| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Crohnova nemoc

  (?)
[<<Předchozích 50] Názory 5160 z 264  [Dalších 204 >>]
Hr.ouda 123574
12.10.2019 9:52:22
já nevím, já bych to taky se svým čerstvě dospělým synem probírala i když by se asi pak rozhodl sám

Hr.ouda 123574
12.10.2019 9:51:08
Ahoj,
já bych do žádné podobné studie nešla, pokud bych neměla smrtelnou nemoc s tak jako tak špatnou prognozou nebo rychle postupují vážné degenerativní onemocnení, které exitující léčbou nejde zpomalit apod.

Z toho co popisuješ mi připadá, že samotná léčba - monitoring stolice, časté kolonoskopie mohou dceřin život ovlivňovat , zatěžovat dost a nikde není zaručeno, žese to jen nesečtě s omezeními už způsobenými nemocí, protože ta na léčbu reagovat nemusí. Taky se mohou objevit vedlejší příznaky léčby.

Biologická léčba, i když to laickému uchu, i mému, zní tak "neškodně", mívá různé vedlejší příznaky, jak sem se nedávno dozvěděla - jestli jsem to teda dobře pochopila, tak se mělo jednat o rovinutí několika potravinových intolerancí.

jinak kolonoskopie to není jen to uspání, ale i příprava, čištění střeva, pije se nejaký slaný sajrajt ne? To taky není co čtvrt roku výhra?




Sio 140384
12.10.2019 9:34:43
Nechápu, proč o tom příbuzní vůbec ví, natož proč do toho mluví.

Dcera je dospělá, ať se rozhodně sama, v podstatě do toho nemáte co mluvit ani vy. Osobně bych do toho šla.
Vaitea 114076
12.10.2019 9:22:57
V případě, že se jedná o studii s pacienty, tedy nikoliv se zdravými dobrovolníky, kontrolní skupina neužívá placebo, ale standartní léčbu.
Ne každá studie také probíhá jako zaslepená (nutnost kontrolní skupiny).
Dcera by měla vhodnost nové léčby především konzultovat s lékařem.
Marika Letní 140743
12.10.2019 8:53:18
"lékařka za to bude ohodnocena a navíc ji to může přinést popularitu, takže chápu, že bude vyvíjet nátlak"

K tomu mě napadá....dcera už není dítě, ale dospělá, pokud vím, u těch jsou studie nových léků obvykle tzv. slepé, tedy část pacientů ve studii má placebo, část léčbu, aby měli srovnání. Známá byla roky v etické komisi pro rozhodování o studiích při léčbě jedné autoimunitní nemoci a něco v tom smyslu říkala. Nechci šířit paniku, nebude studie jako studie, ale ať si dcera zjistí co nejvíc o té léčbě a může se co nejlépe rozhodnout.
Pruhovaná 64704
12.10.2019 8:19:26
Vše mi připadá ok, až na ty narkózy. Jsou to opravdu narkózy, ebo něco šetrnějšího,třeba analgosedace?
Cesta absolvovat alespoň některé ty výkony bez uspání není?
K_at 121378
12.10.2019 6:57:10
Jo, a presne - jak moc experimentalni to je? Zvazit mozne vedlejsi ucinky.....
K_at 121378
12.10.2019 6:55:51
Vazny, asi bych se snazila jit s dcerou a vyptat se na vse mozne. Vic hlav..... poptala bych se na to kolono. Ono teda i slauf v brise kazde 3 mesice neni rafostnej. Ale asi bych byla prizniva k tomu do toho jit. Pribuznym laskave nabidnete, zda nechteji chorobu prevzit za dceru. ~o~
A. Andrs 157190
12.10.2019 6:55:48
- nakolik je to experiment a nakolik už to mělo prokazatelné výsledky?
- lékařka za to bude ohodnocena a navíc ji to může přinést popularitu, takže chápu, že bude vyvíjet nátlak, bez ohledu na zdraví dcery
- vymínila bych si, že můžete kdykoliv s léčbou přestat
Marika Letní 140743
12.10.2019 2:34:15
Dcera plánuje mít brzy dítě? Osobně jsem v 19 letech plánovala minimálně 5 bezdětných let i bez důvodu léčby.

Zjistit co nejvíce o té experimentální léčbě. Jestli už ji řešili jinde v zahraničí, s jakými výsledky...

Pokud vím, tak není jen celková narkóza jednoho typu. Něco jiného je operace, jako měl brácha ženy po úrazu, a něco jiného je přispání na kolonoskopii nebo při trhání zubu. Také záleží na délce narkózy. Několik operací půl roku před maturitou je fakt náročná situace a nesrovnávala ji bych se situací dcery.
[<<Předchozích 50] Názory 5160 z 264  [Dalších 204 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.