| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Zánět vedlejších dutin nosních - sinusitida

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 560] Názory 561570 z 622  [Dalších 52 >>]
vlad.
  • 
24.1.2009 14:27:40
Ještě může fungovat (doporučují staří praktici) - namoč si předloktí do umavadla s teplou vodou a stále připouštěj teplejší, co sneseš. Reflexně se prokrví sliznice a uvolní dutiny.
Velmi účinné jsou také přípravky s pseudoefedrinem, niží koncentrace volně prodejné, a např. osvědčená Clarinase repetabs na recept - účinkem je zmírnění otoku sniznic a tím umožnění odtoku hlenohnisu.
Teri
  • 
24.1.2009 12:30:34
Miri, kromě toho, co už poradily holky, můžeš kdykoliv během dne stříknout do nosu Vincentku Sterimar, Physiomer - nevím, zda píšu dobře - cokoliv z toho máš - není to návykový a zvlčuje mmj.sliznice a dobře se po tom smrká. Brzké uzdravení.
jája
  • 
24.1.2009 12:16:58
Ibalgin určitě můžeš, s Duomoxem si nevadí.
Na uvolnění dutin je výborné nahřívání nohou, předloktí a hlavy - nohy a ruce ve vodě, hlavu buď soluxem, nebo do termoforu horkou vodu, obalit ho ručníkem, položit na kraj stolu a na něj si opřít hlavu, hleny v téhle poloze krásně vytékají, je to i lepší než inhalace, ty jsou spíš na záněty hrtanu.
Zdení 26920
24.1.2009 12:15:36
Než jsem si pořídila inhalátor, kde inhalujeme vincentku s mucosolvanem 50na50%.....tak mi dr. doporučovala u dětí inhalovat heřmánek.
Roztok se kupuje v lékárně a přidává se do horké vody. Fígl pro děti, které nevydrží pod ručníkem....posadit a inhalovat pod deštníkem....jen pozor, aby se neopařily.
Rendouš+Niky3/05+Páťa4/98 37891
24.1.2009 12:06:31
Mohu jen potvrdit,že fígl zaručeně funguje zkoušela jsem před silvestrem a pomohlo mi to!!!!
andilek1+ Tobik 12/05 31763
24.1.2009 12:02:11
Já vkládám toto, co mám uložené pro tyto případy:

ZARUČENĚ FUNGUJÍCÍ FÍGL NA UCPANÉ DUTINY!!!

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

jakékoliv nosní kapičky,tyčinky do uší

POSTUP PŘÍPRAVY

Jelikož mi stále píší maminky s prosbou o zaslání této metody na mejl,uveřejnuji "recept" sem a budu jen ráda,když zabere i ostatním,tak jako nám.

Starší syn velmi trpěl na zánět vedlejších nosních dutin,užili jsme si...až nám naše paní doktorka odešla do důchodu a dostali jsme nového pana doktora,který nám poradil tuto metodu,která prý zabírá i na opravdu těžké případy,které by jinak čekala punkce.

Lze praktikovat i u dětí,které již vydrží sedět v klidu.

Vezmete si tyčinky do uší,pořádně pokapete nosními kapkami nebo postříkáte nosním sprejem,a opatrně zasunute CO NEJHLOUBĚJI do nosu.Můj syn je velký strašpytel a to je mu 11 let,takže jsem musela nejdříve vyzkoušet na sobě,aby viděl,že to nic není.Tyčinky jdou skutečně zandat dost hluboko,kouká z nich nějaký 1-2 cm,nebolí to,pouze to asi díky kapkám lehce šimrá.Toto se praktikuje 3x denně po dobu 15 minut /obě dírky současně/.

Jak nám doktor vysvětlil,jde o to,takhle se kapky dostanou i do postranních dutin a uvolní je.
Velmi dobré je zkombinovat tyčinky+horká vana,zaručuji,že Vám pak nudle potečou jedna radost:-)))))


Hadi a spol 40792
24.1.2009 11:29:22
Tak dle mých osobních zkušeností je nejúčinnější inhalovat slanou vodu - do vody tak tři lžíce soli :-) :-)
A jestli to vydržíš, tak klidně i 3x denně.
Mirka77,Luky6/05,Míša4.11.07 55475
24.1.2009 9:59:45
Dobrý den, chci se zeptat, jak často a jak dlouho inhalovat a co přidávat do vody. Zatím inhaluji po dobu 20min, poté vysmrkám, co jde a stříknu Otrivin kapky. Jen nevím, kolik inhalací minimálně denně aplikovat. S dětma to jde špatně, tak abych věděla, kolik dr doporučují minimálně. Jsem se zapomněla zeptat. Jinak si dávám do vařící vody Vincentku poměr tak 1:2 Vincentka:voda. A ještě otázka. Dostala jsem antibiotika Duomox 1000 a proto, že mám bolesti, beru Ibalgin 400. Ale nevím, jestli Ibalgin nějak neruší účinek Duomoxu. Algifen mi nezabírá. Díky
kili
  • 
17.12.2008 20:39:08
Má rada zněla úplně jinak
Jitka, Barča 8/99, Terka 9/02 606
17.12.2008 20:05:21
Aha, no zní to logicky, hold - proděláváme je prvně, tak slepě děláme to, co se nám řekne.
Díky za rady!
[<<Předchozích 560] Názory 561570 z 622  [Dalších 52 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.