| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zajímavé téma, i když u nás už hotovo. Syn je dospělý a investice do jeho vzdělání/rozšiřování obzorů mimo běžné školy se ukázaly jako to nejlepší, co mohl do života dostat.Věděl, že nezdědí ani rodinné stříbro, ani firmu, ani nemovitosti, a že bude hodně důležité, jaké vzdělání si zařídí, aby mohl mít práci, která ho bude bavit a uspokojovat. Než mi tady někdo umeje hlavu, tak předesílám, že plusem bylo, že to dítě bylo jen jedno a neobyčejně zvídavé, minusem byl můj status matky samoživitelky od jeho 3 let. Takže - na ZŠ- naprosto mizerná výuka angličtiny, proto napřed jazykovka v místě (menší městečko blízko Prahy), pak dojíždění do Tutoru, ve 14.letech první několikatýdenní jazyk. kurs v Anglii (tehdy velmi drahý - přispěla i babička),o 2 roky později znovu, následně hned složil FCE a mohl si začít přivydělávat doučováním menších dětí. Přípravné kursy na 8G tehdy ani nebyly, ovšem zaplatila jsem mu přípravný kurs před přijímačkami na VŠ. Opět super investice - mohl si pak vybírat, kam půjde. Hudebka chvíli, neměl úplně vytrvalost na nauku a cvičení, ale má rád hudbu. Protože je mi hodně podobný, oba rádi cestujeme, tak jsem se vždy snažila ušetřit aspoń na krátkou poznávací dovolenou - opět se ukázalo jako velký výhoda. Celou VŠ se živil sám, ale veškerý nadstandard - jazykové kursy venku, kratší studijní pobyty - jsem finančně podporovala příspěvkem vč. letenek. A protože je trochu chaot, vždy někam odjel a zapomněl platit zdravotní a soc. pojištění - to jsem vždy uhradila, protože se to do investice do vzdělání taky počítá :- )Důležité je, že vyrůstal v době, kdy neexistovaly chytré telefony, takže jsem mu ráda věnovala čas a povídala si s ním do zemdlení - mého. Dneska pracuje na prestižním postu v cizině, je moc spokojený a pro mne bylo nejhezčí, že když se stěhoval, řekl mi" děkuju mami,bez Tebe bych dneska nebyl tím, čím jsem". Abych to tady zase moc nebarvila na růžovo, je fakt, že jde o dobu před dost lety, s jedním kouskem se to dá zvládnout líp a já byla hodně motivovaná mu umožnit to, oč bude mít zájem.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.