| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Děti srdíčkáři

Rady,podněty,zkušenosti a tipy maminek,které bojují u svých drobečků se srdečními vadou .

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 110] Názory 111120 z 10471  [Dalších 10351 >>]
.kili. 125672
23.9.2012 9:45:40
a jednak příznaky zánětu nitroblány srdeční jsou úplně jiné, než ty, na které radíte dávat si znepokojeně pozor. Troufnu si s pravděpodobností hraničící s jistotou říci, že dítko tazatelky nemá chlopně poškozené.
.kili. 125672
23.9.2012 9:41:05
" Při infekci, které je špatně léčená může dojít k poškození srdeční chlopně a ta pak nedoléhá a dostatečně neuzavírá průtok okyslyčené a neokysličené krve, která se mísí. Vlivem toho dojde ke špatnému okyslyčování orgánů a celého těla, pochopitelně i mozku"

Víte, jednak je to úplně jinak nez píšete
Kreaty 128225
23.9.2012 8:17:58
Pinqui, já bych znepokojená byla a hlídala bych ho, při sebemenším náznaku modrání končetin bych plašila. Při infekci, které je špatně léčená může dojít k poškození srdeční chlopně a ta pak nedoléhá a dostatečně neuzavírá průtok okyslyčené a neokysličené krve, která se mísí. Vlivem toho dojde ke špatnému okyslyčování orgánů a celého těla, pochopitelně i mozku. Není to vůbec žádná legrace.Dost podstatně to snižuje délku a kvalitu života. Určitě bych byla velmi ve střehu, chtěla bych aby to mělo dítě zaznamenáno ve své zdravotní dokumentaci a hlídalo se to minimálně do puberty.
.kili. 125672
23.9.2012 7:56:32
čelesty nad srdcem jsou u dětí přečasté, má je až 90 % dětí. Vznikají různě, jsou odrazem určitého způsobu proudění krve a k němu dochází z různých důvodů za různých okolností. V naprosté většině jsou nevinné, jako nejspíše i ten u Vašeho dítka, slůvkem nevinný (případně akcidentální) je vyjádřeno, že šelest není způsoben žádnou, tedy ani vrozenou ani získanou srdeční vadou. Vaše dítě bylo vyšetřeno na klinikách a je tedy krajně nepravděpodobné, že by takovou vadu mělo. Nevinné šelesty jsou m.j. charakteristické i tím, že někdy slyšet jsou a jindy ne
a mají ještě řadu dalších charakteristik, zkušený doktor je docela přesně jako nevinné odhadne, stejně jako šelesty organické (tedy ty, které jsou způsobny nějakou vadou srdce nebo velkých cév.

Řekl bych, že nemáte důlvod se znepokojovat a že v ohledu na onen šelest můžete své dítě považovat za zdravé.


kuli
  • 
22.9.2012 22:06:35
jinak prý hodně souvisí s vysokými horečkami. Při horečkách ho tam od té doby má vždy.
kuli
  • 
22.9.2012 22:04:53
ahoj,
tak nám zjistili to samé a taky po nějakých infektech. Zřejmě získaná záležitost, také byl furt nemocný. Taky je v péči asi pěti odborníků, skoro každý měsíc ho někdo poslouchá a najednou tam ten šelest byl. Kdysi mu dokonce kvůli petechiím dělali kompletní sono srdce a bez nálezu. Prý si z toho nemám dělat hlavu, je to běžné a vývojová záležitost. Tak si tedy hlavu nedělám.
anavel + 3 77202
22.9.2012 17:35:43
To samé u nás, syn byl do jednoho roka velmi často nemocný, vysoké horečky, nešly srazit dolů, byli jsem několikrát hospitalizóváni. Před cca rokem, když mu byly skoro 3 roky, nám doktorka náhodně zjistila šelest na srdci, poslala nás do nemocnice, kde synovi zjistili Defekt síňového septa. Jsme objednáni do Motola na operaci zhruba za rok a půl, není to žádná tragedie, syn nemá žádná omezení, operace je prý banální a potom bude úplně v pořádku.
Insula 28056
22.9.2012 17:26:04
Může z toho vyrůst. Já mám šelest taky a dozvěděla jsem se to před dvěma lety. ~:-D Nikdy předtím na to nikdy nikdo nepřišel. Byla jsem utz srdce a primář mi řekl, že je vše v pořádku a že to nic není, že šelest nemusí nutně znamenat nějaký problém. Prostě jen zvuk, jak mi krev protéká srdcem. Přirovnal to ke starým trubkám na vodu. ~t~
margotka78 alias shit-roller 108560
22.9.2012 15:32:27
Můj syn měl také šelest - tzv. akcidentální, který se dost často vyskytuje u malých dětí a nemá žádný vliv na funkčnost, je neškodný.
Poslali nás na dětskou kardiologii, kde mu dělali UZV srdce a vše bylo v pořádku. Asi v 5 letech ho pak ze sledování vyřadili.
Myslím, že to tak bude i u vás, pokud si dětský lékař dříve ničeho nevšiml. Určitě vás ještě pošlou na vyšetření ~;)
[<<Předchozích 110] Názory 111120 z 10471  [Dalších 10351 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.