| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Lupénka - psoriáza

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 200] Názory 201210 z 229  [Dalších 19 >>]
Alča+Pája94,Péťa96, Honzík05 28878
2.6.2009 19:42:40
Jarko, je mi tě líto, přesně vím jak se cítíš.
Já mám lupenku už od děcka. Vyzkoušela jsem snad 1000 mastí a hromady domácích receptů ,... ale bohužel nic mi nepomohlo.
Něco maličko jo , na krátkou dobu a pak , třeba po půl roce jsem na tom byla zase podobně a nebo i hůř.

Konopnou kosmetiku a šampony jsem také zkoušela, ale bohužel také nic!!
Po jejím používání došlo ještě k většímu výsevu a to hlavně na hlavě a v obličeji!! Bylo mi řečeno, vydržet!!! Nejdříve se to zhorší a pak to bude lepší a lepší.
Bohužel jsem v tomto asi pěkný exot, protože prdlačky!!!

Mě lupenka nejvíce trápí v hlavě a obličeji. Vrchní část a kolem uší a krku.
Musím nosit ofinu, protože jinak je to hrůza~q~~q~~q~

Na těle se mi dělá hlavně v oblasti břicha a prsou a to hlavně v místech strií!! Bolí jako čert.
Bohužel od svého útlého dětství používám dost silné kortikoidy a tím pádem mám tenunkou kůži, která je ke striím jak stvořená!!
K tomu tři těhu a uuuuuf, je to mazec!!

A nejhorší je, že už mi nic krom kortikoidů nepomáhá udržet lupenku aspon na uzdě!!

Zkoušela jsem i kvalitní kosmetiku z mrtvého moře. Ale asi jsem ´byla na některou složku z této kosmetiky alergická a popálila mi šíleně kůži až do puchýřů!!!

O léčbě lupenky by jsem vážně mohla napsat román.

Ale věřím, že spoustu lidiček má recept jak si s ní poradilo a co pomohlo. Chce to asi prostě zkoušet.
Ale i chvíli vždy s léčbou vydržet. Ono to není hned.

Já jsem ještě u moře nebyla. Bohužel chybí penízky a tak se aspon sluním, když je pěkně a čas dovolí přes léto na dvorku.
To vždy na pár týdnů zabere a nemusím se mazat tím svinstvem každý den!!!

Ještě mi pomáhá světloléčba. Jde o několiktýdenní "slunění- ozařování". Docházím na tuto léčbu vždy 1x za dva roky na jaře k mojí dr, která na to má přístroj.
Je to takové umělé sluníčko u moře :-)

Je to pomoc, ale také jen dočasná.
Ale vím, že někomu to super zabírá a krom této světloléčby už skoro nemaže mastičky.

Tak snad jsem dala nějaké tipy jak na tuto potvorskou chorobu- nechorobu.

A už jdu hltat i další poznatky a zkušenosti.
Veny+4 sarančata 53381
2.6.2009 19:20:21
Ahojky Jarule..

Mám úplně stejný problém jako ty.
S "lupenitkou"jak jsem si jí pojmenovala,se peru už 2 rokem.

Leč marně.Vyzkoušela jsem snad všechno možné i ty konopné masti a šampony,vše bez výsledku.
Moře na mě taky nefunfuje,ozařování u mudr taky ne...

Jedině co mi pomohlo byl lék..NEOTIGASON.
jENŽE....... Má dost vedlejších účinků.nesmíš po dobrání 2 roky otěhotnět,žádný alkohol,a padají DOST po něm vlasy.

Vydržela jsem ho brát 3 měsíce,ale už začínám vypadat ja Hála~t~.Takže jsem je přestal abrát a vlasy zase rostou.

Je pravda,že mi na těle vymizela,mám jenom pár flíčků,ale zase se mi to vrazilo do vlasů a tam je to hrůůůůza.

Takže jsem si musela bybrat,buď bez lupénky a na nějaký čas s míň vlasama,nebo s lupénkou a s vlasy.
Vybrala jsem si to druhé..

Masti používám Dermavate na tělo a na vlasy Beloderm.

