| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Děti srdíčkáři

Rady,podněty,zkušenosti a tipy maminek,které bojují u svých drobečků se srdečními vadou .

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 120] Názory 121130 z 10471  [Dalších 10341 >>]
..maya.. 86852
22.9.2012 15:18:19
jj mě zjistili šelest taky v dětství při nemoci, pak dlouho klid a při posledním těhotenství na ko v 36tt tam byl poslechově opět, tak mě praktická hnala na vyšetření i sono a vše ok, podle kardioložky je to i ke konci těh.normální..po porodu opět bez šelestu..proto by tam spojitost být mohla, silně pochybuji že by to dětská dr přehlídla protože jste u ní byli asi podle toho co píšeš často a poslechově se děti vyšetřují skoro všude...
štěpánkaa 100291
22.9.2012 13:55:36
můj syn měl šelest na srdci vždy v probíhajícím infektu, po odeznění už ne. kardioložka potvrdila přímou souvislost s infekty, říkala, že šelest může přetrvávat i v době zdraví a pak by se to muselo pečlivě sledovat a při potížích řešit.... U mého syny to tak naštěstí nebylo a v době vstupu do školy už zmizel úplně.~3~
Alternativní kvočna 118582
22.9.2012 13:47:55
Pingui, u mojí dcerky poznala šelest naše pediatrička (zkušená starší pečlivá doktorka) - v nemocnici běžný dětský lékař neslyšel a to ani později, když jsme na šelest upozorňovali
na kardiologii potvrdili - chodíme na pravidelné kontroly, doktorka kontroluje na ultrazvuku - naštěstí by z toho dcerka měla "vyrůst"

po těch infektech to být může, nechte si vypsat žádanku na dětskou kardiologii - tak se podívají, v jakém stavu jsou srdeční chlopně právě přes ultrazvuk
pingui 49813
22.9.2012 13:41:54
ahoj,chci se poradit. Nastoupila jsem se synem do léčebny,lázní na ozdravný pobyt. Při příjmu syna lékařka celkově prohlédla a sdělila mi jestli vím,že má šelest. O ničem takovém nevím,a určitě neměl šelest při narození ani potom. Aby vše doplnila,tak ještě uvedu že syn byl během roku velmi často nemocen s těžkými infekty HCD i DCD,trpěl na velmi vysoké nesrazitelné horečky a často jsme končili v nemocnici na pohotovsti,poslední infekt završil pneumonií.Celkově bral cca 7ATB za 6měsíců??Už přesně netuším... Vyšetřovali jej v Thomayerově n.,v FDN Brno a naposledy v Motole....
měli jej v péči různí lékaři a odborníci a nikdo nic takového neslyšel~d~
je možné,že šelest získal následkem infektů?? Máte někdo zkušenost?
A ještě doplním,že synovi i po všech vyštřeních nic závažného nezjistili-klepy klep,není alergik,astmatik ani nic podobného...jen měl prostě tento rok sakra smůlu na infekty,ASI~d~
šelest potvrdil i primář při zde vizitě...díky za zkušenosti,rady...
Pája, A+A :o) 94544
17.5.2012 20:08:37
Dabo,u nás to není zatím nijak na pohled tedy nějak vidět,ale třeba to nakonec bude úplně jinak..
daba+holčička 55689
17.5.2012 19:00:01
můj manžel má propadlý hrudník na jedné straně - prý to způsobilo zkrácení nějaké šlachy, kterou mu odmítli v dětství naříznout, že to rozcvičí - nerozcvičil, naopak prudce vyrostl a bylo to ještě horší, kosti už jsou zdeformované, kde má srdce nevím, nicméně ho to nijak neomezuje, je to jen estetické
vlad. 38059
17.5.2012 18:39:12
Ajlino ~8~

Možná by to mohla být nějaká mírnější forma pectus excavatum, je to geneticky podmíněná záležitost, ale manifestuje se během růstu. Může omezovat vitální kapacitu plic. Zkus se poradit s dr.
Cesmína
  • 
17.5.2012 17:00:31
Vpáčená hrudník má i syn (problémy se srdem naštěstí ne). Jeden rok jsem sním chodila na rehabilitace, ale hrudník se naio mm nezlepšil.
Pája, A+A :o) 94544
17.5.2012 15:33:21
tak jsem si něco o tom přečetla,to bude něco jiného..zase dlouhé končetiny a dlouhé tenké prsty syn tedy rozhodně nemá~;)
no,jsem na to tedy zvědavá,co nám dr. na ortopedii řekne...každopádně řeknu o té vrozené srdeční vadě k tomu,třeba nás pošlou i na srdce zase na kontrolu. tam jsme byli v listopadu a nic nám neřekli.
[<<Předchozích 120] Názory 121130 z 10471  [Dalších 10341 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.