| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Zánět vedlejších dutin nosních - sinusitida

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 580] Názory 581590 z 622  [Dalších 32 >>]
Petris,Krýša-07/02,Karin-07/09 62867
22.9.2008 9:13:18
Lízo,oni dr. u nás jsou takový šamani...to prosvícení jsme zažily jednou,když nás propouštěly z nemocnice,jinak...
přijdeme na alergologii- řeknu,že huhňá,má rýmu,která nejde moc smrkat,ale nic víc,občas kašel-je alergik,takže jak se ochladí a kord teď na podzim to je sílA- TA nás hned od stolu změří a zeptá se: A nemá dutiny?? jak já to mám vědět?!
Takže napíše papír a frrna RTG a pokaždý dostane ATB,že je má...jsme u ní tak 3-4 x do roka,ale samozřejmě pokaždý nemarodí...
Když jdu k naší dr. tak řekne,že je to chřipka,protože na poslech čistý,krk čistý,neteplotuje...
a když jdeme na ORL- vatičky do nosu,vyšetření mandle,která je už 2 roky venku (snad nedorůstá-nosní) a sirup Aerius- pomáhal kdysi...
a jednou nás právě dr. ani nevyšetřil na ORL,viděl papír od alergoložky,která nás k němu poslala,že má zánět dutin a už nás hnal do špitálu,kde s náma stejně víceméně nic nedělaly,protože je na zánět dutina malej (před rokem 5 let) a nález nebyl takovej,aby mu dělaly punkci!
No teď když už začne,nasadím Sinupret,kapky do nosu,dýchadla na astma (když má kašel) a zvládneme to sami..ale do dutin mu nevidím!
Líza 17721
22.9.2008 6:51:49
Petris, ale na to, aby se poznalo, že potřebuje ATB ty rtg nemusí být nutný, pokud ti pediatrička udělá CRP, tak zjistí, že je tam bakteriální zánět; ten otorinolaryngolog může orientačně zjistit, že jsou čelistní dutiny v nepořádku, i pouhým prosvícením takovou tou lampičkou, co ti strčí do pusy. Každopádně, jestli máte tak časté a opakované rentgeny, trochu bych se tomu bránila.
Petris,Krýša-07/02,Karin-07/09 62867
21.9.2008 12:34:26
Ono co doktor,to jinek názor- mám syna let a dutiny jsme měly již několikrát- ale je fakt,že nikdyneměl teplotu,nestěžoval si na bolets hlavy,neměl červené pod očima nic,jen prostě rýmu,která nešla vysmrkat a huhňal...alergoložka pravidelně,jak tam jdeme a tohle řekneme,už náš žene na rentgen a pokaždý máme ATB že prý dutiny!!!
Naše dětsaká dr. nadává,že nás nemůže tak často honit na RTG- míváme ho tak - do roka na podzim do jara (kritické období nemocnosti) a ta by to zas nepoznala nikdy a neléčila by ho ničím,protože tohle se na poslech a pokouknutí nepozná.
Minulý rok nám bylo necelých a hnal nás dr. z ORL na punkci do špitálu- ležely jsme tam zbytečně,dělaly loketní obklady, dýchalý páru ( Vincentku se solí) a chodily na Horský slunce,protože takhle malé děti prý dutiny mít nemůžou a ten nález nebyl tak velký,aby mu dělaly punkci,ale byl tam klučím o rok starší a tomu to dělaly- při lokálním umrtvení (oblbovačce za vědomí) hadičky mu čouhaly z nosu a x denně chodil na proplachy..auauauau,nechci zažít,ale právě na to trpíme často i když sama nevím,co nám teda je,když jeden tvrdí dutiny a druhej ne!
Hela
  • 
21.9.2008 11:44:46
Já si taky myslím, že to tak být může. Stačí hrozně malinko a je to hned. Mně vrazili vždycky kulich na hlavu a bylo vymalováno. Jo ještě jsem musela pít čaj.... snad se malé uleví, budu držet pěstičky
Luckaaa 51335
21.9.2008 5:44:28
ahoj se synkem jsme dost čsto na orl a dutiny už měl také (jsou mu dva) přivedlo nás na to jen jeho chování při smrkání, chytal se za hlavičku což normálně u rýmy nedělal teplotu tenkrát také výtraznější neměl. o co jde Vám řekne jen lékař, ale jen poukazuji ýe ty dutiny to mohou klidně být a děti neumějí často přesně říct kde je bolí a říkají že celá hlavička atp...ale věřím, že u lékaře jste již byli a vše je vysvětleno
Dadulka,02/06,06/07 50347
20.9.2008 21:37:42
Díky,snad už bude líp,nastěhovala se mi do postele a spokojeně usnula:))
Gerberka, Gábi2005+Veru2010 25610
20.9.2008 21:31:15
Tak presne toto postihlo moji 3letou dcerku minulou nedeli. Vysoka teplota (pres 39) a hrozny plac, ze ji boli celicko. Volala jsem doktorce, ta chtela abych vyzkousela jak muze predklonit hlavicku (to slo v pohode)a poradila zabaly. Po nich teplota ustoupila ale noc byla stejne desna. Rano jsme se sly ukazat doktorce a ta zjistila mensi nalez na pruduskach. A to dcerka vubec ani trosku nekaslala! Na bolest celicka si potom jeste 2 dny stezovala, doktorka si mysli, ze to byla bolest hlavy z teploty. Puvodne jsem si myslela, ze ta bolest cela muze byt od dutin, ale doktorka me vyvedla z omylu - takhle male deti jeste dutiny nemaji vyvinute. Preji vasi holcicce brzke uzdraveni.
Tvoje horší já 57363
20.9.2008 20:46:41
A co uši? Nejsou to nakonec uši? Třeba neumí specifikovat, co ji vlastně bolí. Zkus ji zatahat za ouška.
petr v.
  • 
20.9.2008 19:43:38
Čelní dutiny se vyvíjejí později, ale jsou dutiny maxillární, tedy čelistní, ale to by bolelo jinde, ale také dutiny ethmoidální,které už jsou tuším vyvinuté i v malém věku, Ta možnost tu je
Dadulka,02/06,06/07 50347
20.9.2008 19:26:18
Holky díky za rady,Klarí se probudila do trochu lepší nálady, hned jsme zkusily předklon,tak dobré,žádná reakce nevole nebo bolesti,dokonce už běhá bez dudlíku,baští toasty a hraje pexeso,tak snad bude líp,začíná trochu prskat. Ještě jsem si vzpoměla, že cca pře 3 týdny si přinesla rýmu ze školky,chvíli smrkala a pak jak když utne nic, tak to je možná z toho,ale při prvním náznaku opětovného zhoršení,jedem na pohotovost.
[<<Předchozích 580] Názory 581590 z 622  [Dalších 32 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.