| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Testy s polootevřenými a otevřenými otázkami - 6. třída

 Celkem 8 názorů.
 kachna_ 


Téma: Testy s polootevřenými a otevřenými otázkami - 6. třída 

(28.1.2021 17:04:25)
Trochu mě deprimuje, že většina nových témat je tu mých :-), nicméně mám prosbu. Potřebuju pro šesťáka testy s polootevřenými a otevřenými otázkami, nemáte někdo odkaz? Cokoliv - češtinu, literaturu, fyziku, dějepis, přírodopis, klíďo i pro páťáky.
Ona je vůbec nezvládá. Doporučení poradny "preferovat ústní zkoušení", je sice krásná věc, ale jaksi to neřeší problém, že jí nejdou testy (ten rozdíl je fakt propastný, zkoušení jedna, test, když se učí tři, když se neučí 4 - oprávněně). Vyšetřená je, poruchu pozornosti ani SPU nemá.
 Okolík 


Re: Testy 

(28.1.2021 17:19:15)
Na matiku bych poradila Klokana, ale jen jestli mu jde matika, nebo vzít nižší kategorie.
 kachna_ 


Re: Testy 

(28.1.2021 17:38:40)
Slovní úlohy paradoxně zvládá. Já na to teď koukala na pracovním listu z pracovek - pět otázek s podotázkami jako:
3. Do kterého kontejneru vhazujeme odpadky, které by na skládce zatížily životní prostředí nejvíce? Jakým způsobem bychom toto zatěžování přírody mohli snadno omezit?
4. Podívejte se opět do své školní tašky. Které věci v ní by při vyhození zatížily přírodu nejvíce a které méně? Které je možné recyklovat a které ne?
A ona vyplnila první část první otázky, třetí část páté otázky, druhou čtvrté..., úplně bez nějakého řádu a označení, co vlastně vyplňuje. To by podle mě šlo naučit.
Nebo když měla v zeměpisu napsat něco k sopkám, tak to taky nemělo řád.
 Monika 


Re: Testy 

(28.1.2021 18:22:35)
Kachno, takovéto otázky bývají běžně v učebnicích za každou kapitolou, to dítě nemá? A "nutit" ho to holt v rámci přípravy psát, místo aby to jen řekl/a?
 Senedra 


Re: Testy 

(28.1.2021 17:35:10)
zkus starší testy od cermatu k přijímačkám.
 kachna_ 


Re: Testy 

(28.1.2021 17:40:32)
kouknu, dík.
 Dari79 


Re: Testy 

(28.1.2021 18:38:15)
No, a trénovali to někdy ve škole?

Nebo prostě to první stupeň nedělali a teď je to pro ni nový způsob práce?

Naše děti to trénují asi hned od první třídy - říkají tomu myšlenkové mapy...

Mají prostě téma, to téma se napíše doprostřed dokolečka - od něj se udělají paprsky (jako sluníčko), na kterých je nějaký souhrnný nadpis a pak jednotlivé body k tomu...

čili

např.

téma sopky - střed
paprsky by mohly být - druhy - výskyt - následky - historie atd.

pak ty děti v podstatě formou brainstormingu říkají, cokoli je k tématu napadne - a píšou to k jednotlivým paprskům... (třeba vyhaslé-aktivní - napíšou k paprsku druhy, Pompeje k paprsku historie, výbuch popela, tekoucí láva - k následky...) Tím si utřídí myšlenky, vytvoří určitou osnovu a podle toho se pak dá napsat i souvislý text...

Teď měli třeba Praha. Tak jim učitelka neřekne, napište něco o Praze, aby se v tom plácali... Prostě udělají myšlenkovou mapu - s paprsky třeba - památky, historie, základní fakta, příroda... No, a když z toho mají udělat "sloh", tak už vědí, že mají psát "po paprscích"... Potom to holt nezní tak, že: Praha je největší a hlavní město ČR. Je tam Pražský hrad a Karlův most. Má 1,3 miln obyvatel. taky je tam orloj. Prahu podle pověsti založila kněžna Libuše. Na Hradě sídlí prezident. Říká se jí stověžatá...

Ale má to nějaký utříděný smysl...

Zrovna na tohle si myslím, že je domácí výuka výborná, pěkně si to v klidu může procvičit... Je ještě malá a jestli to nikdy nedělali, tak to těžko může perfektně zvládnout...
 TaJ 


Re: Myšlenkové mapy 

(1.2.2021 17:12:28)
Dari, nakoukla jsem až teď, ale ty myšlenkové mapy vypadají super, díky za tip, trochu bojujeme u syna s tím, že ty věci nevnímá v souvislostech a učí se spoustu věcí jen mechanicky nazpaměť a tohle by mohlo být pro něj užitečné, určitě to zkusíme:-)

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.