Syn také chodí na lukostřelbu a je spokojený. On to tedy má obráceně, na závody vůbec nechce, ale mám pocit, že z posledních závodů si tu z 10 dětí 9 přivezlo medaili
O omezení věku na stránkách nic nepsali, syn začal chodit v osmi letech, byli tam stejně staří tuším dva, ostatní děti starší. Chodí tu i dospělí, často celé rodiny (já tam chodím také, nechala jsem se od syna přemluvit a jsem nakonec ráda).
Tréninky jsou v týdnu tři, dvě hodiny pro děti, pak dvě hodiny pro dospělé (ale klidně může dospělý přijít mezi děti a obráceně). Nepočítá se ale s tím, že by všichni chodili třikrát týdně, my chodíme jednou týdně, ti co jezdí na závody, většinou dvakrát týdně. Kolik jsem platila za syna si nevybavím (tuším kolem 1500 Kč), za sebe jsem platila, alespoň myslím, 2000 za pololetí s tím, že v ceně je zapůjčení vybavení (luk, šípy i ochranné pomůcky). Pokud mají děti vlastní vybavení, cenna je pak nižší (trochu jsem se bála, že se po nás bude chtít, abychom si koupili vše co nejdříve, ale je to právě naopak, trenér rodičům první rok kupování vybavení rozmlouvá s tím, aby si to děti nejprve vyzkoušely a až když budou vědět, že je to opravdu baví, aby se nakoupilo vše potřebné).
Závody jsem nesledovala, ale mám pocit, že bývaly tak dvakrát do měsíce, ale nebyly povinné, kdo chtěl a mohl, tak jel, kdo nemohl, jel zase jindy, nebo nejel vůbec (syn nebyl ani na jedněch, nenutili ho k tomu).
Jen to tedy není sport, kde by se člověk nějak vyběhal nebo fyzicky unavil
Jednou jsem se snažila spočítat, kolik tam toho nachodím a k terči (zatím střílíme na 10 nebo 20 metrů) to za ty dvě hodiny nedá ani 1 km
Ale co tak pozoruji na synovi, asi to funguje na zklidnění a soustředění, u mne pak že chodím více narovnaná