Vzkazy Fotoalba Deníky Recepty Bazar
    


 Příspěvky 110 z 17  [Dalších 7 >>] 

 Lenys 


Re: Zdravím všechny 
(21.12.2004 20:15:42 )
Ahojky Primulko,
no jejda, to jsou věci... Hodně dlouho jsem nebyla na Tvých stránkách, takže jsem ani nevěděla, že se s Váma něco děje. Moc na Vás s Verčou myslíme. Taky díky za info. Měla jsem pocit, že k feb. křečím dochází při teplotách kolem 40°C, vůbec by mě nenapadlo, že to může být i u nižších teplot. Držíme pěstičky, ať jste OK, ať naberete doma sílu. Přejeme Vám lásku, radost a blízkost nejen o Vánocích, ale do každého dne nového roku.
Lenka+Verča

Odpovědět

 Jenys 


Re: Zdravím všechny 
(21.12.2004 13:12:28 )
Ahoj Primulko,
tvůj vzkaz čtu jako ve snách, vůbec by mě nenapadlo, že se něco takového může stát. Přeji vám a hlavně Adámkovi hodně štěstí, ať vše zvládnete... Tvůj vzkaz rozhodně pomůže. Mimčo mojí kamarádky hodně trpí na vysoké teploty, je mu 9 měsíců a rozhodně bude dobře, pokud jí o tom budu informovat. Možná, že jí vyděsím, ale tomu maličkému to může zachránit život.
To jsou dnes zprávičky, navíc jsem se dozvěděla, že moje kamarádka má nádor na mozku a doma 4 měsíčního chlapečka - to jsou Vánoce!

Drž se! ahoj Jeny a kulíšek 7tt (alespoň jedná hezká novina)

Odpovědět

 *Primulka* 


Zdravím všechny 
(20.12.2004 20:12:30 )
návštěvníky mých stránek i mé "staré" známé a příznivce. Moc děkuju Hani za zprávičku. Sice jsem ještě v útlumu a pod práškama, ale snad se už konečně přes Vánoce zmátořím a pustím se zase do práce.
Chci ještě všem maminám říct, aby si svoje dětičky fakt dobře hlídaly. Je plno situací, kdy si myslíme, že vše máme pod kontrolou a prcek je zabezpečený, ale existuje dost úskalí, na které nás ani doktoři pořádně nepřipraví. My jsme se setkali (v poledne při spánku) s febrilními křečemi, je to totální kolaps organizmu z vyšších teplot. Stačí, aby měl prcek kolem 38 st. teplotu a může to nastat. Prý asi 40% dětí se s tím aspoň jednou v životě setká (ve věku od 1 do 3 let). Malé tělíčko, které se ještě neumí vyrovnat s přehřátím organizmu znenadání kolabuje, dítě přestává dýchat, zkřečuje mu hrtan a ústa, která nejdou ani otevřít, následují záškuby končetin z dušení, dítě má vypoulené oči a pěnu u úst jako při záchvatu padoucnice. Důležité je, aby v tomto okamžiku u něj někdo byl a zahájil oživování !!! Je nutné okamžitě otevřít okno a zabezpečit přísun kyslíku, zaklonit hlavu a nenásilně se snažit uvolnit ústa. Je dobré také okamžitě volat záchranku, kdyby se domácí oživování nedařilo. Celá akce ke znovuoživení by neměla přesáhnout dvě minuty, jinak je to špatný pro mozek. Jako prevence by se měl dávat dětem při vyšších teplotách diazepam a snažit se snižovat teplotu zábaly (spolu s léky, to je jasný, např. dětský Panadol nebo Nurofen).
Omlouvám se, nejsem odborník ani lékař a nechci zbytečně nikoho plašit, ale snad jsem trochu pomohla, kdyby se to nedejbože někomu taky přihodilo.
U Adámka se tahle příhoda po 14ti dnech znovu opakovala a lékaři říkají, že k tomu asi bude mít sklony. Takže teď jsem pěkně vyšokovaná a pořád ve střehu. Také říkají, že je to dědičné, stačí, když je k nějakým silným reakcím organizmu náchylný jeden z rodičů (stačí trpět na migrény, nenadálé zvýšení teplot, zvýšená emocionalita, neřku-li hysterie....asi je to silné slovo, ale něco v tom smyslu). Takže děti těchto dětí si budou muset dávat pozor taky.

