| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Děti srdíčkáři

Rady,podněty,zkušenosti a tipy maminek,které bojují u svých drobečků se srdečními vadou .

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 100] Názory 101110 z 10471  [Dalších 10361 >>]
Jana, 2/07+10/08+5/11 81165
4.12.2012 10:18:41
Ahoj, mojí dceři v rámci novorozeneckého screeningu zjistili, že nemá úplně uzavřenou dučej. Na kontrole v 6 měsících zjistili dírečku 1 mm a objednali si nás na kontrolu za rok. Naše paní doktorka mi řekla, že se jí pokusí udělat EKG. Celý den o tom přemýšlím, jestli to malá zvládne, jestli to pro ni nebude nějaké trauma, všechny ty dráty a přísavky a svorky. Vzhledem k věku ji na to nemůžu moc připravit. Můžete mi, prosím, napsat, jak to vaše batolata zvládala? Dceři je rok a půl, je to dost aktivní bytůstka, jsem na to fakt zvědavá, jdeme na to zítra ráno. Díky za odpovědi. J. ~x~
petruš-3deti 132747
26.9.2012 22:32:02
rada bych nasla nekoho pobliz koprivnice kdo ma take ditko timto syndromem, nebo neco podobneho. mame defekt komoroveho septa, zuzenou plicnici atd. jsem na to sama a raada bych si snekym o tom jen tak popovidala,mj mejl je-petkaruskova@seznam.cz nebo mobil 737 173861 dekuji
petruš-3deti 132747
26.9.2012 22:09:11
jak to dopadlo v motole? uz to mate urcite za sebou,hm?~s~ maminka se stejnym problemem
petruš-3deti 132747
26.9.2012 22:03:59
hezky vecer prave jsem se prihlasila na tyto stranky protoze mam nemocnou dcerku a nemam moc lidi skym bych se mohla o tom bavit. ma dcerka se 11.11.2011 narodila v poradku vse bylo o.k. a po 3dnech ji neco slyseli na srdicku. rikali jsme si to nic nebude, to bude v poradku. ale pani kardiolozka to videla jinak, okamzite mi ji vzali z naruce a odvezli v inkubatoru z porodnice do brna a tam ji zjistili ze ma 7mm dirku na srdicku a je nutna operace v praze v motole. po 14dnech nam ji z brna pustili stim ze ve trech mesicich podstoupi operaci srdicka. zjistili ke vsemu zuzenou plicnici tak tu operovali zaroven stim srdickem 22.2.2012 a ted ji bude 11.mesicu a je to nase mala sikulka, zvlada to perfektne. mame diagnostikovany DiGerge synrom, proto ta vada na srdicku a dalsi vady ale i tak to zvladla dobre. v motole jsou jednicky, po operaci byla nase Ema do tydne doma. roste jako z vody. hodne stesti i dalsim maminkam se stejnou vadou u svych deti..~;((
štěpánkaa 100291
24.9.2012 10:54:01
neodporuje tomu, co jsem napsala, popsané problémy jsou něco diametrálně odlišného od "mísení okysličené a odkysličené krve", jak jsi psala původně~d~
.kili. 125672
23.9.2012 20:51:04
nějak z toho nevyplývá, že

"neuzavírá průtok okyslyčené a neokysličené krve, která se mísí"

jak jste psala, že.
Kreaty 128225
23.9.2012 20:45:04
http://www.ikem.cz/www?docid=1005921
Kreaty 128225
23.9.2012 20:37:14
Stačí ti IKEM jako důvěryhodný zdroj nebo ne?

Aortální insuficience, regurgitace (nedomykavost aortální chlopně)
Definice

Aortální chlopeň uzavírá výtok z levé srdeční komory do aorty (tepny, která odvádí krev ze srdce). Působí zde jako ventil, který usměrňuje tok krve jedním směrem (ze srdce do velkého oběhu). Nedomykavost aortální chlopně je onemocnění srdce, při kterém cípy aortální chlopně nedovírají dostatečně těsně a propouští tak krev z aorty opačným směrem zpět do srdce. Návrat určitého objemu krve zpět do srdce způsobuje jeho dlouhodobé objemové zatížení a může postupně vést k jeho selhávání. Pokud je nedomykavost aortální chlopně pokročilá, může si vyžádat náhradu poškozené chlopně nebo i části aorty.

zvětšit obrázek
Příčiny

Nedomykavost aortální chlopně může být:

vrozená či získaná
akutní či chronická

Nejčastější příčinou je rozšíření aorty a tím zároveň i obvodu aortální chlopně, které způsobí nedomykavost jednotlivých jejích cípů. Aorta se může rozšiřovat v důsledku vrozené méněcennosti pojivové tkáně (anuloaortální ektázie, Marfanův syndrom) nebo v důsledku stárnutí či hypertenze (vysoký krevní tlak).
Další příčinou nedomykavosti aortální chlopně může být poškození samotné chlopně, ať už v důsledku infekčního nebo revmatického onemocnění chlopně nebo u pacientů s vrozeně dvojcípou chlopní.
Z příčin akutních aortálních nedomykavostí dominuje infekční endokarditida a disekce vzestupné aorty
štěpánkaa 100291
23.9.2012 13:08:20
aha, už je to tu uvedeno na pravu míru
štěpánkaa 100291
23.9.2012 13:07:41
mail, proboha, přečti si něco o stavbě srdce než tu začneš plašit.
K mísení okyličené a odkysličené krve může docházet tak leda u novorozence, na základě vrozené vady srdce, kterou je třeba ihned řešit. rozhodně to nemůže z ničeho nic bez předchozích potíží nastat u staršího dítěte.~a~
[<<Předchozích 100] Názory 101110 z 10471  [Dalších 10361 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.