Libiku, většinou je to s olympioniky tak, že prostě dáš dítě na sport, který si vybere to dítě nebo mu ho vybereš ty, v nějakém pro to vhodném věku (obvykle nižším školním) a to dítě tedy chodí na tréninky (průměrně 3x týdně) a zápasy/závody/turnaje stejně jako ostatní a časem buď u toho vydrží nebo ne Když vydrží, tak se mu buď daří málo, průměrně nebo hodně. Ti, co se jim daří hodně a baví je to a rodiče je podpoří, případně jim alespoň nebrání, se časem třeba přesunou (obvykle při přechodu na SŠ) do nějakých sportovních center mládeže (pokud v takových oddílech nejsou od počátku) a trénují více a kvalitněji. A kdo je hodně dobrý, dostane se do reprezentace a třeba i na olympiádu (v některých sportech se třeba Česi vůbec nekvalifikují, takže smůla). Samozřejmě někteří rodiče věnují přípravě dětí čas i mimo jejich oficiální tréninky, pokud je to baví. Může to být ve prospěch i nemusí, podle okolností. Ale aby měli rodiče hodně peněz je potřeba jen ve sportech, kde je musí mít i rodiče neolympioniků - zrovna to sjezdové lyžování je typické, potom tenis (pokud dítě jen tak navolno nepinká), asi hokej je dost drahý ... Nemyslím, že např. naši současní olypijští atleti potřebovali nějaké prachaté rodiče, domácí školu a dril, natož odloučení od zbytku světa. Potřebuješ talent, zdraví, chuť do sportu, soutěživost a štěstí na lidi kolem sebe (nebo alespoň ne vyloženě smůlu).
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.