| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Downův syndrom

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 370] Názory 371380 z 1747  [Dalších 1367 >>]
Venice+3 67640
5.9.2015 21:55:32
Rozumím. Takže pokud matka dítěte o vyšetření nepožádá, nic se dít nebude. Až dítko nastoupí do nějakého školkového kolektivu, bude ta jinakost ale okamžitě zjevná. Zvažuju, zda matce doporučit nějaké vyšetření. Řeč se u chlapečka nijak nevyvíjí, vlastně neexistuje. Připadá mi nemožné, že by si doteď ničeho nevšimla a neudělala žádné kroky směrem k objasnění. Možná nechce? Jenže situace dítěte bude čím dál komplikovanější, bude přicházet do styku s více lidmi než jen se členy rodiny a lidmi ze sousedství.
Drop 147259
5.9.2015 21:54:43
to bych řekla, že je skoro vyloučené, aby se to u tříletého dítěte nepoznalo,
aaaa
  • 
5.9.2015 21:44:40
to co popisuješ je spíše autismus!
Monika 123907
5.9.2015 21:43:05
Downův syndrom je přeci genetická vada, odlišný počet chromozomů, zjišťuje se to genetickým vyšetřením (po narození teda z krve), kdykoliv, ale samozřejmě někdo musí to vyšetření inicializovat na základě nějakého podezření, nedělá se automaticky.
Pavla
  • 
5.9.2015 21:39:05
ja myslim, ze to mozne je.Znam nekolik deti z DS na, kterych to neni na prvni pohled poznat.
kreditka 85904
5.9.2015 21:31:09
U kamarádky downa poznaly ihned po narození zjevnými znaky v obličeji
Venice+3 67640
5.9.2015 21:24:56
Všude čtu, že Downův syndrom se u dítěte diagnostikuje prenatálně. Co když matka v těhotenství žádné testy nepodstoupí? V jakém věku lze DS u dítka pak diagnostikovat? A jak? Jen vnějšími znaky nebo testy? Je možné, že by pediatr nepoznal, že tříleté dítko DS má? Je možné, že by to nepoznala matka? Dítko nemluví, vydává jen jeden zvuk doprovázený třepetáním ruček, jinak má spolehlivou sebeobsluhu, základním věcem rozumí, přesto je "ve své bublině". Také stavba vykazuje několik typických znaků. Je možné, že to pediatr rodiči nesdělil nebo prostě nijak neřešili? Děkuji za Vaše zkušenosti a postřehy.
kos los 72259
3.8.2014 18:26:59
Dobrý den, chtěla jsem zde prvně požádat, zda by se nenašla dobrá duše a nenafotila mi článek z nynější Xantipy. (na netu jej nemají a do trafiky se dostanu až v úterý...) Četla jsem tam krásný článek s auterem filmu Detektiv Down a myslím, že by si ho měla přečíst jedna má známá...jenže plátek jsem nechala v hotelu a teď nejsem schopna jej prakticky sehnat. Potřebuji ho dnes ještě přeložit a věnovat ženě v těžké životní situaci...
Ale když jsem zadávala téma, přišlo mi fajn se o něj podělit. Asi jej ti nejbližší znají, ale blízcí a vzdálenější třeba ne...a přijde mi to škoda.
celkově prostě podnětné téma, podnětný článek.

Viděli jste film?
Četli jste článek?
Co si o tom všem myslíte?

Já už se na film moc těším!

Děkuji.
Tante Ema 107184
26.1.2013 17:17:30
Resp. o závažnosti postižení může napovědět výskyt VVV, které se v souvislosti s DS vyskytují. ALe dost dětí s DS je bez nich, přičemž mentální retardace může být různě těžká.
Tante Ema 107184
26.1.2013 17:10:18
Plus ještě existuje určité procento dětí s DS, které jsou schopné se naučit i číst a psát apod. Viděla jsem takové děti i u nás, jsou např. velmi dobře integrovatlné na ZŠ, ale hlavně ve Skandinávii,kde je o dost jiný přístup k hendikepovaným lidem než u nás. I jiné pojetí úcty k životu.
Žádné prenatální vyšetření neřekne, jak těžce je dítě postižené, nejpravděpodobnější je pochopitelně středně těžké postižení.
[<<Předchozích 370] Názory 371380 z 1747  [Dalších 1367 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.