Co používáš ty??
Leňula, Andělka a Emilka 91733
2.6.2009 18:45:13
A nechtělo by to třeba jako pořád mazat mazat a mazat. ne jenom zkusit a nic, já vím mě se to plká, nejsem doktor.
ještě jsem slyšela o autoimunitě. zkus si to vygooglit. táta s tím měl problémy na rukách ale asi to nebyla lupénka, ale plíseň a taky mu na to nic nezabíralo a o tomto jsem četla, sice ty výsledky nejsou znát hned ale až za půl roku. dělají ti to z tvé moči a krve, teď nevím jestli mast, ale asi jo. zkus si to projet a uvidíš, já jsem to tenkrát tátovi hledala a našla jsem to centrum v Brně
Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 45961
2.6.2009 18:41:23
Jo a skvělý je sprej Skin-Kap je dražší, dělají to i jako šampon a mast a opravdu to pomáhá.
Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 45961
2.6.2009 18:40:42
Jarulko můj táta lupenku měl hodně extremní po celém těle, hlava ruce, břicho záda nohy ve vlasech... A on si to nechal tzv vypálit. Tím, že jezdí s náklaďákem tak dělal dost s naftou. Jak si v ní máčel ruce a byl na slunku tak se mu to z rukou skoro úplně ztratilo. Smrdí to a na slunku se rychle spálíš, takže to chce jen chvilku, ale mohlo by to pomoci...

A hrozně mu pomáhají vitamínové krému od Avonu.To jsem se až divila jak mu to zklidnilo.
ewka, honza a adélka 54871
2.6.2009 18:37:53
Mám stejný problém.
Teď se chystám k moři, loni mi to aspoň na chvíli pomohlo. Jinak masti mi taky nezabírají a nejhorší je lupena na hlavě, té se nemůžu zbavit ani trošku.

No nic, když se to nezlepší po moři, zakouříme a minimálně nám bude veselo~t~...
jarulee 96145
2.6.2009 18:37:21
No, právě peníze nic moc. Z toho důvodu si nemohu dovolit ani dovolenou u moře, kde je jak známo sluníčko nejvíce pomáhá.

Mast z konopí už jsem taky zkoušela, ale výsledek nulový. ~:(
Leňula, Andělka a Emilka 91733
2.6.2009 18:33:57
babička si zé věci jak píše bamberlok dělá mast za sádla a má to zase na bércové vředy, je to také kožní nemoc nebo ne? už jsem slyšela taky od vícero lidí, že jim to pomohlo, ale v lékárně se dá sehnat taky dost přípravků s touto příměsí ~;)

No jinak nevím jak jsi na to finančně, ale viděla jsem , už je to dýl dokument o lázních, kde se ponoříš do vody a tam ti tu nemocnou kůži oťupávají rybičky, někde to mám napsaný, ale kdybych si tak vzpoměla kde ~a~~a~
Prý to má hrozně dobré účinky ale jak říkám je to asi i o penězích, protože ty lázně asi nejsou zadarmo.
jarulee 96145
2.6.2009 18:21:33
Hezký podvečer,

poslední měsíce se mi dost zhoršila lupénka a já už pomalu zoufám a nevím, jak na ní. Od mé doktorky jsem už dostala různé mastičky, ale nějaké zlepšení nenastalo.
Nejhorší to mám v ohebných místech jako je loket, zápěstí, koleno, nárty a pak hlava. ~;(( Už nevím, co s tím. Navíc v práci se často setkávám s lidmi a podávat takovou ruku je mi už trapné. Nehledě na to, že o krátké sukni nad kolena si mohu nechat jen zdát. ~a~

Prosím máte nějaké zkušenosti, rady?

Myslíte, že třeba z krve se dá něco zjistit?

Ta moje doktorka má docela vláčný přístup a nějak se od ní toho moc nedovím, tak ještě uvažuji o změně lékaře.

Moc děkuji za vaše postřehy. Jarka
irena Petržílková
  • 
12.5.2009 8:33:12
Jsem již 5 rok s lupénkou v plném invalidním důchodu.Mám silnou formu s pustulemi atd.Ráda bych našla někoho kdo by si se mnou sem tam vyměnil názor. jsem z Nymburského okresu a mám úžasného lékaře MUDr. Petra Kubánka. tak se těší Irena
[<<Předchozích 200] Názory 201210 z 229  [Dalších 19 >>]

(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.