| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Crohnova nemoc

  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 264  [Dalších 214 >>]
margotka78 alias shit-roller 108560
12.10.2019 12:05:10
Nešla.
Spíš bych kromě docházení k normálnímu doktorovi hledala ještě nějakou alternativní léčbu. Na mě tento druh léčby docela dost zabírá. Ale každý jsme jiný...
Alca 145121
12.10.2019 11:50:18
Vážný

"Dcera ví půlku, probírali to zatím per huba, ptát se jí na dvojitě zaslepený výzkum, ba i na vedlejší účinky, nebo jen na JMÉNO preparátu je vcelku bezcenný. Proto jsem se tam horko těžko navezl, ale prý "nesmím být pan chytrý". Osobně mám trochu problém s tím, aby ji jako ovečku "nezneužili" byť k dobrému. Ono je to chudé nestátní pracoviště, byť paní doktorka dost publikuje a podpora výzkumu se vždycky hodí. Proto hledám i komparativní situace, kdy někoho zařadili do výzkumu."

Dceři můžeš těžko mluvit do rozhodnutí, ale zkus ji postrkávat tím směrem, že pro rozhodnutí prostě potřebuje detailní informace. Na základě toho, co zatím píšeš, je evidentně nemá. A určitě by neměla brát finanční kompenzaci jako jakousi motivaci do toho jít, měla by nejdřív myslet na své zdraví a zvážit, nakolik jí to pomůže a nakolik jí to může třeba poškodit. Chtělo by to rozhodně konzultaci jinde, třeba se poptat, jak moc bude pro střevo zatěžující tak častá kolonoskopie, jak to bude s těma narkozama apod.

Jinak já byla v klinické studii léku na stma, ale jednak to byla dvojitě zaslepená studie, takže doteď nevím, jestli sjem nebyla v placebo skupině, jednak to bylo kratší (asi půl roku) a jednak to nevyžadovalo žádné drastičtější vyšetření ani narkozu.
Alca 145121
12.10.2019 11:44:57
Hrou.do

"už proto, že to evidentně má nejaký, zřejmě zatím ne plně pochopený a popsaný vliv na reprodukční systém, bych devatenáctileté holce účast na této studii rozmlouvala "

ten vliv tipuju v tom, že to zlepšuje stav pacientky, celkový rozvoj nemoci (která je v podstatě chornickým zánětem) a tudíž to zvyšuje šance na otěhotnění, ne že by to přímo ovlivňovalo reprodukční soustavu. Na otěhotnění má totiž vliv i celkový stav organismu, ne jen stav reprodukčních orgánů ~d~

Crohnova nemoc se bez léků nedá dlouhodobě zvládat, Vážnho dcera některou ze současných možností léčby potřebovat bude a co vím od tety, biologická léčba opravdu bývá šetrnější varianta třeba ke steroidům a kortikoidům...... Ty pravidelné vyšetřování budou o tom, aby kvantifikovali vliv na střevo a měli dost dat, je fakt, že když budou zkoumat tyhle objektivní projevy nemoci, tak asi nepotřebují slepou studii.....

BTW tipuju si, že dceři to doktorka nabídla právě proto, že je dcera mladá s perspektivou těhotenství, pokud to má zvyšovat šanci na něj....... Pak to spíše nabídnout mladé holce než třeba mojí tetě co se blíží k přechodu a děti už neplánuje.
Alca 145121
12.10.2019 11:33:45
Vážný, to má být slepá klinická studie s kontrolní skupinou s placebem nebo je to jistota, že opravdu dostane ten lék....... Tohle by mě asi zajímalo nejvíc, protože to může mít vliv na rozodnutí. Chtěla bych podrobné informace o léku i experimentální léčbě, případně bych to zkonzultovala následně i jinde.....

Sama Crohna nemám, má ho teta a je na nějaké biologické léčbě (nevím na jaké abych pravdu řekla), ale vím, že kolonoskopie má taky zhruba jednou za 6 měsíců až rok......
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
12.10.2019 11:28:00
Kompenzace je vedlejší, ale dostane se k nové léčbě dřív než ostatní.
Sio 140384
12.10.2019 11:21:53
Já bych to s nimi taky probírala, ale kdybych o nich založila diskusi na internetu, poslali by mě do prdele. Kdyby založili mojí rodiče diskusi p mám zdravotním stavu, neřekla bych jim už ani o puchýři na patě.
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
12.10.2019 11:21:47
Těžký rozhodování. S příbuznými bych to neprobírala.
Co to je za studii ? Dvojitě zaslepená?
Hr.ouda 123574
12.10.2019 10:21:02
úderem osmnácti je to jejich věc a basta fidli ~t~~t~~t~


Hr.ouda 123574
12.10.2019 10:19:38
já bych nešla do léčby, o které se zatím ví tam málo, že rámci studie se musí chodit každej čtvrtrok kontrolovat střevo zevnitř

podle finanční kompenzace za provedené kolonoskopie soudím, že až (JESTLI) to jednou bude standardní léčba, už se s tak častými vyšetřeními nepočítá , tedy je to zatím neúměrná zátěž navíc k chorobě v kontextu léčby, jjíž účinnost je nejistá a vedlejší účinky ne zcela známé , devatenáctiletou dceru bych od toho silně odrazovala, pokud by neměla smrtelnou chorobu typu CF apod.
Hr.ouda 123574
12.10.2019 10:13:06
už proto, že to evidentně má nejaký, zřejmě zatím ne plně pochopený a popsaný vliv na reprodukční systém, bych devatenáctileté holce účast na této studii rozmlouvala

plus důvody, které jsem uvedla

[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 264  [Dalších 214 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.