Re: Soukromé vysoké školy v ČR
PJano s vysokým školstvím mám docela zkušenosti. Když dostává VŠ peníze za studenta co si asi myslíš, že bude výsledek. Zejména za situace, kdy zájem je obrovský takže stačí jen nabrat. I tak si většina vš (čvut nevyjímaje) už platí marketing na nábor studentů.
Kromě uvedeného je problém taky ten, že do vš školství se nehrnou zkušení specialisté a manažeři, aby to tam "vedli a organizovali" ke spokojenosti akademických pracovníků a studentů. Školu řídí lidi z akademického světa a to, že je to pan docent nebo profesor neznamená, že je dobrý manažer a mít kolem sebe na tohle schopné lidi prostě žádná univerzita není schopna zaplatit. Stačí se podívat když univerzita shání třeba obyčejnou personalistku, právníka nebo tak.
Soukromá škola za mě neznamená koupený titul, jen že dostaneš za svoje peníze víc možností jak ho získat. Na státní škole si holt zaplatit další pokus ke státnicím nemůžeš.
A syn jednou pochopí, že to co zažil na vš už ho snad nikdy nečeká. Já jsme z UK, v 1. ročníku 1000 lidí, hlášení na zkoušky nově přes internet v době, kdy byla rozdílná rychlost. Spadlo? Pozdě? Potřebuješ jinak? no nezajímá, neodpovídá nikdo, dělej jak umíš, klidně 2 nebo 3 zkoušky v jeden den. Za tebou 999 dalších, kterým to nevadí a za vámi dalších 5000, kteří nebyli přijati. Individuál v 5. ročníku s těhotenským břichem jsem si musela jít osobně dojednat s proděkanem. Rozdávání předtermínů na zkoušky bylo s nadsázkou snad jako veřejné zakázky na magistrátu
V profesním životě bych ječela cosi o nastavení atd.
Odpovědět