Můj názor na tohle není většinový a asi ani populární, ale musím přiznat, že se mi výchova "po česku" a postoj k dětem moc nelíbí, nechci generalizovat, takže to neplatí pro všechny. Ono nejde jen o ty tělesné tresty, ale i o určitý respekt k dětem a k tomu, jak se k nim dospělí chovají. Já jsem poznala výchovu v početné anglické rodině a tam jsme zjistila, že jde menší mateřská školka vychovat bez jakéhokoliv bití, vyhrožování, slovního ponižování a s větším respektem, než jak jsme zažila sama, jen semtam s nějakým tím zvýšením hlasu nebo křikem, ale ani to nebylo moc časté. A děcka nebyli žádní spratci.
Já nevím, jak moc je bití rozšířené, výzkumy hovoří o 70-85 % cca českých rodičů, co fyzické tresty používá. pro mě to je i plácání přes ruku a dávání na zadek, nějaké slabé plácnutíčko nemá stejně vliv, dítě to prostě musí cítit. Z mého okolí tady na vsi je to cca 95%. Já to dost sleduju a vidím nějaké to plácnutí na hřištích nebo městech skoro denně, o vyhrožováním "dáním na prdel" ani nemluvě.
Mám prostě pocit, že tolerance k tělesným trestům je v česku až příliš velká. A kdekdo tvrdí, že dává na zadek jen v nutných případech, ale já vidím spíš opak. Na druhou stranu zákaz zákonem má taky svoje proti, to je vidět i v tom Norsku, že když se sejde víc faktorů, jaký to pak může být pro rodinu průser. To pak menší psychické poškození dítěte je výjimečné plácnutí, než odebrání rodičům.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.