| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Downův syndrom

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 110] Názory 111120 z 1747  [Dalších 1627 >>]
MíšaP 147689
9.5.2016 14:37:10
Nechci aby se to zvrhlo v nějakou přestřelku, nemáme šanci dojít k jednotnému závěru, mám na to prostě jiný názor (moje dítě= moje zodpovědnost), pro mě osobně je tohle jednání nepřípustné- jak tady na několika místech psala žžena, to dítě se přece nikam nepropadne, ale žije dál, jen rodiče se na něho nedívají, aby neměli trauma a poničenou kariéru. Vím bezpečně, že bych to takto neřešila, tečka. Jiní neví, ok. Ale k tvé otázce- limity podle mne v tomto případě ověřovány nebyly. V čem se tak liší péče o malého ,,downa" oproti zdravému dítěti? Copak je malé miminko agresivní, nezvladatelné? U několikadenního dítěte je jasná prognóza vývoje, že je v pořádku ho odepsat hned po narození a mít jasno, že je to nad moje ,,limity"? Limit ve smyslu ,,ušetřím si možné starosti do budoucna" pro mne není limit. Ale do větších detailů nechci zabíhat, protože neznám podrobnosti a určitě nechci tvrdit, že to pro tu ženskou bylo jednoduché. Za podstatnou věc, která vede k tomu, že se mi postup matky tvrdě příčí, zde považuju to, že to dítě bylo /původně/ plánované, chtěné... a jako chtěné přišlo na svět a až následně bylo opuštěno, to je něco, co se mi nelíbí.
Pavla
  • 
9.5.2016 14:29:25
Hlavne dite s DS v dnesni dobe, neni zas takove omezeni.Dite vetsinou navstevuje skolky, skoly a krouzky, jako ostani deti k tomu logopedie a rehabilitace, ale to dneska dela s detma kde kdo. Pokud u toho nejsou nejake dalsi zdravotni komplikace. Tak to neni nic co by rodinu nejak vyrazne omezovalo.
Z+2 109449
9.5.2016 14:26:36
Jasně víra v osud ovlivněný, minulými názory. Víra v boží mlýny nebo co to má být. Ne tu nesdílím.
Zato věřím, že podobné činny pokud nejsou protiprávní má společnost odsuzovat a tak proti ním vytvářet prevenci.
A samozřejmě starající se rodiče, ale i děti seniorů podporovat.

Z+2 109449
9.5.2016 14:23:08
Jo to je strašně málo. A strašně sobecké. Znát své limity v ochotě starat se o své dítě.
Zvlášť v době jako je tato, kdy společnost starajícím se rodičům pomůže jak jen to jde.
Ale jo relativizujme vše. Tahle snaha se mi nelíbí a je mi bytostně nesympatická.
Jahala. 89330
9.5.2016 14:19:56
Jako vzor ne. Je to, ale také součást historie. Další věc je že zachráníme i ty, se kterými příroda pro život nepočítala. Ne je to těžké téma, matkou po porodu cloumají hormony a to různé. O pudu zachránit mládě za každou cenu po zavržení, klidně i zdravého dítěte a v tuto chvíli nejsem schopna opravdu nikoho odsoudit za jeho rozhodnutí.
Z+2 109449
9.5.2016 14:19:36
Jsou rozhodnutí, které neznám, ale o tom zda se starat o své dítě nepotřebuji přemýšlet. Odložit ho si nedovedu představit a je jedno jaké by bylo.
Takže tohle rozhodnutí ani nikdy dělat nebudu muset, protože tahle varianta je mimo spektrum možností.

Pavla
  • 
9.5.2016 14:18:21
Hrozinko,
souhlas..
Z+2 109449
9.5.2016 14:13:43
No a? Sobecký Recký státeček jako vzor? Ano a vždy to bylo sobecké od rodičů , ale většinou se v rámci možností starali.
Teď se bráníme už narození.
MíšaP 147689
9.5.2016 14:13:28
A o kolik postižených dětí se starala ta paní, kolik zkušeností měla, na základě kterých se rozhodovala? Nestarala se o žádné, ani týden. Nedala mu vůbec šanci. A pokud si je Z+2 jistý, že by to takto neřešil, nemá se za co stydět.
Jahala. 89330
9.5.2016 14:09:04
Z-2 v historii taky máme, že nedokonalé děti se házely ze skály a dnes se udrží úplně jiný počet těhotenství než dříve a ty které se dřív narodily by rozhodně všechny nepřežily. Což teda není případ Downova syndromu, ale i on je provázen různými komplikacemi a přidruženými vadami jako třeba srdce.
[<<Předchozích 110] Názory 111120 z 1747  [Dalších 1627 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.