| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kachno, takováhle věc je spíš exces nějakého konkrétního debilního soudce. Rozhodně to není obecný jev. Opatrovnické soudy mají dost práce i bez toho, aby schvalovaly každý nákup oblečení. Musí schvalovat například náročnější zdravotní úkony (a to obratem), každou narkózu atd. Jinak je opatrovník povinen v rámci běžné správy postupovat s péčí řádného hospodáře a jednou ročně odevzdat podrobnou zprávu, ve které uvede právě všechny ty nákupy atd. Nikdy jsem nezažila, že by opatrovnický soud hodnotil, jaké se opatrovanci koupí oblečení atp.

Jinak k popsané situaci souhlasím se Sally - péče o postiženého člověka (nemyslím tím lehké postižení, ale třeba Down, těžší autista atp.) opravdu není jen tak. Rodiče či sourozenci to asi jsou schopni zvládnout, ale u vzdálenějších příbuzných vždy záleží na situaci, ve které je zahájení případné péče o postiženého zastihne.

Já jsem převzala opatrovnictví sestřenice v situaci, kdy jsem zůstala sama s malým dítětem a starými rodiči. Starám se nejlíp jak můžu - v rámci svých možností. Je v kvalitním sociálním zařízení, snažím se platit nadstandardy, návštěvy, výlety, řeším lékaře při zdravotních komplikacích atp. To je maximum, které mohu poskytnout a vůbec nesouvisí s žádným majetkem. Prostě ctím 4. dohodu Miquele de Ruize: dělám nejvíc co můžu, ne víc.

Soudný rodič postiženého dítěte by měl péči o něj po svém odchodu zavčas řešit a rozhodně by ale neměl vyčítat komukoliv z příbuzenstva, pokud není ochoten/schopen zajistit 24/7 péči o postiženého.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.