že já nepoznala tu laryngitidu. On neštěkal. Jen se tak divně zalykal, neudýchal dvojslabičná slova, chrčel ... Myslela jsem, že jsou to průdušky, když nezabral ventolin, tak jsem volala rychlou (ještě to bylo vylepšené tím, že jsem byla s klukama sama doma, takže starší má zážitek, že jel sanitkou, co houkala). Příště zkusím ten čípek, pokud se to ještě bude opakovat. Ona ani dr. v sanitce nebyla jistá, co je za problém. Navíc to bylo odpoledne, ne v noci, takže i docela divný čas na laryngitidu.

shantule,Terka 12/07+Péťa10/11 107044
14.12.2012 23:52:20
Lete....máme spreje. Ecobec, který používáme dlouhodobě a to 2x denně, teď už naštěstí jen 1x denně. No a při obtížích stříkáme Ecosal(možno i ventolin). Ten je pouze, pokud se zhorší dýchání při špatném počasí, při nemoci. Jenže to nepomáhá při laryngitickém záchvatu. na ten by jste měli již mít čípky Rectodelt a ten dáš jak to štěkavé kašlání začne. Trvá to 20minut než to zabere a i těch 20 minut je najednou šíleně dlouhá doba. Pořiďte si zvlhčovač vzduchu, je to k nezaplacení....Při takovém záchvatu zabalit do deky a hned do studeného vzduchu (okno,ne při inverzích, či mražák). Pry se má dát i sáček ať dýchá do něj, že se sklidní. Většinou pak hned na ko na ORL, ať se neprojeví zánět hrtanu a nesou třeba atb. Po záchvatu dej pak čtvrt dithiadenu a kapky stoptusin. Jo a každé podání léku si zapisuj. My máme taky takový sešit a zapisujeme všechno. Lete tak se držte a kdyby si ještě něco potřebovala tak pisni. Až takový záchvat budete mít třebas potřetí, tak už budeš otrkaná a všechno bude pro tebe automatické a záchranku volat ani nebudeš a pomůžeš si sama.~6~


Holky a dneska velá novinka....Peťka udělal ráno své první dva krůčky. Odpoledne už čtyři a večer prošel už půl obýváku. Děsně se mu to zalíbilo a hlavně to jak jsme mu všichni tleskali a on si to stále vyžadoval :-D Stál sám a tleskal a když jsme začali taky tleskat, tak se teprve rozešel. je to úžasné a hned jsme to točili na kameru :-) Mám děsnou radost a myslím, že na vánoce si ke stromečku půjde sám~z~
hrošík+Em 8.9.08+Hani 4.10.201 46590
14.12.2012 11:15:03
LETE, ježkovi voči držte se!!! To je hrozný, co malej!!!! To mě moc mrzí..Holky takový nemoci hnusný mají vaši broučci :o((~n~~n~~n~~n~~n~
Lete 87771
13.12.2012 22:58:14
Ahoj,

po delsi dobe nakukuju. A koukam, ze sami marodi. U nas to neni jine.

Shan, prosim te, co ma maly na astma a jaka vysetreni jste absolvovali?

U nas se kluci zdravotne drzeli doted. V pondeli jsem volala rychlou, Simon se mi dusil. Pry laryngitida a obstrukcni bronchitida naraz. Uz jsme doma z nemocnice, jen mu chteji uz nasadit leky na astma, ikdyz ho nema jeste potvrzene. Tak jsem z toho pekne otravena, prijde mi na astmatika ma malou nemocnost a kortikoidy by mel brat dlouhodobe ... A dneska prestal chodit, vecer uz si ani nestoupl. Jeste odpoledne jsem sehnala detskou dr. po telefonu a ona podle meho popisu ma pocit, ze by to mohl byt vypotek v kycli jeste k te viroze, co ma. Pokud rano nebude lepsi, tak nas ceka ortopedie a UTZ.
hrošík+Em 8.9.08+Hani 4.10.201 46590
13.12.2012 13:41:34
pro ty, kdo nekoukají či nemají FB Hančin včerejší nový styl tance

http://www.youtube.com/watch?v=yClA8Jifm4k&feature=share

náčenko, je to klučík :o( hodně klučíků, co znám nan to trpí :o(((( Ale snad se to zpraví a bude to už v pořádku, halvně ho to mmusí bolet chudáček!!!!

mě nalši v uchu dneska hematom... no špatně na něj slyším, pocit lupání a skoro furt zacpanýho ucha je k zbláznění...Pokud se to neupraví samo do 14 dní, musím přijtí znova...ach jo...
habibisek 109166
12.12.2012 21:28:39
Ahojky holky,
teda ty nemoce ať už jste všichni zdraví. U nás zatím vyjímečná pauza že nic, ale čekám kdy to zase příjde. Nechi to přivolávat.
Náčí: malej měl taky v létě teploty nemohli jsme mu to srazit a na odběrech mu taky zjistili, že má nějakou bakterii v moči. Dostal antibiotickej sirup a do dvou dnů byl ok.
Shan: My taky ještě nechodíme, tedy s rukama by štrádoval pořád, ale sám se bez opory nepostaví a kroky dělá jen nutné kolem nábytku a pak aby si sám ze stoje sednul to taky nehrozí ~t~
My teď než vánoce řešíme dva velké koncerty, které nás čekají zítra, tak na nás myslete ~;)
[<<Předchozích 70] Názory 7180 z 6600  [Dalších 6520 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.