Mějte se lidičky fajn, ať máte prcky zdravé a spokojené, díky taky všem za přízeň a pochopení. Přeju všem krásné a pohodové Vánoce, zdravíčko, hezky si to doma s prckama a s rodinou užijte. Jsem tu s Vámi ráda a díky za milá nová přátelství, kterých není v životě nikdy dost :-).
Irča - Primulka

Odpovědět

 Jenys 


Re: Info 
(8.12.2004 11:52:04 )
Ahoj Hani,
moc děkujeme za zprávu. Zdravíčko je přednější máš naprostou pravdu, přeji Primulce a primulátkům brzké uzdravení.
pa Jana

Odpovědět

 Hanka+Danča10/04 


Info 
(24.11.2004 18:57:57 )
Holky - píšu za Primulku, procházejí v rodině hodně nemocema (i ve špitále byli), jsou postupně všichni marod, tak se na bazárek ani na své stránky zatím nedostane. Tak ji prosím omluvte, až bude moci, tak to zase všechno rozběhne. Ale zdraví je přednější. To nejhlavnější. Hanka

Odpovědět

 *Primulka* 


Pro Jenys 
(19.9.2004 23:03:54 )
No, on to právě není odhad, to je ta astrologie. Jestli budeš mít někdy čas a náladu, tak můžeš mezi nás, astrologické šťouraly, zavítat na Lidé.cz - Diskusní fórum - Ostatní - Horoskopy. Ráda tě tam pozdravím.
PS: s nimi se opravdu nudit nebudem - málokdo to s nima dlouhodobě vydrží, jsou to největší chameleoni zvěrokruhu, chce to svatou trpělivost a dlouhé opratě (pořád někam cválají, všechno je zajímá, ale když mají volnost a zároveň doma teplou náruč, vždycky přiběhnou zpátky) :-))).
Ahojky, zítra běžím s balíčkem na poštu. Irča - Primulka

Odpovědět

 Jenys 


Re: Re: Re: Re: Ahoj Jenýsku, 
(17.9.2004 16:55:25 )
no něco na tom bude....... Já jsem narozená ve znamení Lva (překvapilo mě jaký máš odhad na povahy). Myslím si, že se s nimi (blíženci) v životě rozhodně nebudeme nudit :-) Bez nich by byl život moc smutný. Měj se a krásný víkend. A ať na nás ještě vykoukne sluníčko!!!
pa Jenys

Odpovědět

 *Primulka* 


Re: Re: Re: Ahoj Jenýsku, 
(17.9.2004 13:38:56 )
Aha, tak to vysvětluje to šestileté čekání.... :-)) Nic proti nim samozřejmě nemám, naopak, zakopávám o ně celý život na každém kroku. Pár let trochu šťourám do astrologie, takže jsem si manžela pořádně předem prostudovala, určitě bych si ho ale nevzala zamlada.:-) Já, Střelec/Lev (ohnivá znamení). On, Blíženec/Váha (vzdušná znamení). Nás spojují jen Venuše, kamarádský přístup a obrovský nadhled.
Dík za fotky, moc ti to tam sluší, Irča.

Odpovědět

 Jenys 


Re: Re: Ahoj Jenýsku, 
(17.9.2004 11:12:08 )
Primulko díky. Fotečku ti pošlu na mail. Mimochodem mám tu čest mít doma taky blížence :-)
Pa Jana

Odpovědět

 Sabina 


Re: Re: Re: Pro Sabinu 
(29.7.2004 14:22:09 )
Balíček došel v pořádku.

děkuji

Sabina

Odpovědět

 Příspěvky 110 z 17  [Dalších 7 >>] 
Přihlášen: Nikdo
Jméno
Heslo
Nová registrace
Nápověda
Technická podpora: na této adrese. (C) 1999-2011 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.