poslední dobou mě zaráží, jaký vztah mají generace prarodičů vztah nevztah k výpěstkům zahrady a venko-potravinám a surovinám. uvedu příklady -ptala sem se babičky, jestli nechce patizon. tak prý nechce, že neví co s tím. odvětila sem, že jí určo bude chutnat pomatlaný česnekem a obalený v mouce a osmažený. dost nedůvěřivě tedy zkusila, chutnalo, ale nechápe, proč se s tím pěstuju, když řízek je lepší -přítelově babičce sem dovezla čerstvě udělanou bezinkovou šťávu a ona absolutně nechápala. doslova. to je jako sirup? a není to jedovatý? atd atd... -druhá jeho babi, přivezla sem opět jako dárek flašku sušených hub.... no proč to suším.... zas nepochopila. trpěla sem silně milnou představou, jak generace hlavně okolo válečných let, uměly zpracovávat dolsova všehno, ale jsem za exota, mnoho potravin neznají, přijde jim to zbytečné. jak to máte vy? objevujete tyto věci na vlastní pěst, nebo se to předává? chodívali ste na šípek, trhat nejen borůvky, ale i jeřabiny a kdoule?
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.