| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Dění kolem nás

Novinky a zajímavosti z každodenního života.
  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 183587  [Dalších 183557 >>]
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
30.5.2024 16:37:55
Myslím, že má nějaké zdravotní problémy, po operaci mozku.
Čumča. 160024
30.5.2024 15:58:33
poruchy učení, soustředění, sebeovládání?~d~
Čumča. 160024
30.5.2024 15:57:27
Macecho, napadlo mě, že by děti v devítce klidně mohli řešit modelové situace typu "náhle se staráme o na nás zcela závislou osobu", "razantně se změnily naše příjmové/bytové poměry", aby si děti "ohmataly" síť institucí, kde můžou nalézt podporu - do života si třeba konkrétně moc informací nezapamatují, ale uvědomí si existenci jakési podpůrné sítě úřadů/organizací...

Moje máma si vždycky myslela, že je na to absolutně sama, manželova matka se taky zapouzdřila v módu "nikdy by mi nepomohl, nikoho by to nezajímalo"

Čumča. 160024
30.5.2024 15:48:08
Dari, souhlas. Ten trest pomůže i dotyčnému jít dál "já jsem si to odseděl/prošel léčbou atd." a teď můžu jít dál~d~ Někdy to svědomí toho obviněného i potřebuje.

Ale líto je mi jí opravdu hodně, dostala se úplně "na hranu", málokdo pochopíme, jako to je~7~

Mosie 155090
30.5.2024 15:28:00
Zeptám se asi "nechytře" - ale proč je nadprůměrně inteligentní dítě ve speciální škole?
Dari79 114243
30.5.2024 15:21:51
Takových dilemat je celá řada...

od vražd tyranských manželů týranými manželkami po "ukradnu rohlík", protože jsem už 3 dny nic nejedla... zjednodušeně řečeno

soudci si s tím umí poradit


Ne každý pachatel trestného činu je "sígr".
Spousta pachatelů trestné činnosti jsou "slušní lidé", někteří holt v blbé životní situaci, někteří v blbý čas na blbém místě, někteří volí zkratkovité řešení a někteří holt mají duševní poruchu/nemoc a částečně se tedy nedokáží rozhodovat vědomě správně (to jsou často právě ty rozšířené sebevraždy).

Přežila, (ať už byly její motivy jakékoli) chtěla zabít svoje dítě, bez trestu to zůstat nemůže. To prostě nejde. Ledaže by byla duševně natolik v háji (třeba tak silnou depresí), že by nebyla (v té době) příčetná. Zbytek příběhu můžou holt být polehčující okolnosti (nebo, bohužel, taky naopak přitěžující).
Macecha 135035
30.5.2024 7:26:01
Ale musí vědět, koho má požádat o pomoc. Ale to si musí pečující zjistit sami. A mnohdy nenajdou. Podle mne by každý z nich měl mít od státu přiděleného poradce, který by byl garantem toho, že neskončí úplně na dně (a zároveň by mohl i kontrolovat, jestli je péče ok). A tím, jak by tito lidé řešili hodně různých krizových situací, už by věděli, co poradit. Takhle se ve svých problémech pečující plácají sami a mnohdy dostávají protichůdné informace. Mluvím ze svých zkušeností, už víc jak 10 let se v tom plácám taky.
Čumča. 160024
29.5.2024 22:02:29
Hroudo, jedinec si musí umět o pomoc říct~d~ Musí se to učit už děti ve škole.
Hr.ouda 123574
29.5.2024 21:32:55
takových tragédií, jen méně rychle eskalujících, se odehrává čím díl víc, i doma lidé přestávají péči zvládat a jsou na to sami
Hr.ouda 123574
29.5.2024 21:31:11
z mého pohledu selhání systému

v selhávajícím systému jednotlivec pod tlakem selže snadněji

zdravotnický systém fungoval, ale zdravotnická zařízení potřebují i vysoce kvalifikované sociální pracovníky - v dostatečném počtu a schopné tu situaci řešit komplexně
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 183587  [Dalších 183557 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.