| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Zánět vedlejších dutin nosních - sinusitida

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 570] Názory 571580 z 622  [Dalších 42 >>]
kili
  • 
17.12.2008 19:31:03
nahřívání, to je provokace zánětu, jeho rozbouření, to v akutní fázi není dobré. Ta provokace v klidové fázi má ten smysl, že má zabránit opakování té nemoci. Při akutním , nadto prvním zánětu dutin, smysl moc nemá, spíše vůbec.

Jitka, Barča 8/99, Terka 9/02 606
17.12.2008 19:19:23
Jenže pokud přestane soplit a nebude mít teplotu, tak neuvidím důvod proč solux použít - ona si na bolest hlavy nestěžuje.
Díky díky, taky se nám tu líbí a taky přeji PF 2009!
kili
  • 
17.12.2008 19:04:15
Tak jestli už má normální těl. t tak se to asi ubírá dobrým směrem. Solux bych využil až poté, co hnisavý výtok z nosu odezní a těl. t bude aspoň týden normální. .
Mariánky - krásné město. PF 09

Jitka, Barča 8/99, Terka 9/02 606
17.12.2008 18:57:00
O jaký zánět se jedná fakt netuším - dr. jí prohlédl a řekl "vypadá to na dutiny" , řekl, že solux máme aplikovat do 38st teploty, pak už by mohla krvácet z nosu (je fakt, že včera krvácela).
Odpo jsme namáčeli lokty a teplota klesla na 36,3st, i ty nudle už nejsou tak děsný, tak snad to bude na dobré cestě.
Jsme z Mariánských Lázní.
kili
  • 
17.12.2008 18:03:10
Nevím, o které dutiny se jedná a o jaký zánět v nich, ani jak se přišlo na to, že se o zánět dutin jedná. Nicméně :

"soluxování" v akutní fázi je jistě zcela nevhodné, je velmi dobře, že jste s tím přestali.

Odkud jste ?
Jitka, Barča 8/99, Terka 9/02 606
17.12.2008 16:32:56
Ahoj všem,
naše šestiletá Terka má prvně problém s dutinami. Od minulého týdne soplí, měla minulý týden trochu kašel a klasika rýmu se zvýšenou teplotou, minulý pátek a sobotu už byla bez teploty, ale v neděli ráno vylezla z pelíšku s totálně zalepeným obličejem od nudlí a teplota jí to vylítla až na 38st. V pondělí jsme byli u dr. a povídal, že to vypadá na dutiny. Takže máme Sinupret, kapky do nosu a měli bysme soluxovat a máčet lokty. Solux jsme dneska museli ukončit, protože se jí po něm spouštěla krev z nosu, ale co mě zaráží, že je Terka pořád se zvýšenou teplotou. Max. 38st, ničím jí nesrážíme, ona se prý cítí v pohodě, nic jí nebolí, semtam smrkne, ale už to nejsou ty zelenožluté hrůzy. Jak dlouho by ty teploty při dutinách měly být? Dneska odpo jsem doktorovi volala a na jeho radu jsme vysadili ten solux a zůstali jsme na těch nosních kapkách a Sinupretu. Při nelepšení máme přijít před víkendem na sedimku a nečekat až na tu pondělní kontrolu.
Nemáte někdo podobnou zkušenost? Ona je sice už druhý týden na těch zvýšených teplotách, ale na druhou stranu si říkám, že minulý týden to měla takové to klasické nastydnutí a teď ty zvýšené má k těm dutinám... ~d~
lipoo 47870
23.9.2008 9:47:59
Jasně..já to blbě napsala..né dorůstá,ale MŮŽE dorůst..je jasné,že nedoroste každému..."Nám" třeba dorostla-po třech letech.
Petris,Krýša-07/02,Karin-07/09 62867
23.9.2008 9:27:53
já bych řekla,že jak komu...mojí séggře tedy spíš jejímu synovi vyndavaly nosní mandli v Pardubicích způsobem,že to zaštíply v krku a mandle už mu nedoroste a bylo mu 5 let!!!!!
Mému synovi to dělaly před 2 roky, před rokem mu jí kontrolovaly a dorostlou jí neměl...a dělal mu to stejný doktor,jako ségry klukovi ,akorát,že v jiné nemocnici!
lipoo 47870
22.9.2008 9:22:21
Petris-nosní mandle dorůstá...ale nám ORL taky dutiny jen prosvěcoval..ale to byl malej ještě malej,takže čelní mít nemohl a prosvicovali se mu ty licní-či jak se jmenujou..prostě pod očima
Petris,Krýša-07/02,Karin-07/09 62867
22.9.2008 9:19:49
JO a vím,že teď už je CRP ve většine ordinací a možné,sice se platí,ale to mě neva,jenže mě ho dělala moje nová mladá doktorka obvodní 2 x ,ale u syna jsem se s tím setkala jen 1 x v lázních minulý rok,ale u jeho dětské dr. ani alergoložka mu to nedělaly nikdy!!!! A určitě to k dispozici mají,ale já jim přece nemůžu radit-prostě ty doktoři mi někdy a nakteří přijdou jako že to berou všechno jedním vrzem a moc nic neřeší...my totiž jsme dost nemocný,ale ATB snad často nemíváme (já je jako malá měla každý měsíc kvůli nemocnému srdci) ,třeba 1 x za půl roku,ale pak se to třeba sveze a 2 x za sebou nebo ob měsíc než překleneme kritické období- 3 x jsme měly spálovou angínu a na to nám zase alergoložka řekla,jak to víme- jednou nám jí diagnostikovala ona ,podruhé dětská dr. a potetí na pohotovosti- všichno koukly na vyrážku do krku a měly jasno,jen alergoložka dělala výtěry.
protože alergoložka zas řekla,že nemůžeme mít jistotu,že to byla spálová,kdž mu nedělaly výtěry- jak já to mám vědět,mě to řekly,napsaly na ten papírek a dostal Klacid!
[<<Předchozích 570] Názory 571580 z 622  [Dalších 42 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.