| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

U Palacha mi to naivní nepřijde, on opravdu mohl národ vyburcovat, nemohl vědět, že to neklapne. Je to jen hloupý. Hloupý je se zabít, pokud člověk má proč žít. Burcovat mohl i bez toho, aby se zabil. Sice ne tak efektně, ale zato dlouhodoběji.

Hloupý mi to přišlo už v jeho věku, kdy jsem ještě nějaké ideály měla. Chápala jsem, že obětuje život pro dobro celku, ale konkrétně tenhle způsob mi přišel zkrátka nesmyslný (a byl by takový, i kdyby dosáhnul, čeho chtěl). Ale zase jsem v jeho době nežila, tak se to těžko posuzuje.

Zato tady u toho pána je to hloupý na druhou, protože pokud se chtěl zabít, tak nemusel s takovou pompou, a pokut tím chtěl něco říct, tak má dnes nesrovnatelně lepší možnosti než za Palacha a mohl kázat, co chtěl a nedělat u toho tyhle gesta. Dá se to pochopit jedině, pokud byl duševně nemocný.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.