Dítě tam není pro nikoho jedinečné a nikdy nemůže být na prvním místě.
V poslední době se živě diskutuje o dětských hřištích. Tradiční česká hřiště totiž v mnoha ohledech nevyhovují platným bezpečnostním a hygienickým normám. Podle nedávné studie motolské nemocnice vyšlo najevo, že nebezpečných je přes 80 procent hřišť.
Kritické připomínky České republice v souvislosti s péčí o děti a rodiny je třeba brát vážně, je třeba zkoumat jejich oprávněnost a v této souvislosti je lze též použít jakožto ukazatelů na některé rizikové oblasti a „neuralgická místa“.
O dětech, Klokáncích a přímých adopcích s JUDr. Marií Vodičkovou, předsedkyní Fondu ohrožených dětí.
Teprve v roce 2000 jsem poznala, co to je dětská ručka kolem mého krku, radost nad mým příchodem, dětské žvatlání a úsměv. A tak se mi nakonec splnilo to, po čem jsem celý život toužila.
Když člověk zaslechne, co mu nějak nesedí, hned zbystří sluch. Já zbystřím sluch, když zaslechnu to, co říká nadpis této kapitolky – dnes je taková doba…
Závěry projektu „Práva ohrožených a znevýhodněných dětí“, který realizovalo Středisko náhradní rodinné péče za podpory Nadace rozvoje občanské společnosti, se v mnohém shodují s vyjádřením ženevského výboru OSN, který letos v lednu hodnotil zprávu o plnění Úmluvy o právech dítěte v České republice.
Když jsme v 18 letech uzavřeli manželství, očekávali jsme od dalšího života každý něco jiného. Já jsem chtěla hodně dětí a manžel Tomáš chtěl žít co nejdobrodružnější život.
Tato terapie využívá pozitivního působení psa na zdraví člověka.
Sourozenecký vztah se jeví jako významný resilientní činitel, který působí v životě osob vyrůstajících v pěstounských rodinách.
(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.