| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Downův syndrom

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 360] Názory 361370 z 1747  [Dalších 1377 >>]
Venice+3 67640
5.9.2015 22:36:47
S matkou a dítětem jsem teď v kontaktu zcela nově, byli jsme seznámeni v rámci skupiny osob. Budeme se vídat díky jedné společné aktivitě.

S dětmi s autismem mám několikaleté zkušenosti, jejich projevy tělesné jsou velmi rozmanité. Třepetání ruček bych nezařadila mezi většinové. Ale můžu se mýlit.

V tomhle případě spíš uvažuji, zda je možné, že diagnoza skutečně nebyla vyřčena. Chlapcova stavba těla má typické popsané znaky, je to nepřehlédnutelné.

Dál se Vás chci zeptat, zda dítko s DS navštěvuje např. mateřskou školu a zvládne ji bez asistenta? Samozřejmě záleží na konkrétním dítěti, zda má přidruženou nějakou formu MR či jiných potíží.

aaaa
  • 
5.9.2015 22:31:55
a ještě:
tedy přítomné od narození, tím míním, že je to "zjevné" od narození. alespoň částečně.
Laboratorně, geneticky,to je samozřejmě prokazatelné už prenatálně.
(nejmoderněji Prenascanem, tedy vyšetřením buněk nenarozeného dítěte, které kolují v krvi matky), nebo klasicky aminocentézou, chordocentézou atd.
aaaa
  • 
5.9.2015 22:17:53
takže:
dS je chromozomální vada, bud klasická trizomie nebo mozaika.bývá to většinou přítomné už od narození,v klasické formě, v méně vyjádřené trizomické se to pozná později. ale podezření bývá dost časně. ve třech letech se mi to nezdá,, že by to žádný lékař , pediatr, nevyslovil.

Autismus je porucha psych vývoje, není to samozřejmě "geneticky"prokazatelné, ne z krve. ale je nápadná jinakost v chování. a to myslím zakladatelka formulovala.

ale to třepotání rukama je prostě typické.

navíc DS se váže i s jinými typickými strukturálními vadami,např. dost často srdečními a jinými vadami,je to celá morfologie

radím zakladatelce, aby tuto možnost-autismus-probrala s lékařem
Jarmilka. 136465
5.9.2015 22:11:45
Šuplíku, moje první pediatra to brala taknhrc prc, že si nevšimla nikdy ničeho, dokonce synovi napsala při roční prohlídce, že chodí, což si spletla s druhým paralelně vyšetřovaným dítětem, brutus.
Cimbur 64764
5.9.2015 22:10:40
Ale aaa je vzhuru, chce jen rict, ze nemusi jit o DS.
Jarmilka. 136465
5.9.2015 22:09:58
Může tam být dílčí genetická vada. Ta by se ve třech letech poznat nemusela než z testů, ale ono je v podstatě podružné, jestli má dítě downa nebo ne, je vždy dobré zkontrolovat ho psychologicky/neurologicky, když ve třech nemluví a vykazuje jiné abnormity.
Jarmilka. 136465
5.9.2015 22:06:54
aaaa - proboha, vždyť jsi mimo ty. Navíc autismus není chromozomální vada a testy krve se nedá zjistit, zklidni se.
Drop 147259
5.9.2015 22:03:36
a dítě nechodí k dětskému lékaři? Ten nekontroluje jeho vývoj?
aaaa
  • 
5.9.2015 22:00:11
proboha,zakladatelko,třepotání rukama je naprosto jednoznačný příznak autismu
Monika 123907
5.9.2015 22:00:10
Psala jsem, že se to nedělá automaticky
[<<Předchozích 360] Názory 361370 z 1747  [Dalších 1377 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.