| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dobrý den,

dcera bude mít 21 měsíců a nařekne ani slovo. říká jen babababa a výjimečně tá-ta, zvuky zvířátek jen bůů,bééé. Na vlak dělá šššššš a auto brmmmmm. To je vše. Od malička jí ukazujeme v knížkách, čteme, chodíme ven s jinými dětmi, chodíme hudebky pro děti, do hracích koutků a snažíme se jí věnovat. Už mě to velmi znepokojuje. Má časté záchvaty vzteku, má ráda rituály, třeba z videí se jí líbí pouze Fíha tralala a posledních 14 dní vyžaduje pokaždé k jídlu Fíhu, jinak se nenají( dříve jsme do ruky dávali různé hračky). Velmi špatně totiž jí, tak jsme byli rádi, že vůbec něco sní. Má ráda stejná jídla.
Začala chodit v 18 měsících. Někdy si zvláštně hraje. Jede s tatrou a přetočí jí a dělá, že točí volantem. Zkoumá drobné předměty.
Dnes jsme přišli na hřiště a chtěla jen na skluzavku a zbytek se věnovala zkoumání dvířek na hřišti. Často dává kamínky do pusy. Na terase za domem máme štěrk, kde jsou kamínky. Dává si je neustále do pusy. Napomenuji ji a ono to i přesto udělá klidně ještě pětkrát, ikdyž jí to řeknu důrazně. V domě bydlíme cca 4 měsíce a každý den chodíme na terasu a ona ty kamínky neustále dává do pusy!!!!
Často dělá, že neslyší, když ji s manželem voláme, nepřijde ani třeba na popáté. Když někam jdeme, vůbec nikam nedojdeme, jelikož jí to po chvilce nebaví.
Velmi často a bez příčiny se vzteká.
Mám obavu, jestli nemá dětský autismus. Vím, že děti se často vztekají, mají své stereotypy apod. ale že ve 21 m neřekne ani máma a táta, už nám přijde divné.
Volala jsem doktorce, ta mi řekla, že pokud se to do 2 let nezlepší, ta mluva, máme se stavit.
Co si o tom myslíte, jaké máte zkušenosti vy? Děkuji za případné odpovědi. s přátelskými pozdravy.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.