| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Pamatuji dobu, kdy bolševik majitele bytů trestal. V okolí dva sousedi měli nuceně přidělené nájemníky, nájem se tehdy pohyboval kolem 30 nebo 50 Kčs za měsíc. Ti lidé ovše např. nepřispívali ani na odvoz fekálií, s tím, že oni s..ou v práci. Takže ten pán na ně spíš doplácel.

Bolševik, jeho zmutovaná verze, po revoluci, dost dlouho bránila privatizaci družstevních bytů. Předání bytů bylo pozdrženo o více let, ač zákon hovořil jinak.

Kdo má např. neplatícího nájemníka, který už nemá platnou smlouvu, tak nemůže ho vyhodit. Na to mu policie nepřijde a kdyby se pokusil do bytu vniknout, naopak neplatič zavolá policii a ta přijede na majitele bytu. Vyhodit neplatiče bez smlouvy, to se musí přes soud. Policie přijede, když host nezaplatí 6 piv, jak jsem někde četl. Výjezd policejního vozu je dražší než těch pár piv. Navíc nalévat lze tak, že inkasuji hned po donesení nebo nalití piva. To je věc číšníků a hostinských u nás, že počkají, až se host opije a pár čárek připíšou. Ovšem pokud vám dluží neplatící nájemní už bez platné smlouvy 100 tisíc, tak na to policie nepřijede. Ani nelze těm lidem odpojit elektřinu nebo plyn ap.

Maláčové a Stropnické jako radikálním bolševikům je toto málo. Oni by ty byty dále ještě danili a pokutovali. V Berlíně jde o vykoupení majetku bytů, které vlastně nějaké velké firmy. Nejedná se o to, že někdo vlastní další jeden, dva byty, které třeba schovává pro děti, až budou plnoleté a zatím se snaží mít nájemníka.

Když pak člověk vyhraje soud s neplatičem, tak stejně nepořídí. Neplatič nezaplatí nic, peníze nemá, nelze mu vzít, případně splácí třeba 200Kč za měsíc. Nebo dá osobní bankrot a většinu nezaplatí. Ovšem exekutorovi se musí zaplatit hned, aby zajistil vystěhování po rozsudku soudu. Nestačí totiž ani když soud rozhodne, že nájemník musí byt předat. Pokud tam zůstane, musí se volat exekutor. Což znamená zaplatit - bylo to 40 tisíc, jestli letos to zvedli, asi ano. Nejdříve zaplatit, pak z těch lidí se to nedostane. Podobně se musí platit za podání žaloby k soudu i advokáta.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.